Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennél, ha megtudnád,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél, ha megtudnád, hogy HPV fertőzött vagy? Mit tennél, ha ez a kiszemeltedről derülne ki?

Figyelt kérdés

Nemrég rákszűrés során kiderült, hogy HPV pozitív vagyok. Párkapcsolatomat figyelembe véve régi fertőzés lehet. Az orvos szerint idáig aludt, most történtek olyan dolgok az életemben, amitől legyengült az immunrendszerem, és valószínűleg azért ébredt fel.

A párom természetesen tud róla.


Aki nem tudná, miről is van szó, két link, és pár info:


[link]


[link]


- A HPV az orvostudomány állása szerint nem gyógyítható. A kezelés csak a tünetekkel járó fertőzések tüneteinek kezeléséről szól, minden más esetben csak immunerősítés.


- A vírus beleépíti DNS-ét a sejtekbe, ha felébred, fertőz, és betegíthet. Ha alvó állapotban nem, nem fertőz, és nem is kimutatható!

- A gumióvszer csak csökkenti a kockázatot, 100%-ban nem véd ellene, ráadásul orális szex során is átadható.


Nemrég értem el azt a pontot, hogy időnként kikancsintgatnék, kalandozgatnék... ennek erkölcsi részébe ha kérhetem ne menjünk bele!


A dilemmám a következő: úgy érzem, nincs jogom ahhoz, hogy ennek a fertőzésnek a tudatában bárkivel szexuális kapcsolatot létesítsek.


Még egy alakuló komoly kapcsolatnál is hogy lehet ezt beadagolni előre???


De egy alkalmi kapcsolatnál? Akkor sincs jogom ilyen formában másokat elfertőzni! Viszont...


A nők 80%-a elkapja élete során. Igaz, hogy a szerencsésebb 90% 8-10 hónap alatt legyőzi, de az sok idő. A doki szerint, ha egyszerre végeznének szűrést az összes nőn, 40-50% között lenne a fertőzöttek aránya. Legalább 75%-uk nem is tud róla, hogy fertőzött. A férfiakról nem is beszélve, náluk pár nap alatt legyőzheti az immunrendszer, de egy kis rétegnél ugyanúgy tartós marad, főleg, ha a párjuk tünetmentes hordozó. És ugyebár a férfiak nem járnak szűrésre, náluk akkor derül ki, ha a párjukat kiszűrik, vagy ha előjönnek tünetek.


Ha valaki belemegy ilyen alkalmi kapcsolatokba, még ha csak ritkán is, az ugyebár olyannal teszi, aki szintén vevő rá, akinek a partnerei dettó... A fertőzöttek arányát és a szűrések gyakoriságát tekintve szerinted mekkora rá a reális esély, hogy valaki csak negatívakkal fusson össze, vagy hogy ő maga is negatív legyen? Max más vírustörzs...


Természetesen nem a válaszok alapján döntök, sőt, attól, hogy ezen vacilálok, az nem jelenti azt, hogy képes is lennék rá...


Csak érdekel, mások hogyan gondolkoznak ezzel kapcsolatban.


2014. szept. 3. 13:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kiélvezném az életet, amíg lehet. Más esetében pedig sajnálnám az illetőt, többet úgysem tudnék tenni. Sajnálom, és kitartás!
2014. szept. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát ebben az esetben szerintem nincs más lehetőség, csak az őszinteség!
2014. szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Sajnos ugyanez egy nőgyógyászati szűrésen nálam is kiderült.Párommal azóta semmi szex,és mással sem.Halálraítéltnek érzem magam.Nem szándékozom tovább adni.Marad a maszti.
2014. szept. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1: és hogyan élveznéd ki az életet? Úgy, hogy végigfertőzöl mindenkit?


Immunerősítés folyamatban, pár hónap múlva kontrol. Ha utána negatív, még nagyon hosszú élet állhat előttem. Egyelőre azt se tudjuk, melyik vírustörzs, a tipizálás csak akkor novemberben lesz meg! Rendszeres rákszűréssel a méhnyakrák megelőzhető, így most igazából csak a szexuális kapcsolatokat illetően van dilemmám.


#2: de mégis, hogyan? Van olyan férfi, aki ezt bevállalná?

Mint írtam, a kérdés ezen része igazából érdeklődés szintjén van. Nem tudnék egy férfival úgy kapcsolatba belemenni, hogy nem tud róla... így nem kalandozok egyelőre.


De egy alakuló kapcsolatban ezt mégis hogyan lehet közölni úgy, hogy az információ ne járja be az ismerősi kört?

2014. szept. 3. 13:18
 5/15 A kérdező kommentje:

#3: ha szemölcsök nincsenek, a pároddal lehet!


Én tünetmentes vagyok!


Ha van tünet, a kezelés végéig a szex tilos! Ha nincs, a pároddal lehet, őt már megfertőzted!


Ha mindkettőtök immunrendszere legyőzi, akkor azzal a típussal szemben a védettségetek meglesz, a dns meg így is, úgy is mindkettőtökben beépült.

2014. szept. 3. 13:20
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem a szexre gondoltam, hanem afféle bakancslistára.
2014. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem az első szex előtt anyuék beadatták a HPV elleni vakcinát. Más laptopot vagy jogsit/kocsit kapott a 18. szülinapra, én oltást. Amúgy meg akikkel gumi nélkül voltam együtt, mert tablettát szedtem (kemény 2 srác) azok szüzek voltak, így ilyesmit nehezen kaptam volna el tőlük ha véletlen arra a törzsre nem lett volna jó az oltás.
2014. szept. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Sir Pickle: azért a bakancslista korai még...


Még simán kiderülhet, hogy alacsony kockázatú vírustörzs. Illetve ha magas kockázatú is, a méhnyakrák rendszeres szűréssel, immunterápiával, ha esetleg odáig fajulna a dolog, mindenféle kezelésekkel megelőzhető!


Tehát még akár 30-40 év előttem áll!

2014. szept. 3. 13:42
 9/15 A kérdező kommentje:

#7: én is ezt tervezem a lányommal!


De azt ne felejtsük el, hogy a HPV elleni védőoltás csak az ismert 130 féle vírustörzsből 4 ellen véd, azok ellen, amik a leggyakrabban felelősek a méhnyakrákért, és a szemölcsökért! Sajnos, amikor én voltam tizenéves, még nem létezett ennyi sem!


Amire még senki nem válaszolt:

Mit tennétek, hogyan reagálnátok, hogy ha egy friss kapcsolatban az első szex előtt a barátnőtök/barátotok mondaná el, hogy fertőzött?

2014. szept. 3. 13:46
 10/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy a privátokra nem válaszolok, de elég sokan ismernek, nem szeretném felfedni a kilétemet, így se könnyű.


A korom teljesen lényegtelen ebből a szempontból...


Aki meg az együttérzését fejezte ki, azoknak köszönöm.

2014. szept. 3. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!