Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A fiúnak kell először a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fiúnak kell először a szüleinek bemutatnia a lányt, vagy fordítva? Kb mennyi idő után?

Figyelt kérdés
2008. aug. 12. 11:41
 1/5 Srapnel ***** válasza:
100%
Ha mindenki modern felfogású, akkor a válasz: ahogy és amikor jól esik. Ha csak te vagy modern felfogású, akkor is jogod van ahhoz, kitarthatsz mellette. Ha nem vagy modern felfogású és valami szokásjogra vagy kíváncsi, akkor kérdezd meg a szüleidet, vagy valami hasonló felfogású felnőttet.
2008. aug. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs erre szerintem szabály,hogy ki mutassa be először a szüleinek a párját a fiú vagy a lány.Meg arra se nagyon,hogy mikor.Én mondjuk a bemutatással mindig vártam 2-3 hetet,amikor már biztosabb voltam abban,hogy lesz abból valami és érdemes bemutatni itthon a másikat.Az utolsó páromnál is így tettem,már 7 éve vagyunk együtt.De ez mindenkinél más.Van aki előbb bemutatja a párját otthon.
2008. aug. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ha visszamegyünk némileg az időben, akkor azt fogjuk látni, hogy a nő (jogilag) nem önálló személy, hanem vagy az apja vagy a férje gyámsága alatt van.


Ebből következően a dolog nem úgy néz ki, hogy megismerkednek, járnak, aztán valaki valakit bemutat, hanem úgy, hogy a fiú először engedélyt kér a lány apjától, ismerkedni a gyermekével. Ha ez az engedély megvan, akkor lehet egyáltalán ismerkedni. Aztán jóval késöbb, ha már kellően megbíznak a fiuban, akkor esetleg lehet olyan, hogy elengedik a lányt vele a szüleihez. De leginkább az történhet, hogy a fiu szülei eljönnek látogatóba és akkor összeismerkedhetnek a lányos szülőkkel és persze a lánnyal is. De ez már jóval közelebb van a kézkéréshez, mint az első találkozáshoz...


Ebből következik, hogy illendő először a fiunak bemutatkozni a lány szüleinél és csak utána a lánynak a fiu szüleinél.


egyébként meg tökmindegy.

2008. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez ma már teljesen mindegy!!!attól függ milyenek a szülők.Nekem pl.a szüleim mindig szerették tudni ki az aktuális pasim így nem féltettek annyira meg ilyenek.
2008. aug. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Etikett szerint először a lány szüleinek illik megismerni a fiút, már a legelső alkalom előtt, mikor társaságába adják. Pontosabban az apától kell elkérni a lányt. De gondolom ilyen marhasággal már fene sem foglalkozik, ezért tök mind1.
2008. aug. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!