Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rosszat tettem, bűntudatom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rosszat tettem, bűntudatom van, na meg féltékeny is vagyok. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Közös a gép a barátommal, és a kisebb problémák elkerülését úgy oldjuk meg, hogy más-más böngészőt használunk. Ma reggel felmentem volna facebookra, nem figyeltem, melyik böngésző van megnyitva, és akkor ugye az ő profilja jött elő. Itt történt, a "rosszat tettem" rész, mert kíváncsiságból megnéztem az üzeneteit. Sajnos múltbéli tapasztalatok alapján ezt a szemtelenséget elég hasznosnak tartom, mert volt, hogy így bukott le valaki. Mellékes, láttam, hogy a napokban az exével beszélgetett.


Általában be szokott erről számolni, mert az a helyzet, hogy amióta szakítottak, az ex folyamatosan írkál neki, mondta, hogy vissza akarja őt kapni (5 évig jártak, még nincs egy éve, hogy szakítottak), de a barátom tartotta magát, még az előtt is, hogy engem megismert volna, ezért alapjáraton nem vagyok féltékeny (ennyire). De mindig mondja, hogy a lány kezdeményezi a beszélgetéseket, és ő tényleg csak azokra válaszol, amiket kérdez tőle (az ex ebben a félévben került be mesterképzésen arra a szakra, ahova a barátom járt). Tudom, hogy 5 év alatt nem lehet csak simán szerelmesnek lenni, annyi idő alatt barátokká is válnak, de hogy heti 2-3szor ír a lány, az nekem inkább azt jelzi, hogy életben akarja tartani a kapcsolatukat, hátha mi szakítunk, és neki megint esélye lesz lecsapni.


Tudja a barátom, hogy zavar, hogy beszélgetnek. Azért viszont bűntudatom van, hogy elolvastam ma a levelezésük utóbbi 2 napját (semmi extrém nem volt benne, bár a barátom részéről a rideg "nem érdekelsz, csak most segítek neked" típusú hangvétel, amit általában előad nekem, valahogy hiányzott, teljesen oldott hangulatú, érdeklődő, etc volt), de ezzel együtt megint felébredt a féltékenységem.


A kérdés adott: mit tennétek?


2014. szept. 29. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem az se tetszene ha az exével beszélgetne.Húzzon el a francba az ex!A barátommal meg jó alaposan elbeszélgetnék erről.
2014. szept. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt tenném a helyedben, hogy leszállnék a témáról, mert a féltékenységgel csak elrontod a dolgokat.
2014. szept. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, jó alaposan elbeszélgetni. Alapjáraton most én vagyok a hunyó, mert "kémkedtem" utána, bár nem bizalmatlanságból. Ez viszont az ő kezében lenne éles fegyver.
2014. szept. 29. 14:55
 4/11 datass ***** válasza:

Beszéld meg vele,de ne úgy hogy elárulod hogy olvastad az üzeneteit.


Mond meg neki hogy régóta zavar ez és szeretnéd hogy megszakítson vele minden kapcsolatot. (fb tiltás/törlés)

2014. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 csabika1971 ***** válasza:
100%

Nem ismerem a pasidat, de nálam biztosan kihúznád a gyufát.

Mert ő nézegeti a levelezésed, olvassa a naplódat, stb?

Kínálkozott egy lehetőség és te egyből ráugrottál. És ez egyáltalán nem vett jó fényt rá.

Mit tennék?

Semmit! Az egészet gyorsan elfelejteném, még a memóriámból is kitörölném. Ha ő akarja elmondja neked, de te titokban kémkedsz utána? (mert ez az volt)

És gondolod piros pontot kapnál?

Ha ebből számonkérést vagy bármit indítanál, nálam te húznád a rövidebbet (ha csak én előzőleg nem láttam a te levelezésed). Mert ez magán szféra. Nem kérdezted szabad-e, csak megtetted.

Ha pedig elkezdenél okoskodni, komoly következményekkel is járna a dolog. Mert hát eléggé megsértetted, hisz nem bíztál benne.

Én így a te helyedben, mélyen hallgatnék.

2014. szept. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 csabika1971 ***** válasza:
*jó fényt rád
2014. szept. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ő is járt már így, egyszer bevallotta, hogy megnézte, kikkel levelezgetek. Nincs titkolnivalóm nekem sem, és neki sem, ezért ebből nem csináltunk problémát korábban sem.
2014. szept. 29. 15:15
 8/11 Költőnő? ***** válasza:
Hát én sem örülnék neki, de minth én is jóban vagyok néhány exemmel, hátsó szándék nélkül, így próbálnék nem törődni vele.
2014. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Figyelj ha rajtam múlna és jönne az a komoly beszélgetés amiért azzal beszélek akihez már szinte semmi közöm akkor hamar nagyon ideges lennék. Gondolom amikor a pasid olvasott bele a tiédbe és beszéltél a fiú haverokkal akkor nem cseszett le hogy biztos meg akarod csalni vagy hasonló. Viszont ha te ezt tennéd velem akkor lehet hogy elgondolkodnék a jövőnkön. Még egy éve se jártok. Milyen jogon mondanád meg neki hogy kivel beszéljen? Plusz ha felkapná a vizet akkor rögtön ott lenne a megértő ex aki ki tudna beszélni és ellened fordítani a pasid. Viszont ha rögtön szakítotok akkor is ott az ex. Na nem forszírozom tovább a témát. Felejtsd el az egészet, ne csesztesd, tegyél úgy mintha semmi sem történt volna és akkor mindenki nyugodt marad. Kivéve az ex ami gondolom téged nem zavarna. Remélem tudta segíteni.
2014. szept. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Helyedbe hallgatnék. Barátod helyébe szakítanék és visszamennék az exemhez. :-)
2014. szept. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!