Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan "leckéztethetném meg"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan "leckéztethetném meg" a páromat?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy napok óta játszik a gépen. Hajnalban, még 5-kor is játszott, amikor felkeltem és rászóltam, hogy jöjjön aludni. Korábban kérdezte tőlem, hogy mennyit játszhat heti szinten. Akkor megállapodtunk, persze nem tartja. Ez az egyik dolog. A játék és a mennyisége. Hiába mondom, hogy megállapodtunk.

A másik dolog (amit már ő is megjegyzett nekem 1.5 hete), hogy általában én csinálom a reggelit és a vacsit, meg többször a közbeeső harapnivalókat. Utána a mosogatni való is rám marad. Ahogy említettem, ő jegyezte meg nekem, hogy nem kell rabszolgának/cselédnek lennem, aki egész nap a konyhában van, mert vagy kaját csinál, vagy mert mosogat/elpakol. Erre felajánlotta azt az egyezséget, hogy ha én csinálom a kaját, akkor ő mosogat. Ha ő készíti a kaját, akkor én mosogatok és pakolok el. Persze ezt sem tartja be, hanem odateszi a mosogatóba a cuccot és megy játszani, netezni, filmet nézni stb. és rám marad. Próbáltam már azt, hogy otthagyom én is, de képes elnézni, ahogy gyűlik... én meg egy idő után megunom.

A harmadik dolog, hogy mindig anyámmal jön (holott nem is ismeri, nem is találkoztak még, mert a párom külföldi és külföldön élünk). Ezt úgy kell érteni, hogy "Megmondom majd anyádnak, hogy milyen rossz háziasszony vagy." "Mert anyád egy lusta, idős ember és nem dolgozik, ezért van ideje arra, hogy temetőbe menjen hetente virágot cserélni az anyja sírján." Holott nagyon jól tudja, hogy anyukám azért nem tud dolgozni, mert nem tud beszélni, ugyanis gégerákos. Pedig szeretne dolgozni... Vagy a családomat piszkálja így, hogy "Mert nálatok be lehet menni cipővel is, ezért van rendetlenség." (Ami nem igaz és nem is volt nálunk. Karácsonykor megyek haza, akkor hívtam, de iskola miatt nem tud velem jönni).

Már megkértem, hogy ne piszkálja az anyámat és a családomat is... akkor van, hogy bocsánatot kér. De nekem akkor is rosszul esik.


Már az is megfordult a fejemben, hogy karácsonykor hazamegyek és a vissza induló járatra nem szállok fel és nem szólok neki arról, hogy többé nem lát, ezzel lezárva ezt a dolgot és éljen egyedül a kutyájával.


De először szeretném megleckéztetni, hogy kicsit észhez kapjon. Mert oké, van, hogy nem kérem a segítségét (mondjuk a konyhában, mert csak hátráltatna vagy nem tud segíteni), de ez nem jelenti azt, hogy mindent én csinálok.

Szóval, Ti mivel, hogyan leckéztetnétek meg?


2014. okt. 26. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én a helyedben dobnám a faszra a srácot
2014. okt. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Elegge paraszt a baratod, mar bocsanat.


Otletet nem nagyon adnek ehhez, de valami tenyleg jarna neki, amitol talan kapcsol.

2014. okt. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azért nem dobja a srácot,mert külföldön gondolom jómodban élnek!
2014. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Számomra a család szent. Arról nem is beszélve, hogy tényleg senkinek nem lehet panasza rájuk, nagyon tisztességes és szerető emberek. Mindig számíthatunk egymásra, segítjük a másikat.


Bárki merne ilyeneket mondani a családomra, már rég repült volna.


Milyen jogon szól bármit az anyádra? Ráadásul beteg... normális ez??? Már régen képen töröltem volna a helyedben. De igen, ez nem megoldás, mert nő se üssön meg senkit, mindenesetre, hogy már rég ott hagytam volna a pcsába az is biztos.


Ne csinálj neki kaját egyébként. Komolyan. Szard le, hogy létezik. Kapja össze magát. És ha felhozza a családod, hogy olyan vagy mint anyád, lusta, stb. akkor abban a pillanatban cuccolj..onnantól kezdve feleslegesnek tartom, hogy erőltesd a dolgot. Keress olyat aki tisztel téged, és tiszteli a családodat is..de minimum nem szólja le őket úgy, hogy még életében nem találkozott velük.

2014. okt. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nem leckéztetném meg, csak elhagynám... mint egy normális ember
2014. okt. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Amúgy leckeztesd meg úgy hogy nem főzöl rá,nem mosogatás,semmit nem csinálsz,hanem elkész vásárolni és veszel 1draga ruhát vagy csizmát magadnak, hm?
2014. okt. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia, én ezt párhónapig csináltam a párommal, és rájöttem, hogy eddig már nem szabad eljutni. Innen már csak max, akkor fordulna meg, ha kidobnád és visszakönyörögné magát. Másképp nem lehet rá hatni. A számítógép és a lustaság a nők együttes ellensége.
2014. okt. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kikapcsolod a netet. Magadnak mosogass, főzz, moss. Gondolom veszekedni fog érte, de mondd meg, hogy oké, neki is megcsinálod, ha ő is segít. És akkor azonnal álljatok neki valaminek és csináljátok meg együtt.

Hosszútávon viszont nem tudom mennyire hatásos.

Az exem nővére (ketten együtt laktak), leordította az exemet ilyenkor elég durván és az hatott, másból nem értett, de nem volt jó viszony köztük emiatt.

2014. okt. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A pasid egy gyökér és annyit sem érdemel,hogy azon gondolkozz,hogy megleckéztesd-e.Nem is kell,egyszerűen nem érdemel annyit,ne süllyedj le az ő szintjére.Hagyd ott a francba,nem is értem mit keresel még mellette.
2014. okt. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy ilyen férfit nem akarnék "megleckéztetni", csak kilépnék az életéből.


Ha most ilyen a hozzáállása, és képes a gégerákos anyukádra igazságtalanul bántó, ítélkező megjegyzéseket tenni, arra van esélyed, hogy javuljon a kapcsolatotok, vagy arra, hogy tovább romoljon, és idővel még több keserűség, feszültség és rossz érzés legyen benned?


Ez csak egy apróság, nyilván messze nem a legsúlyosabb problémátok, inkább csak annak egy tünete, de ha a saját maga által felajánlott egyezséget sem tartja be, akkor - ha én lennék ilyen helyzetben - elkezdenék egymagamra főzni, elmosogatnék magam után, a többi meg az ő dolga.


Azt nem tenném meg senkivel, hogy szó nélkül nem megyek vissza a közös otthonunkba. Tisztességesebb dolognak érezném, hogy szemből szembe mondjam meg, hogy hogyan döntöttem és miért, és elköszönjek tőle, még akkor is, ha ez abban a helyzetben nyilván nehezebb és fájdalmasabb is érzelmileg, mint szó nélkül kilépni a másik életéből.

2014. okt. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!