Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire érzitek kötelességete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire érzitek kötelességeteknek a párotok családjának való segítést? (nem pénzben, hanem munkában)

Figyelt kérdés

Pár napja volt egy kis veszekedésünk a barátommal. A szüleinek kellett segítenie fát vágni, én viszont nem láttam, hogy miben segíthetnék, ezért vártam a házba egy kicsit, hogy később majd kimegyek. Erre negyed óra fadarabolás után berontott a barátom a házba, hogy én miért vagyok bent, és miért nem kint segítek nekik. Erre elmondtam, hogy miért, de csak válaszként annyit kaptam, hogy "olyan lusta vagy, mint az anyád", meg, hogy ő azt hitte, hogy bizonyítani akarok majd, hogy mennyire szeretem, és kérni sem kell, úgy segítek végig. Aztán megkérdezte, hogy "vagy úgy gondolod, hogy neked nincs közöd ehhez az egészhez?" Annyit mondtam, hogy szivesen segítek, de konkrétan nem érzem, hogy ennek a kötelességemnek kellene lennie. Erre kikelt önmagából, hogy soha többet nem fog segíteni nálunk semmit, akárki is kéri majd meg rá.

Később ki mentem, és elkezdtem pakolászni, aztán a szülei erélyesen rám szóltak, nehogy már nekiálljak én ott pakolászni, mert én vendég vagyok, és nem fogják hagyni, hogy a vendég csinálja meg a munkájukat. Azért sem hagytam abba, de megint rám szóltak.

A lényeg, hogy ez után még mindig csak a saját igazát hajtogatta a barátom.. Viszont én nem érzem azt, hogy rosszat tettem volna, vagy, hogy lusta lennék, mert a háztartásbeli dolgokban amikor ott vagyok, meg ház környéki dolgokban is szoktam segíteni.

Szóval nem tudom..


Ti mennyire érzitek kötelességeteknek a besegítést a párotok családjánál?


2014. okt. 11. 17:14
 1/5 RRR ***** válasza:
100%

ha megkérnek,odautazom és segítek

ha ott vagyok és megkérnek akkor igen

2014. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott vagyok akkor természetes h felajánlom a segítségemet és a párom is tesz, DE speciel a favágásnál ezt nem várom el. Ott max arra kérem meg hogy idönkénthozzon ki egy bögre meleg teát vagy maradjon kint beszélgetni :)
2014. okt. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is igazad volt, a barátod szülei is melletted álltak. De még ha a barátodnak lett volna igaza, akkor sem volt jogos a részéről rögtön őrjöngni. Azért, hogy még az anyádat is szidta, külön meg kellene tépni.
2014. okt. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem az a kérdés, hogy kell-e segíteni a párunk családjának, hanem az, hogy miért jársz ezzel a bunkóval. Kicsit többre becsülhetnéd magad, mint, hogy egy ilyen pasival leállj. Persze van olyan, amikor kell segíteni, de mondjuk a favágásban nem a nők szoktak segíteni, úgyhogy nem is értem, mit akart a barátod, a stílusa pedig gusztustalan.
2014. okt. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs barátnőm, nincs probléma.
2014. okt. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!