Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Brutális helyzet, valaki adjon tanácsot?

Figyelt kérdés
Németországban dolgoztam, és megismertem egy szintén kint dolgozó magyar srácot, összejöttünk, ez másfél éve van, és szerettünk volna házasodni. Hazajottunk magyarorszagra, és tartani akartunk egy hivatolos eljegyzést. Na és itt történt a baj.. Anyám soha nem tartotta a nővérevel a kapcsolatot.. De itt talalkoztak.. És igen, a párom anyja volt az... Tehát nekem a párom az unokatestvérem.. És most fogalmam sincs, hogy kit kéne csináljunk...

2014. szept. 25. 20:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
94%

Sehol sem tiltja ma a magyar jogrendszer, hogy ebben a felállásban házasságot kössetek.


"A törvényi, azaz érvényességi feltételek hiánya házassági akadályt jelent. Megkülönböztetünk el nem hárítható házassági akadályokat (abszolút házassági akadályok), amelyek estében a házasság nem köthető meg, alóla felmentés nem adható, illetve elhárítható házassági akadályokat (relatív házassági akadályok), amelyek alól a házasságkötés helye szerint illetékes jegyző adhat felmentést (ekkor tehát a házasság megköthető).


Abszolút házassági akadályok:


azoknak a személyeknek a házassága, akiknek korábbi házassága fennáll,

egyenesági rokonok egymással,

testvérek egymással,

cselekvőképességet kizáró gondnokság alatt álló személyek házassága,

16. életévét be nem töltött kiskorúak házassága,

a gondnokság alá helyezés nélkül is teljesen cselekvőképtelen állapotban személyek házassága,

az örökbefogadónak az örökbefogadottal az örökbefogadás fennállása alatt.


Relatív házassági akadályok:


a testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával nem lehet házasságot kötni (pl. nagybácsi – unokahúg), kivéve ha a jegyző ez alól felmentés ad

16-18 év közötti kiskorúak nem köthetnek házasságot (ebben az esetben a felmentést nem a jegyző adja meg, hanem ennek a házasságnak a megkötéséhez a gyámhatóság előzetes engedélye szükséges). Ld. bővebben: kiskorú házassága"


25N (jogász)

2014. szept. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Ohh, nagyon szépen köszönöm! :) mostmar hiszek benne hogy hátha valahigy mégis sikerülni fog:-) max örökbe fogadunk
2014. szept. 25. 21:01
 23/29 anonim ***** válasza:

nagyon sajnalom , hogy megijedtel de nincs baj :)

szeretitek egymast es ez a lenyeg!!!!! :)

2014. szept. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 vorarlberna ***** válasza:
Amugy ilyen csapodár szülökkel az se biztos, hogy mennyire vagytok rokonok, dns teszt ki kitől van, aztán ott azt is megmondják mennyire jó, ha keverednek a génjeitek egy utódban minek mennyi az esélye. Aztán meg csak szeressétek egymást, és sok boldogságot!
2014. szept. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

# 24


Végiggondoltad ezt a csapodár kérdést logikusan?


A kérdező édesanyja és a párja édesanyja testvérek. Szerinted véletlenül más nő gyerekét hordták ki, nem a sajátjukat? :-)

2014. szept. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 vorarlberna ***** válasza:
Negatív, a nagymamának is lehetett 2 hapsija, tehát ha csak féltestvérek az anyukák akkor már annira sem unokatesók mint Józsi meg II. Erzsébet. Erre gondoltam.
2014. szept. 26. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

# 26


Ez így van, csak te úgy fogalmaztál, hogy "ilyen csapodár SZÜLŐKKEL ...."

2014. szept. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy itt mindenki élteti a szerelmet, míg egy másik témában ugyanebben az esetben (annak a kérdezőnek a szülei bojkottálták a kérdező házasságát annak unokatestvérével) mindenki savazta a kérdezőt. Amúgy, hát nem tudom... Nekem nem lenne gyomrom hozzá, de nem vagyunk egyformák. Gyereket semmiképpen nem vállalnék (nem akarnám, hogy ez a szerencsétlen helyzet őt is megbélyegezze), és valószínűleg messzire költöznék, hogy a környezetem ne jöhessen rá erre.
2014. szept. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 vorarlberna ***** válasza:
Bocsánat, nálam szülők, nagyszülők, dédszülők, csak szülők, de igazad van, legközelebb női felmenő ágat használok. Esztergálás szempontjából lényegtellen.... Legyenek bodogok, és éljenek megértésben akik szeretik egymást, hány boldog pár jöhet szembe kézenfogva az utcán, csak boldog pár, bánom én ha rokonok. Egy időben úgyis nagy divat volt.
2014. szept. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!