Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek "normális" így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kindi kérdése:

Szerintetek "normális" így szakítani?

Figyelt kérdés

Külföldi tartózkodás miatt megromlott a kapcsolatom a férjemmel. Szeretőm lett, akivel majd két évig tartott a kapcsolatom és igencsak komolyra fordult. A szeretőm kért, hogy váljak el, viszont nem volt egyszerű a helyzet, mert gyermekem van és ráadásul a külföldi tartózkodásomhoz munkaengedély is kellett, amit a házasságomnak köszönhetően kaptam meg. Vagyis válás esetén, állandó munka hiányában vajmi kevés lett volna az esély, hogy az országban maradjak az új párommal.


Ahogy telt az idő, egyre romlott a kapcsolatom a szeretőmmel - nem tudtunk elegendő mindőségi időt együtt tölteni, építeni a kapcsolatunkat. Nagyon szenvedtem, mert szerettem volna mindig hozzá menni, vele lenni, de nem lehetett. Egyre nagyobb lelki nyomást gyakorolt rám - ritkította a találkozásokat, mondván miért nem teszek valamit, miért nem válok el. Én meg csak örlődtem, ugyan mit tudnék tenni?


Igen ám, de egy külföldi országban anyukaként, biztos munka nélkül, ki merne belevágni egy válásba? Bevállalni saját felelősségre egy lakás fenntartását, fizetését 1 évre úgy hogy nincs biztos kereseted? A szeretőmbe bele voltam zúgva, de őrültséget azért nem akartam csinálni, hiszem konkrétan nem tett le semmit az asztalra, vagyis annyira nem ismertem még, hogy ilyen szinten megbízzak benne. Megvolt a nagy szerelem, de nem hagytam, hogy elvegye az eszem, már amennyire eddig elvette.

Ő végig passzív maradt. Utólag nem is értem, saját hazájában nem igaz hogy nem tudott volna nekem biztos állást találni, valamit tenni, hogy a munkaengedélyem megtarthassam. Nem láttam rajta, hogy igyekezett volna, mindig csak engem szidott miért nem lépek.


A legnagyobb segítség, amit felajánlott, az az volt, hogy fizetné az albérlet felét, ha elköltözöm a férjemtől. Még akkor sem vállalta be, hogy hozzá költözzem, mert félt a férjemtől.


Ahogy telt az idő, a férjemmel egyre közelebb kerültünk ismét, a régi veszekedéseket elfeledtem. Nem is értettem a végén, miért válnék el tőle, hiszem semmi gond nincs vele - ugyanakkor azt éreztem a másikba nagyon szerelmes vagyok, nagyon vonzódom hozzá, a férjemhez nem. Hezitálni kezdtem mi legyen, mi a helyes, melyiket válasszam.


Egyszerűen nem volt lehetőség arra, hogy a másikat jobban megismerjem, hogy egy ilyen horderejű döntést be tudjak vállalni. A szerelem és az érzések megvoltak hozzá, a teljes bizalom nem - honnan tudjam a másik mivel töltötte az estéit, azt mond amit akar, nem éltem vele soha.


Elkezdte a végét járni a kapcsolatom a szeretőmmel. A férjem annyira ellenőrzött, hogy nem tudtam már telefonon sem írni neki.


Amikor lebuktunk, a férjem megfenyegette, hogy elteszi láb alól, ha mégegyszer kapcsolatba lép velem. Erre a szeretőm 100% felszívódott. Próbáltam elérni, erre az történt, hogy még a számát, email címét is lecserélte és annyit írt "ne zaklassam".


Még friss volt az egész, 2 héttel a szakítás után betoppantam hozzá spontán, hogy megbeszéljük az egészet. Igazaból alig tudtunk beszélni 20 perc utan kitessékelt, hogy menjek el, mert a férjem kereshet és nem szeretné, hogy nála találjon meg.


A beszélgetés során nyugodt volt, semmi koborulás, vagy érzelem nem látszódott rajta, még a kezem is fogta, mikor beszéltünk (látta, hogy én szarul voltam) és én egyszerűen megijedtem ettől a "ridegségtől", hogy azt éreztem, egy szemet nem fáj a szíve.


En menteni akartam a menthetőt és mondtam neki, hogy elválok rögvest, de erre azt mondta, hogy ő ezt már korábban kérte tőlem...és hogy jó, ha elválok, akkor mondjuk az év elejére fog konkretizálódni, addig nem teszi magát kapcsolatba. És továbbra is kérte, mondjak róla a férjemnek mindenféle rosszat, hogy azt gondolja a férjem, nincs közöm hozzá.


Ennek már lassan 4 hónapja...ha esetleg elváltam volna, vagy elválnék, akkor sem lépne már velem többet kapcsolatba, teljesen elzárkózik.


Azon gondolkoztam, "normális" e az, hogy 2 év után "így" eltűnik, ilyen módon...vagy a körülményeket tekintve érhető?


Talán én vagyok túl naív?



2014. nov. 1. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
A 2. mondat elején abbahagytam az olvasást.......ku**a!!! :D
2014. nov. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valahogy annyira nem tudlak sajnálni...magadnak főzted,edd is meg. Csak szegény férjet sajnálom.
2014. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Töke tele van már az ilyen két vasat a tűzben tartó nőszemélytől.
2014. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Érzésem szerint ezek a körülmények számára megfelelő ürügyet biztosítanak arra,hogy véget vessen a kapcsolatnak csak így.Persze benne van a pakliban,hogy tényleg a kialakult helyzet miatt olyan,amilyen,de szerintem inkább kényelmes neki a háttérben lapulni,és akkor előbukkanni,amikor éppen kedve tartja.
2014. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2 -5 - 10 év után?

Bizonyos férfiak ezt bármikor megteszik...

Mert rühellik a konfliktusokat és mert nekik így könnyebb.

Inkább légy hálás, amiért a férjed nem dobott ki.

2014. nov. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kérem kerüljük a minősítéseket. Bárkivel megtörténhet, hogy szerelmes lesz másba, plána, ha a párja teljesen elhanyagolja. Nem volt soha szeretőm korábban és nem is gondoltam arra hogy valaha lesz. Egyszerűen olyan depressziós voltam, hogyha hajlaomom lett volna rá, már véget vetettem volna az életemnek. Ez a srác tartotta bennem a lelket...
2014. nov. 1. 19:02
 7/9 Fényember ***** válasza:

En nem itellek el, mindenkinek vannak ilyen dolgai az eletebe es te se azt kerdezted hogy "na szerintetek qrv@ vagyok?".

Szoval szerintem ne neheztelj a volt szeretodre,elegett vart es turt mar melletted mert te gyava voltal lepni (erthetoen). Inkabb szerintem probald a ferjeddel helyre hozni a kapcsolatod es mentsd a menthetot. A volt szeretodet meg felejtsd el szerintem, mert ha annyira unszolt teged mindenert akkor o is segitehetett volna(barmien modon).

Sok sikert, kitartast es gondold at es merlegelj hogy valoban megerte e sajnalni a volt szeretodet, es arra is gondolj hogy a ferjed viszont tudta hogy megcsaltad es megbocsajtott valamilyen szinten.:)

2014. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekem az volt a fura az egészben, hogy a szakítás előtt 2-3 héttel még azt kérte váljak el, megy olyanokat mondott, hogy jönne velem Magyarországra. Aztán mikor elbúcsúztunk, megpaskola a hátsómat és mondta, hogy "ez hiányozni" fog...elég szarul esett amit mondott.


Egy normális, megbízható férfi nem megmondta volna, hogy vége ? És nem azt, hogy ha elválok, majd keressem utána, mert addig nem áll velem többet szóba (és még valójában utána sem..)


Valahogy az jötte le, hogy ja, valóban nagyon szerette volna hogy elváljak, "majd meglátjuk" hogy lesz utána alapon...

2014. nov. 1. 20:30
 9/9 A kérdező kommentje:

Mintha éreztem volna rajta, hogy ez egy "dörzsölt" srác, mindenre megvan a válasza, talán ezért sem mertem lépni.


A legutolsó "rendes" randinkon azzal idegesített föl, hogy a férjemre mindenféle dolgokat mondott. Pl. hogy amíg én nem vagyok ott, addig a férjem biztos nőzik, ezt meg azt csinálja, minden téren leszólogatta férjemet, de ugyanakkor nem is ismerte, szóval nem tudom milyen alapon. Na, ekkor begurultam, mert tudtam, hogy hülyeségeket beszél. Dühös lettem, mert nem tudtam ő komolyan gondolja-e amiket mondott, vagy ezzel akart engem megmanipulálni, hogy otthagyjam a férjem. Tudtam, hogy a férjem nem csinál olyan dolgokat és egyszerűen felfordult a gyomrom attól amit a másik mondott rá - ez elgondolkoztatott, ha ilyeneket érzek akkor valahol csak szeretem a férjem. Majdnem a srácra borítottam a kávémat, hogy mondhat ilyeneket. Meg is jegyezte, hogy "már nem látja a szememben a "csillagokat"....

2014. nov. 1. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!