Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek milyen a jó párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Bármi érdekelne, csak nemet és kort írjatok hozzá.:)


A kérdés sokat motoszkált bennem a napokban, egyrészt azért mert barátnőimmel beszélgettünk a kapcsolatokról és arról, hogy kinél mi fér bele, másrészt azért mert a barátommal nem rég megéltük az első veszekedésünket és az első 'szeretlek'-ünket is. Visszatérve egyik barátnőm akik viszonylag sokat vitáznak a barátjával, megjegyezte, hogy kellenek a veszekedések a kapcsolatba, mert ezzel a feszkót is ki tudja ereszteni a két fél, de erre felmerült bennem a kérdés, hogy miért pont így? Persze, ha már régebb óta vannak együtt akkor előfordul a veszekedés, de valahogy mégis rám néznek furcsán, ha mondom, hogy a 3 hónapos kapcsolatunkban nincs hiszti és nincs vita sem, a nézeteltéréseinket is megbeszéljük inkább. Másik barátnőmnél csoda, ha 2-3 napig nincs hiszti, és szerinte ez a normális, a mi kapcsolatunk a barátommal nem is igazi, hisz nem beszéljük végig a napot neten keresztül/telefonon, nem találkozunk minden nap akár iskola előtt is, sőt nem is járunk el mindenfele együtt. Ezek tényleg olyan nagy dolgok szerintetek? Nem bizonytalanítottak el, sőt szerintem gyerekesen fogják fel, hisz egy kapcsolat ne arról szóljon, hogy egymás nyakán lógunk..hogy a végén idő előtt beleunjunk, pláne egy 18 éves fiúnak meg kell a 'szabadság'(és ez nekem is jó:) ). Ezt még ragozhatnám de előtt rátok lennék kíváncsi.:)


2014. okt. 6. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Neked is jó? Mi a kérdés? Egyébként ráadásul igazad van. ;)
2014. okt. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem tényleg jó, szerintem egy harmónikus kapcsolatban nincs helye a sok veszekedésnek( mondom ezt a naív kis 17-18 éves fejemmel:) ), az értelmetlen hisztiknek, csak azért, hogy a párunk 'nyalizzon' utána. Nálunk ha butaságon hisztizek, akkor békén hagy és végül bocsánatot kérek. Ha jogosan hisztizek akkor viszont nem tágítok és ő kér bocsánatot...ez egyszerű. Ez a feszültség levezetés(amit barátnőm mondott) nem hiszem, hogy jó módja.:/


De ezt csak azért írtam le, hogy ha valakit érdekel, hogyan merült fel bennem a kérdés.:) Minden kapcsolat más és más, mindenki mást vár el, ezért érdekelne, hogy ki mit gondol erről.:)

2014. okt. 6. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Kinek ilyen, kinek olyan.

A lényeg, hogy szeressük, megértsük egymást, együtt tudjunk működni, meg tudjuk oldani a problémáinkat.

Fiatalok vagytok még és egy három hónapos kapcsolat iszonyú rövid, ennyi idő alatt nem csoda, ha nem vitatkoztok, pláne, hogy nem is találkoztok minden nap.

Persze lehet, később sem fogtok, de az is lehet, hogy előfordulhatnak nézeteltérések.

Az is egyéni, hogy ki mennyi időt szeret tölteni a párjával, csak akkor van baj, ha két nagyon eltérő igényű ember találkozik.

2014. okt. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kinek mi...


Szerény véleményem szerint, a veszekedések, a drámázás, a teátrális jelenetek izgalmasak lehetnek egy szappanoperában, de a való életben, jobb a nyugodt kapcsolat. Én 28 éves vagyok, házasságban élek, össz-vissz 4,5 éve vagyunk együtt a férjemmel, de veszekedés csak 1 darab volt. Az is komolyabb dolog miatt (gyerekneveléssel kapcsolatos ellentét) de rövid úton megbeszéltük a dolgot. Kompromisszumot kötöttünk:)


Szerintem kellenek a közös programok, és az is, hogy ne akarjuk megfojtani a másikat. Igény esetén mi is járunk el külön. De leginkább együtt mert nekünk így jó. Alapvetően olyan partnerrel jó kapcsolatot kezdeni akivel az alap dolgokban megegyezünk. Így kevesebb lesz a vitaforrás.

A féltékenység pl lehet aranyos meg cuki, de hosszútávon betegessé válhat és megöli a kapcsolatokat. Volt "szerencsém" betegesen féltékeny férfival kapcsolatban lenni, és elég is volt. Nem kérek többet belőle.


Amíg a férjemmel együtt jártunk, mi az első 3 randi után, már hetente 5 napot töltöttünk együtt, 2 napra mentünk haza, mert akkor még mindketten szülőkkel éltünk. És a külön töltött idő alatt is esténként beszélgettünk neten, illetve nap közben 1-2 smsváltás volt. Mi ezt igényeltük mindketten, ragaszkodó típusúak vagyunk, szóval nem érezte egyikünk sem fojtogatónak az ilyen mértékű közelséget, kapcsolattartást.

Voltam olyannal kapcsolatban akinek kevesebb igénye volt, 5 napig nem küldött egy smst se, nem kérdezte meg élek e...,nem érte meg a 2 hónapot se a kapcsolat, hamarabb véget vetettem neki, mert én nem kedvelem a rideg férfiakat. Ezért is kerestem olyat, aki annyira igényli a bújást, és az együtt töltött időt mint én:) Ezért is működik a dolog. A hasonló igények miatt.

Nálunk azért sincs igazság szerint veszekedés mert nem látjuk értelmét. Minek ordibáljunk és vitázzunk egymással amikor megbeszélni is lehet normál hangnemben?:)


Szerintem aki szerint a viták meg a veszekedés, és a hiszti a normális kapcsolat, az még nem élt normális kapcsolatban:). Ennyi.

2014. okt. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nagyszüleim elég sokat zsémbeltek egymással, mégis kitartottak egymás mellett és láthatóan szerették is egymást. Viszont láttam már szétmenni két "halvérű" embert néhány év után, pedig mindig azzal dicsekedtek, hogy ők soha nem vitatkoznak. Úgyhogy én még csak az alapján sem feltétlenül merném kijelenteni, hogy egy kapcsolat feltétlenül jó, csak mert soha nem vitatkoznak. Hogy jó-e egy kapcsolat, azt csak a kapcsolatban levők tudhatják, érezhetik.
2014. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hm.sok meglátásom van ezekről, majd meglátjuk mit hoz a jövő számomra a barátommal:) Mindenesetre köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 7. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!