Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes olyannal együtt lenni, akiről biztosan tudod, hogy nem ő az igazi?

Figyelt kérdés

már együtt vagyunk egy ideje és eléggé szeretjük egymást. vannak kisebb-nagyobb súrlódások, de alapvetően jól kijövünk, minden szép stb.


van viszont egy-két dolog, amik miatt én hosszú távra nem tudnék vele tervezni. nem fogom ezeket most részletezni, de ne ilyen felszínes dolgokra gondoljatok, hogy nincs autója vagy nem elég magas vagy nem elég menő a munkája. mondjuk úgy, hogy az alapvető világnézetünk és értékrendünk nem összeegyeztethető és ez nem olyan dolog, ami változni fog. nincsenek illúzióim, mint a legtöbb nőnek, hogy majd én megváltoztatom őt és minden tökéletes lesz. ezek olyan dolgok, amikből már most is több konfliktushelyzet adódik és később csak még jobban eldurvulnának. ismétlem, ezeken nem nagyon lehet gyökeresen változtatni, szóval nem arról van szó, hogy szimplán lusták lennénk és hagynánk az egészet a francba.


szeretem, de úgy érzem, egyszerűen nem ő az, akivel le tudnám/le fogom élni az egész életemet. ti éreztetek már ilyet? mondjam meg ezt őszintén neki (abból tuti szakítás lenne) vagy hallgassak és várjam, hogy lesz, ami lesz? nem szeretném elveszíteni, mert fontos nekem és szeretek vele lenni, de így érdemes? vagy ezzel átverem őt halálra van ítélve az egész kapcsolatunk? lehet, hogy ez még változni fog, hogy így érzek (nem hinném)?


mindketten 25 évesek vagyunk, szóval ez már az a kor, amikor az ember elkezd kicsit előre tervezni az életben. mi van, ha emiatt szalasztom el az 'igazit', mert benne vagyok ebben a kapcsolatban? vagy mi van, ha ő az 'igazi', csak nem ismerem fel és 'jobbat' úgyse találnék.


sok a kérdés, bizonytalan vagyok. elsősorban olyanok válaszát várom, akik voltak/vannak már hasonló helyzetben.



2014. nov. 7. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én biztosan leülnék beszélni vele. Egy.kapcsolat alapja a kölcsönös bizalom ês hogy mindent meglehet beszélni. Ha nem lehet beszélni, kimondani ami nyomaszt téged akkor miröl beszélünk? Nem ugy kell elmondani h azt értse nem akarod öt, hanem hogy akarod csak ez nem okés. Én biztos azt csinálnám hogy miközbe mondom fognám a kezét. Csak öszintén.

Sok sikert ;)

2014. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem játssz tiszta lapokkal, mondd el neki mit érzel, ne legyél ekkora ...., hogy szegény azt hiszi minden rendben, te meg ilyeneken gondolkozol...:/
2014. nov. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt elég nehéz helyzet, én nehezen értem, ha azt írod szereted, fontos neked, nem akarod elveszíteni akkor mégis miért nem akarod vele leélni az életed? Vagy úgy gondolod találnál jobbat akivel boldogabb lennél? Ha eddig vele voltál annak ellenére hogy különböznek az álláspontjaitok pár dologban akkor ezután is el tudod fogadni nem?

Mindenesetre neked kell eldöntened hogy mit szeretnél. Beszélhetsz vele ezekről a gondolataidról ahogy a többiek javasolták.

2014. nov. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia, kedves Kérdező.

Pontosan tudom mire gondolsz. Én is éppen mostanában jutottam el erre a pontra. 3 éve vagyunk együtt, én 22ő 27 lesz. Hatalmas jövőtervek, a megvalósításuk is elkezdődött, vannak céljaink, többnyire harmonikus a kapcsolatunk. 3 év alatt rengeteget tanultam, fejlődtem, megtanultuk az együttélés csínját-bínját és az élet

2015. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia, kedves Kérdező.

Pontosan tudom mire gondolsz. Én is éppen mostanában jutottam el erre a pontra. 3 éve vagyunk együtt, én 22, ő 27 lesz. Hatalmas jövőtervek, a megvalósításuk is elkezdődött, vannak céljaink, többnyire harmonikus a kapcsolatunk. 3 év alatt összecsiszolódtunk, rengeteget tanultam, fejlődtem, megtanultuk az együttélés csínját-bínját és az életben sok minden mást ami fontos lehet. Vele, általa megtanultam a saját lábamon állni, önmagam lenni, kimondani a véleményem, ezért nagyon hálás vagyok neki. De amikor tényleg rátaláltam magamra és a hitemre, tehát nem csak kis követőnek éreztem magam, akkor léptek fel olyan kétségeim, hogy ez nem az a kapcsolat, amiben le tunék élni egy életet, mert máshogy látom a világot, máshol keresem a boldogságot, mint ő.

És ez pont az apróságokban, a kis összezörrenésekben, a mindennapokban érződik. Meg akkor amikor egyikünk nem tudja elhallgatni, visszafogni az igaz érzéseit. A legegyértelműbb jele, hogy nincsenek mélyen átélt érzelmek, tulajdonképpen -szar kimondani, de - nem vagyok szerelmes.

Én hiszek a sorsban, és érzem, hogy ez a kapcsolat egy tanulási folyamat mindkettőnk számára. Itt még nincs vége, úgy is fel lehet fogni, hogy amíg egy bizonyos "feladatot" nem teljesítettünk egymással, addig együtt kell legyünk. Viszont ha ráismertünk a megérzésünk segítségével, hogy mit kell ebben a kapcsolatban megélni, megtanulni, akkor a következő lépés adja magát.

Én ebben hiszek, ezért ha kételyem támad, akkor csak annyit mondok magamnak: "nyugalom, még tanulnom kell". Lehet, hogy amit ebből a tapasztalatból magunkkal hozunk, az készíti majd elő a terepet az igazinak. Addig lehet, észre sem vennénk, vagy nem tudnánk kezelni (volt ilyen kapcsoatom is: minden maga lett volna a tökély de még nem értem meg az együttlét alapvető dolgaira). Butaság lenne úgy kilépni, szakítani, hogy nem tudjuk mit kellett volna megtanulnunk. Akkor úgyis jönnek az újabb "leckekapcsolatok"... :-)

A reményt sose veszítsd el, talán ez az idézet segít a megtartásában (nekem segít): "Isten nem azt adja nemkünk, amit kívánunk, hanem azt, amire a leginkább szükségünk van."

Ez egész más megvilágításba helyez minden "rossz" történést vagy állapotot.

Örülök, hogy feltetted ezt a kérdést. Nekem is jól esik leírni mindez, nagyobb bizonyosságot ad. Remélem, segítettem.

Kívánok Neked minden jót! Reményt, bizalmat, kitartást és erőt a tanuláshoz!

2015. máj. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!