Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok segítenem kellene?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok segítenem kellene?

Figyelt kérdés
Együtt élünk a párommal, külön lakrészben a szülei lakásában. Már két gyermekünk van, szülei fizetik a rezsinket, mert nincs leosztva, és egyéb költségeinket, párom fizetése nagyrészt elmegy a korábban felvett hitelére. Nekem van pénzem, igazából a hitelét is kitudnám fizetni. Hallottam, ahogy a szüleivel vitatkozik, hogy segíthetnék én is. Én úgy gondolom, hogy az összeköltözésünk előtt szerzett vagyonom nem kellene megosztanom vele, én világ életemben tudtam spórolni, ezért is van pénzem, ő a hitelt még akkor vette fel, mikor az exfeleségével élt. Abban persze szerencsésnek gondolom magam, hogy nem kell rezsit és egyebeket fizetnem, a gyerekekkel kapcsolatos kiadásokat felváltva fedezzük, így még tudok spórolni, és félretenni pénzt. Szeretném bebiztosítani a gyermekeim és a magam jövőjét is. Pénzügyekről nem igazán beszélünk, nem vagyunk közös kasszán, a barátaim is kérdezgetik a dolgot, hogy tudjuk így csinálni, de eddig működött, csak a szülei aggasztanak most.
2014. nov. 6. 13:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

TÉGED aggasztanak a szülei? Ne haragudj, de észnél vagy? Fizetik a feneked alá a rezsit, és még neked áll feljebb?


Furán gondolkozol nagyon. A kapcsolat előtti vagyonra még azt mondom, oké. Legyen csak a tiéd, ha úgy akarod.

Na de te a szülők terhére gyarapítod ezt tovább. Kicsit kettős mérce, nem? Ha elvenni kell belőle, akkor különvagyon, de ha hozzá kell tenni gyakorlatilag a szülők pénzét, akkor már közös?

2014. nov. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Eltartanak, de azért aggasztó, hogy esetleg neked sem ártana beszállni a közösbe? Nekem rohadtul égne az arcom a helyedben.
2014. nov. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
7%

A mai magyar életkép...


Szülőkkel kényszerül élni aki már maga is szülő egy kis szobában élve kb. mert másra nem futja maximum BANKI UZSORA egítségével de az meg úgy van megszabva hogy sosem fogja tudni visszafizetni


Siralmas. Ha nem örökölsz semmit akkor kb. meghalsz a mai világban. Kivéve persze ha van 150es IQ-d, szétgürized az agyar, szerencséd van vagy jók a kapcsolataid, esetleg zsidó vagy. Vagy "megélhetési bűnöző"

2014. nov. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

#2


Ja, mer' 47 ezerből biztosan futná rá. Gondolom ég az arca, de mit tud tenni? Menjen rabolni, lopni?

2014. nov. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Azt a szülei ajánlották fel, mivel nincs megosztva a rezsi, és amúgy is az egyetlen fiúkért megteszik, nem én kértem, most a hitelről van szó, ha kifizetem a hitelét, akkor nekem nem marad semmi megtakarításom, és itt nem pár millió forintról van szó, hanem több mint 10 millióról. Az aggaszt, hogy a szüleivel veszekedik miattam. Bár az anyósomban már jó párszor csalódtam, szerencsére külön lakrészben lakunk, külön tőlük, nem is találkozunk minden nap, de nem szeretném, ha a szüleivel problémánk lenne, hiszen mégis az ő házukban élünk.
2014. nov. 6. 13:32
 6/34 anonim ***** válasza:
WTF? Ez meg milyen jövőkép, hogy dugdosod előle a pénzedet? Meg külön lakrészben éltek? Ez mégis milyen jövőkép?
2014. nov. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Nem tudom, se zsidó nem vagyok, se kapcsolataim nincsenek. Kisvállalkozó vagyok, a párom elvégezte az egyetemet és vígan megélünk, bár lakást mi is hitelből fogunk venni, az viszont tény, hogy nem napi 8 órát dolgozunk. Ha 47ezerből nem is, minimálbérből bőven meg lehet élni, főleg ha közben nem fizetsz rezsit/albérletet. Amúgy meg leírta, hogy van pénze, csak sajnálja azoknak adni akik eltartják. Ez pedig eléggé kellemetlen. Itthon nagyon nagy divat sírni, de közel sem olyan rossz a helyzet a nagy többségnél mint amennyire sír a szájuk.
2014. nov. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Van több mint tízmillió forint megtakarításod, de nem szállsz be a rezsibe. Bravo. Az esetleg nem fordult meg a fejedben, hogy azért mondják neki a szülei, hogy esetleg kérje a Te segítségedet mert elvileg egy család vagytok? Jézus...
2014. nov. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az utolsó válaszolónak, hogy megvédett, bár nem 47 ezer Forintot kapok, jóval többet, és nem szégyellem ezt bevallani, igen kellemetlen a helyzet, de a szülők ragaszkodtak hozzá, hogy a rezsit intézik, és az egyebekbe is besegítenek, de ahogy mondtam a gyerekekkel kapcsolatos kiadásokat felváltva fizetjük párommal, és bizony sokszor van, hogy én veszem meg a pelenkát, egyebeket.
2014. nov. 6. 13:35
 10/34 anonim ***** válasza:

nem rossz a helyzet,csak egy telefonért embert ölnek :)

nem itt kell nagyképűsködni,egyiknek se.Sok szr helyzetben lévő ember van.

2014. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!