Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tervez előre semmiben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tervez előre semmiben a barátom, ez normális?

Figyelt kérdés

Én 22 éves vagyok, a barátom 23. Mindig is tudtam, hogy elég fura felfogása van, gyerekes, de türelmes voltam Vele. Aztán kiderült, hogy elég tudatlan is... Beszélgettünk régebben Diana hercegnőről, fogalma sem volt róla ki az. Ma szóba került Vuk, azt se nagyon tudta, Bambit se... Guns"n"Rosisról még nem is hallott. Oké, hogy inkább rap felé hajlik, de ilyen létezik, hogy ezeket ne ismerné? Először azt hittem viccel, de szerintem ezek a művek, emberek az alapvető műveltséghez hozzá tartoznak, mármint ha nem is szeretjük őket, azért hallani kellett volna róluk...

A jövőről semmi képe sincs. Vett fel diákhitelt, mondtam, hogy majd együtt kifizetjük és olyan hamar, ahogy csak lehet. Erre az volt a válasza, hogy én ebbe ne szóljak bele, egyedül fogja kifizetni, ha lesz miből, ugyanis Ő nem tervez előre, mert tökre fölösleges. És velem kapcsolatban együtt akar velem maradni, de ki tudja mit hoz a jövő. Ajánlott a rokonom nekünk munkát, ha végeztünk a sulival elég jó fizetéssel, de a barátom szerint ne tervezzünk ennyire előre, mert ez is bizonytalan és lehet el se fogadja, mert a fejére fogom ordítani, hogy én segítettem neki... Ezzel az "fogalmam sincs mi lesz és amúgy is lesz*rom" stílussal agyvérzést fogok kapni...

2 éves telefonja van, most lecseréli egy új iphone-ra, mert az tud beszélni, a kóla nem marja szét és le tud tölteni nagy játékokat rá. Ezt úgy fogja megvenni, hogy 30at kifizet saját pénzéből (ennyit keres kb. havonta diákmunkával), 20 ezret az anyja fog, a 10est pedig leveszi a DIÁKHITEL keretéből, ami eredetileg nem erre lett volna szánva. És mindig kifizet mindent az anyja, én meg tépem a hajam, mert semmi önállóság nincs benne... Az egy éves laptopját le akarja cserélni. Nem rég eladta a játékait, azt hittem komolyodik, de egyre nagyobb összegbe dobálja kifelé fölöslegesen a pénzt...

Csak nekem ennyire fura vagy ez normális?

23 éves, még 2 éve van a suliból és 2 éve vagyunk együtt. Fél éve össze vagyunk költözve, eddig is fura fickó volt, de nekem már szükség lenne arra, hogy tervezzek és Vele, mindennel együtt, legalább biztatásképp, de mindig veszekszik. És nem csak velem, ha otthon megkérdezik tőle, hogy na fiam, mi a terved, tökre mérges lesz és elviharzik, mondván "ne idegesítsék őt ilyen hülye kérdésekkel"....

Szerintetek?



2014. okt. 31. 22:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%

aranyom, te két évig ezt nem vetted észre rajta vagy ennyire ellepte a gondolataid a rózsaszín köd? ezt miért csak most veted fel mint probléma?

ki kellett volna ismerned mielőtt összejössz vele.

ha nem tetszik akkor beszélj vele,ha nem tudod elfogadni, akkor előbb-utóbb úgyis megunod...

2014. okt. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Azért veszekedtünk, mert megpróbáltam Vele beszélni, de... mindig elkezdett vitatkozni vagy veszekedni azzal az indokkal, hogy én mindig felhozok ilyen hülye témákat. Ezek miért hülye témák? Miért hülye téma az, hogy a diákhitelt hogy kellene törleszteni? Vagy minek veszi meg azt a hülye telefont? Laptop új minek? ...
2014. okt. 31. 22:35
 3/23 Megmondó Ember ***** válasza:

Bocsi, hogy rosszat írok, de ha 23 évesen ilyen akkor nem nagyon fog megváltozni. Maximum ha anyja nem fog neki fizetni semmit, de sajnos akkor sem hiszem.


Vagy elfogadod így és nem hozod fel a témát, ami neked nem lesz jó a végén vagy... hát... a másik lehetőség kevéssé lenne jó mind neki mind neked (főleg hogy össze is költöztetek már)...

2014. okt. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Véletlen nem K.J.T. a monogramja? Ismerek egy sárcot ő pont ilyen, milliós diákhitelt vett fel de kiröhögi az államot, hogy úgyis elhúz vagy ha nem akkor nem lesz bevétele amin behajtsák... (Nagy életművész a csóringer)
2014. okt. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem ez a monogramja, neki ennyi esze nincs. Majd gondolom a sírból is anyuci meg apuci fogja pelenkázni "felnőtt korára", meg pénzelni, mert egyedül nem lesz képes levegőt se venni nélkülük... nagyon-nagyon mérges vagyok most rá, ennyire a mának élni....
2014. okt. 31. 22:43
 6/23 anonim ***** válasza:
Én is ismerek két srácot is, aki kb. pont így leszarja a dolgokat, sőt, 4-et, haverok mind, ami tudom, h engem minősít, de egyébként ők okosak vmilyen formában mind, de lesz**ják ők is az életet, kb. élj a mának lehetne a jelmondatuk. Egyik most talán elkezdett harcolni, de ő is a bnőjével történő szakítás, vagy sz**akodás után jött rá, h vmit b**zni kéne az életével. Hát én legalább megpróbálok mindig vmit tenni, bár az én bnőm is kivan akadva, de majd megmutatom neki a kérdésedet, s hátha nem lesz utána pipa rám.
2014. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Amúgy néha tud rendes is lenni: ha én dolgozok, ő főz, segít takarítani, csak ez a rohadt felelőtlenség és hogy ennyire nem akar előretervezni! Még Ő haragudott meg, hogy segíteni akarok a diákhitel kifizetésében, de nem akkor kellene, ha nem tartanék vele össze és nem akarnám vele együtt megoldani a problémákat??? Komolyan mondom eldobom az agyam és ha segítséget nyújtok, akkor én vagyok az utolsó sz*r alak...
2014. okt. 31. 23:22
 8/23 anonim ***** válasza:
19%

Miért akarsz mindenébe beleszólni? 10ezret elköltött a hittyójából nyálphone-ra? Húha! Évtizedekig azt a tízest fogjátok nyögni!

Istenem, nem hallott a hülye gyerekmesékről, és akkor már műveletlen? Te sem tudod leírni helyesen az együttes nevét mellesleg. Diana meg kit érdekel? Egy hülye celeb volt.

2014. okt. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem csak ezek vannak... hanem meglát máson egy 20 E ft-os cipőt, az neki kell... és ha ellenzem, hogy nincs annyi pénze, akkor mondja, hogy majd anyuci kifizeti... hja és apucitól el van titkolva, mert haragszik, ha dobálják ki az ablakon a pénzt! 2 pár foci cipője van, most a harmadikra vágyik! Natúr emberek, átlag keresettel és kipasszírozza az anyukájából az utolsó fityingjét is! Állandóan chipset eszik, kólázik, nincs megállást! Számára a víz tabu és naponta megiszik egy 2 L-es kólát, ellehet képzelni havonta mennyibe fáj ez... a telefonját 2 évente cseréli, mert a másik jobb, hiába csak telefonálásra használja, villognia kell vele! Laptop úgyszintén! Nem magáról a diákhitel 10 ezreséről szól a történet, hanem ha már az anyjának nincs több pénze, de a saját számláján van, már onnan veszi a pénzt. A laptopjára 60E ft-ot akart levenni, de arról nagy veszekedések árán lebeszéltem!

És igen, ezek akármennyire gyerek mesék, az alapműveltséghez hozzátartoznak, legalább Te hallottál már róluk! De nem csak ezek a példák vannak...

Nem csak Őt hibáztatom, hanem a szüleit is, mert eléggé gyengekezűek voltak, most is mindent megengednek neki...

2014. okt. 31. 23:33
 10/23 anonim ***** válasza:
Szerintem te sokkal komolyabban veszed a kapcsolatotokat, meg az életet, mint ő. Tapasztalatból mondom, hogy ebben a korban nem mindig jellemző az a komolyság, ami nálad már megvan, de nála még nincs. Én ilyen voltam, vettem magamnak dolgokat, de azért ésszerű határok között. Abban egyetértek, hogy irritáló az, hogy a szülőktől várja a segítséget, ez őrá nézve megalázó, mert idővel ő is meg tudná keresni erre a pénzt, de lehet hogy ez így kényelmesebb. Ezzel a viselkedéssel nem viselkedik férfiként, pedig lehet, hogy amúgy meg lenne benne ez, csak nem hajlandó felelősséget vállalni. Fiatalként én is utáltam tervezni, megértem hogy tojik mindenre, a legjobb lenne, ha tudnál rá hatni, akár úgy, hogy azt mondod: te komolyan gondolod a kapcsolatotokat, nem akarod ezzel a témával gyötörni, de ha volnának közös terveitek, te nagyon szivesen támogatnád, segítenél mindenben, de ahhoz legyenek akár apróbb közös célok is, eleinte talán nem is kell,hogy nagy célok legyenek.
2014. okt. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!