Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennél, ha megtudnád,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél, ha megtudnád, hogy HPV fertőzött vagy? Mit tennél, ha ez a kiszemeltedről derülne ki?

Figyelt kérdés

Nemrég rákszűrés során kiderült, hogy HPV pozitív vagyok. Párkapcsolatomat figyelembe véve régi fertőzés lehet. Az orvos szerint idáig aludt, most történtek olyan dolgok az életemben, amitől legyengült az immunrendszerem, és valószínűleg azért ébredt fel.

A párom természetesen tud róla.


Aki nem tudná, miről is van szó, két link, és pár info:


[link]


[link]


- A HPV az orvostudomány állása szerint nem gyógyítható. A kezelés csak a tünetekkel járó fertőzések tüneteinek kezeléséről szól, minden más esetben csak immunerősítés.


- A vírus beleépíti DNS-ét a sejtekbe, ha felébred, fertőz, és betegíthet. Ha alvó állapotban nem, nem fertőz, és nem is kimutatható!

- A gumióvszer csak csökkenti a kockázatot, 100%-ban nem véd ellene, ráadásul orális szex során is átadható.


Nemrég értem el azt a pontot, hogy időnként kikancsintgatnék, kalandozgatnék... ennek erkölcsi részébe ha kérhetem ne menjünk bele!


A dilemmám a következő: úgy érzem, nincs jogom ahhoz, hogy ennek a fertőzésnek a tudatában bárkivel szexuális kapcsolatot létesítsek.


Még egy alakuló komoly kapcsolatnál is hogy lehet ezt beadagolni előre???


De egy alkalmi kapcsolatnál? Akkor sincs jogom ilyen formában másokat elfertőzni! Viszont...


A nők 80%-a elkapja élete során. Igaz, hogy a szerencsésebb 90% 8-10 hónap alatt legyőzi, de az sok idő. A doki szerint, ha egyszerre végeznének szűrést az összes nőn, 40-50% között lenne a fertőzöttek aránya. Legalább 75%-uk nem is tud róla, hogy fertőzött. A férfiakról nem is beszélve, náluk pár nap alatt legyőzheti az immunrendszer, de egy kis rétegnél ugyanúgy tartós marad, főleg, ha a párjuk tünetmentes hordozó. És ugyebár a férfiak nem járnak szűrésre, náluk akkor derül ki, ha a párjukat kiszűrik, vagy ha előjönnek tünetek.


Ha valaki belemegy ilyen alkalmi kapcsolatokba, még ha csak ritkán is, az ugyebár olyannal teszi, aki szintén vevő rá, akinek a partnerei dettó... A fertőzöttek arányát és a szűrések gyakoriságát tekintve szerinted mekkora rá a reális esély, hogy valaki csak negatívakkal fusson össze, vagy hogy ő maga is negatív legyen? Max más vírustörzs...


Természetesen nem a válaszok alapján döntök, sőt, attól, hogy ezen vacilálok, az nem jelenti azt, hogy képes is lennék rá...


Csak érdekel, mások hogyan gondolkoznak ezzel kapcsolatban.


2014. szept. 3. 13:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, épp ezért nem feleltem a kérdésre, mert igazából hiába töröm rajta a fejem nem tudom. Az átlag magyar nem tudja mi a HPV, a szülők jelentős része sem. (látva hány mostani 12 éves lánynak nem engedélyezi a szülő az ingyenes oltást) Így ha éppen nem fertőzött állapotban vagy (akkor meg ugye miért próbálkoznál mással, elegek a tünetek) és gumival védekeztek, akkor szerintem nem kötelező elmondani. Ez nem HIV vagy szifilisz, ami veszélyes, főleg a férfira nézve. A HPV elsősorban a nőknél okoz "mellékhatást" méhnyakrák formájában. Ott sem az összes törzs. (a rákra hajlamosító törzsek vannak amúgy az oltásban) Így kivételesen azt mondom ez nem egy olyan nemi betegség, ami kötelező bejelentést kíván, hogy hordozó az illető. (20-30 éve amúgy még kb mindenki leszarta, hogy ilyen létezik, azóta vannak kutatások vele kapcsolatban és lett világméretű kampány)
2014. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ezen nemtudom miért kell fennakadni.

Nem HIV- vagy más halálos betegség amibe belehalsz, csak megvan az esélye, hogy okozhat gondot.

Kb mint minden más is.


24f

2014. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Azért azt nem mondanám, hogy a férfiaknál nem okoz gond. Lehet genitális szemölcs, vagy akár péniszrák.


De ha nem is okoz gondot, a férfi későbbi kapcsolatában másik nőnek okozhat méhnyakrákot.


Mindemellett nagyon jól tudom, hogy a nőknek majdnem a fele, a férfiaknak a 65%-a hordozó. Tehát gyakori... De lehet, akivel én lennék együtt, az más vírustörzset hordoz.


Csak a nagy többség nem tud róla. Ezért is érdekel, mi az általános vélemény róla.


Nem vagyok rajta fennakadva. De úgy érzem, nincs jogom hozzá, hogy másokat megfertőzzek. Főleg, mivel a gumi sem véd ellene maximálisan!

2014. szept. 3. 16:59
 14/15 anonim válasza:

csak a hepa c nem gyógyítható többiből kilehet lábalni csak lehet nem egy kettő nap



nővér voltam puszi

2014. szept. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

#14: nem hepa, hanem hpv.


Azóta megtudtam: ha az immunrendszer legyőzi, akkor a méhnyakról "ledobódnak" a fertőzött rétegek. Amíg ott vannak, addig nincs negatív eredmény. Ami jó hír.


Kérdés csak az, hogy le tudja-e győzni az immunrendszer? :S

2014. okt. 5. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!