Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom még gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én 23 éves, a barátom 24 éves és pár hónapja kezdtünk el dolgozni, miután lediplomáztunk. Már másfél éve össze vagyunk költözve és három éve vagyunk együtt. Meg van mindenünk, nem szűkölködünk. Van egy kb. 1 éves laptopja és egy valamivel fiatalabb telefonja, amit most leakar cserélni, mert nem elég jók (szerinte)... Szeret játszani a számítógépen, nagyobb játékokkal tud játszani, oké, de a telefont csak hívásra használja és netezésre, szóval semmi extrát nem csinál Vele, de a válasza miért akar jobb telefont: "Azért, mert az jobb" :D A lényeg, hogy régebben mondta, hogyha lesz keresetünk, akkor az lesz az első dolga, hogy összegyűjt eljegyzési gyűrűre. Soha nem emlegettem ezt neki, de titkon nagyon is vártam. Itt lenne a lehetőség és most első a telefon és a laptop és ahogy ismerem, valamit még ki fog találni, mindenből a legjobb kell neki, mint a kisgyereknek... Ha az egyik barátjánál meglát egy jobb dolgot az övénél, akkor az kell neki. Próbáltam a napokban célozgatni (bár tudom, hogy a pasiknak nyersen oda kell mondani a dolgokat, mert a célozgatást nem értik), de nem sok sikert értem el, ha meg csak úgy emlékeztetném, akkor azt hinné siettetem. Elméletileg Neki nagyon fontos lenne neki ez, az esküvő és a gyerek. Bár esküvőre és gyerekre még nem nagyon vágyom, keret sincs rá egyenlőre. A laptop és a telefon drága, mellette nem gyűjthet gyűrűre, arra már ezek mellett nem igen jutna. Mindig is odáig volt a kütyükért, soha nem volt az a romantikus fajta, de azt hittem elég komolyan gondolja ezt a dolgot... Mondtam Neki, hogy nem kell elsietnie a dolgot, majd ha úgy érzi, készen áll rá, akkor majd megteszi, de Ő a fentieket ekkor is ígérgette.

Még gyerek lenne az eljegyzéshez? Miért ígérgetett, ha nem tartja be? Ehhez az kellene, hogy az egyik barátja eljegyezze a barátnőjét és a barátom az Ő ötletére engem is eljegyezne? :D



2014. okt. 5. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
vannak ilyen hardcore fogyasztók, hát.. szóval hülyék, de ebből úgy sem fog kinőni, és attól még lehet hogy eljegyez( ha akar)
2014. okt. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon gyerek még.
2014. okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem értem egy felnőtt férfinek hogy lehet olyan hobbija, amivel nem épít/alkot semmit, amivel nem fejleszti magát.

Régen kamaszként én is sokat játszottam számítógépes játékokkal, sokat olvastam pl. sci-fi könyveket, meg hasonlók. Ma már el sem tudnám ezeket képzelni. Nyelvtanulás, utazás a világban/országban, testépítés, szakmai/történeti könyvek olvasása, képezni magam az érdeklődési köreimben, csajozni. Ezek vannak például számítógépes játszás helyett és egymilliószor teljesebb embernek érzem magam, mintha csak gépeznék egész nap.

Nekem már csak az ilyesfajta hobbijai miatt is egy nagy gyereknek tűnik valaki, igen.


Felesleges kacatok vásárlása, miközben a meglévőek még működnek: Ez sem vall túl előre tervező, felelősségteljes személyre. Persze ha már vannak 10 millióitok a bankban, akkor nem szóltam, de hanem, akkor ez csak azt mutatja hogy nem tud hosszú távra tervezni. A ma megkeresett pénzt amit holnapra kellene eltenni, ma éli fel.


Eljegyzési gyűrű - Nem tudom, én a harmincas éveim elejéig agglegény szeretnék maradni, de akkor majd egy kb. korodbeli (tehát akár 10 évvel fiatalabb) nővel együttmaradni. Szerintem fix, hogy neki 24 évesen még egy eljegyzési gyűrű is nagyon elkapkodott dolog, akármiket is ígért korábban.


26/F

2014. okt. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én már harmincas éveimben járok ennek ellenére elég komoly felszerelésem van ilyen téren. Ez a hobbim. Ettől még boldok családban élek a Feleségemmel és Kisfiammal. Úgyhogy ne aggódj emiatt.
2014. okt. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A barátom tény, nem az a spórolós típus, de ha van előtte egy cél, akkor tud mértéket tartani. Sokat fejlődött mellettem, nem dobja ki a pénzt már annyira fölösleges dolgokra és megtanulta mellettem aránylag, hogy legalább ne lépje túl a hónapnyi kereteit és csak magára számíthat ezután, ezért már a hónapban kitart a fizetése :D Amíg az anyukája küldte a zsebpénzt amikor még sulis volt, akkor is így volt, a héten alig tartott ki, kölcsön adtam neki, de nagyon nagyon összevesztünk párszor és utána kitartott neki, néha még maradt is.Én vigyázok a pénzre, nem vagyok smucig, csak mértékkel... gazdagok sem vagyunk.
2014. okt. 5. 19:16
 6/8 anonim ***** válasza:

5

Érdekes lesz megnézni, ebből a mentalitásából a barátodnak hogy lesz mondjuk saját lakásra/házra spórolás, gyerekek taníttatására spórolás, nyugdíjra spórolás, stb.. Ezek olyan dolgok, amikre már akár évtizedekkel (de mindenképpen nagyon sok évvel) azelőtt el kell kezdeni gyűjteni, hogy kelleni fog majd rá a pénz.

2014. okt. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom, ebből mindig is sok vita volt, de a régi viselkedéséhez képest ez már nagy szó, hogy egyáltalán félre tud tenni valami miatt, amit fontosnak tart. De akkor az ígérete számára nem olyan fontos ezek szerint :)
2014. okt. 5. 19:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az első pár fizetését még magára akarja költeni, lehet, hogy régóta tervezgeti ezeket.

Eljegyezni gondolom konkrétan akkor akar, ha belátható időn házasodni is akar.

2014. okt. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!