Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gazdag srác szegény lány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rmokus86 kérdése:

Gazdag srác szegény lány feloldhatatlan ellentét? 27/F

Figyelt kérdés

Csajommal már több éve vagyunk együtt, elég mélyről kezdtük de nekem sikerült felküzdenem magam így nincsenek anyagi gondjaink, sőt szerencsére jobban élünk mint sokan. Csajom épp munkanélküli, szakmája sokat nem ér, el sem tudott helyezkedni még benne több év után (pedig eszes).


A probléma, hogy a fejében megmaradtak a régi idők, a kemény spórolás (velem és korábban a családjával is) és szó szerint minden kiadásba beleköt, pocsékolásnak tartja a legkisebb luxust is (miért kell kocsit venni, miért repkedek hetente, miért veszek új ruhákat, stb.)


Én úgy érzem, hogy megdolgoztam ezért és nem ész nélkül költök (pl. nem vadiúj autót vettem, visszafizettem a diákhitelem, szüleimet támogatom), de ugyanakkor élvezni is szeretném a sokéves tanulás, munka és spórolás gyümölcsét.


Úgy gondolom, hogy egy kapcsolatban közös cél felé haladunk és nem fúrjuk a másikat. Próbáltam beszélni vele, hogy mit szeretne hosszútávon (főállású anya, másik szakma, külföld, stb.), támogatnám mindenben de ez neki mégsem kell. Igyekszem figyelni rá, mit szeretne, vele lenni és az ő hobbijaiba csatlakozni (szóval nem megvenni akarom, tényleg szeretem), de nem értékeli annyira mint szeretném.


Sajnos ő eléggé környezetvédő/zöld beállítottságú mindenben (pl. csak biciklivel közlekedik télen-fagyban), és alapból elutasítja a rongyrázást, persze ha valami extrém utazáshoz vagy hobbihoz (pl. búvárkodás, repülés) kap kedvet akkor jól jön a pénz.


Már a szakítás szélére kerültünk, mert összevesztünk azon, hogy az autópálya megállóban 1 euro volt a WC díja (ő inkább a bokorba ment). Ahová el sem jutottunk volna, de inkább 1,5 napot buszoztunk, csak mert 20e-el olcsóbb volt mint a charter... (inkább túlélőtúra volt mint utazás)


Másoknál ez hogy van? Tényleg nem lehet a hirtelen jött vagyonnal mit kezdeni?


2014. szept. 19. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy hülyeséget írok,de sosem fogtok kijönni egymással!Te egy célratörő haladó eber vagy,Ő pedig egy beteges konzervatív.

Én is jártam hasonló cipőben,nekem egy panelvilágba beszorolt proli barátnőm volt,sehová nem jutottunk.

Szerintem váljatok szét,mert bele fogsz betegedni.

(ez csak saját vélemény a leírásod alapján)

:)

2014. szept. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk pont fordítva van, de az anyagiakat megoldjuk. L
2014. szept. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Jázi :) ***** válasza:

Megértem,hogy élvezni akarod kicsit az életét és ha megteremted a rávalót akkor miért is ne!?

Lehet őt zavarja,hogy nem tesz a közösbe és így ezekre vetíti ki. Nem tudja jól kezelni a dolgot!

Vagy leülsz vele és ezt rendesen kibeszélitek, vagy nagyon hamar rámehet a kapcsolatotok!

Mindent mondj el te is,hogy mik azok a kis dolgok amik zavarnak és kérd meg,hogy ő is ugyan így.

2014. szept. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nem tipikus gazdag-szegény helyzet. Te is csóró voltál, csak többre vágytál. A barátnőd meg erre soha nem törekedett. Ő valószínűleg azt látja, hogy te teljesen megváltoztál, elszálltál magadtól, meg a pénztől. És bizonyára kezd arra is rájönni, hogy valójában te mindig is ilyen voltál, csak akkor ugye nem tudtál költekezni. Ez viszont távol áll az ő elveitől, így biztosan ő is tudja, hogy nincs közös jövőtök a különböző elképzeléseitekkel. Biztos megijeszti, hogy eddig egy idegennel volt együtt.


Ja, és persze nem tetszik neki, hogy ennyire nem becsülöd azt a szakmát, amit hivatásának választott, mintha neked vele szemben az lenne az elvárásod, hogy ugyanolyan ambíciókkal rendelkezzen, mint te. Úgy tűnik, fontosabb számodra a vagyonod, mint a boldogságotok.


Ha eleve gazdag szülők gyereke lennél, az sima ügy lenne :)

2014. szept. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem érzem, hogy elszálltam volna magamtól vagy a pénztől. A spórolás mellett megmaradó pénzem nagyrészét ráköltöm (a kocsi is neki lett, hogy el tudjon járni a vidéki versenyeire, nekem még jogsim sincs hozzá :) ), és rengeteg megy el arra, hogy haza tudjak utazni vele lenni, támogatni a versenyein, eljárni kirándulni, stb.


De abban igazad van, hogy tényleg zavar, hogy nincsenek ambiciói. Semmi. Próbáltam felkelteni az érdeklődését olyan dolgok iránt, amiket szívesen csinálna és érne is valamit (pl. fotózás, táskakészítés, kerékpárszerelés), biztosítottam mindent de egy-két nap lelkesedés után nulla energiát fektetett bele. Pedig a monoton dolgokat bírja és kitartó (pl. candy crush meg más tabletes játékok).


Azért a huszas éveid közepén nem lehet annyira tengeni a világban, hogy még az sem opció, hogy a pasid eltart, nem hogy dolgozz valamit. Vagy legalább tanulj.


Nem tudja ő sem mit akar (most pl. biogazdálkodást meg vidéki szállót a szülei vidéki házában, de nem sejti mennyi meló van vele és 1 hétig/hónapig tartana) és ez tényleg tarthatatlan, mert tehetetlenül nézem hogy szétmegyünk.


Nem az a gond, hogy nem keres annyit mint én vagy halad előre a karrierjével (vagy akár anyaként), hanem hogy SEMMIT nem csinál. Ez zavarja őt is de nem tesz a változásért. Tényleg ennyire elnyomnám azzal, hogy én meg igen?

2014. szept. 20. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!