Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megcsalás: maradjak, menjek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsalás: maradjak, menjek?

Figyelt kérdés
40-es éveink elején járunk, 7 éve vagyunk együtt a férjemmel. Sok minden történt velünk, sok rossz, sok jó közös élményünk van. 5 évvel ezelőtt a férjem megcsalt, majdnem elhagyott egy másik nő miatt, de végül együtt maradtunk. Úgy tűnt, sikerül rendbehozni az életünket. Azt hozta fel érvként, hogy velem nem működik a szex, velem nem jó. Próbáltunk/próbáltam változtatni, de mégsem ment. Férjem túlsúlyos, magas vérnyomása van, amelyre sokféle gyógyszert szed, valószínűleg ez is okozhatja a merevedészavarát. Orvosnál is jártunk, a vérvétel során kiderült, hogy szinte nincs is tesztoszteronszintje, így az orvos szerint ne is csodálkozzon, ha nem érez vágyat. Kapott gyógyszert, amely elősegíti a merevedést és 1-2 alkalommal működött is, de aztán megintcsak kudarc. A probléma az, hogy aktus közben elmúlik a merevedés. Mivel gyermeket szeretnénk, ez eléggé stresszel mindkettőnket. Néhány napja rajtakaptam, amint egy ismerősével szexchatel: a nő erotikus képeket küldött magáról és erotikus témákról beszélgetnek, közben pedig a nőtől kér tanácsot a férjem, hogyan tehetnénk izgalmasabbá a szexuális életünket. Mindezt úgy, hogy előtte egy kellemes éjszakát töltöttünk együtt és egyébként nem győzi mondani, hogy mennyire szeret engem és velem akar élni. Tény, hogy sok mindent tesz értem. Kiborultam, sírtam, mondtam, hogy ezt így nem lehet, így nem akarok élni. Ekkor úgy láttam rajta, hogy megértette, mennyire megbántott. Tegnap azonban ugyanúgy chetelt az illetővel. Úgy érzem, a férjem engem okol amiatt, mert szerinte rossz velem a szex, ezért van a merevedési probléma. Már sokadszor tiporja sárba a bizalmamat. Nem tudom, hogyan tovább. Megtehetném, hogy elhagyom, nem vagyok rászorulva, saját keresetem van, el tudok költözni, ha akarok. Lehet, hogy kapcsolatfüggő vagyok? Hogyan oldhatnám meg ezt a problémát? Én nem így képzelem a házasságot, ki tudja, hányan vagyunk még ebben a kapcsolatban. Hogyan látjátok?
2014. nov. 7. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt van egy testi problémája, részben van egy kis szexuális önbizalom problémája (ami valahol érthető), már egyszer el akart hagyni, és a merevedési zavarában benne van az is, hogy másra is vágyik olykor.


Részedről egy szex cset is megcsalás (bár próbálod tolerálni, mert nem hagyod el) és a te önbizalmad is megy össze.


Nem tudom megmondani, hogy ebből mi sül ki, de első blikkre nem sok jó.


Nem tudom a merevedési zavart okozó gyógyszer mennyire kiváltható mással. Túlsúly, cukor alapból gáz, tesztoszteron szint hááát nem csoda. Ez a testi része.

Lefogynia le kell az biztos, és méghozzá mozgással. Az jót tesz a tesztoszteronnak is.


A szexcset itt már inkább nosztalgia, a férfiúi vágyakozás. Láttunk már olyat, hogy egy férfi csak az asszonyra impotens (mert van ilyen, amikor már annyira érdektelen egy adott személyre) de erős a gyanúm, hogy a másik lánnyal sem menne sokra.

Kulcskérdés, hogy tud e maszturbálni??? (itt "bukik" le a merevedési zavar milyensége!)


Másrészt a szexcset még nem a világ, ha józanul belegondolsz, és félretolod kicsit az első felindulást rájössz te is. Ez még nem szakító/váló ok.


Azt mondja: nem jó veled a szex? És miért??? megnevez XYZ okokat, vagy csak egyszerűen "nem jó"? (unalom gyakorlatilag)


És még egy gondolat: nem így képzelted a házasságot.

Mindegy hogy képzelted, ezt engedd el, nem fontos, te mit képzeltél. Az hiba, ha ragaszkodsz egy ideához.

A kérdés úgy szól helyesen: Vele hogy tudom elképzelni a házasságot? Tudsz e legyinteni a szexcsetre? Tudsz e kivasalni belőle konkrétumot "miért nem jó a szex?"

Tudtok e ti ketten közösen (és aktívan is) dolgozni a merevedési zavarán?

Túlsúlyával akar/tud e kezdeni valamit?


Magyarul: alkalmazkodva a helyzethez át tudjátok e alakítani a házasságotokat és a mindennapi életeteket?

És együtt tudtok tudatosan programokat szervezni? (mi pl: moziba megyünk és vásárolgatunk, és sétálunk most hétvégén is)

Mert ha igen, akkor ez működhet még.

De hanem akkor ez ennyi.


És nem, ez nem új probléma. Nagyon nem. A második évben majdnem lelépett egy másik nővel! Az a probléma most is ami akkor volt. Csak akkor nem oldottátok meg!

2014. nov. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sok jó dolgot írtál, amin elgondolkodom. A bizalmam azért is ingott meg, mert ő csak egy ártatlan flörtről beszél ezzel a nővel, szerinte semmi különös nincs abban, hogy "beszélget" vele. Igaz, a férjem nem tudja, hogy én láttam azokat az erotikus képeket, amiket a nő küldött neki. Tehát én elmondtam, hogy bánt engem, amiért egy idegennek kiadja az intim dolgainkat és ennek ellenére ilyesmit tesz, sőt, továbbra is folytatja, a mai napig is.
2014. nov. 8. 18:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Fontos meglátásom (ezek szerint ezt nem tudtam átadni az előzőben)

az, hogy ő szexcsetel az nem az ok! az csak tünet! az okot kell megkeresni!

2014. nov. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!