Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolatban élő nők,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatban élő nők, férfiak! A jelenlegi pároddal az első találkozást követően mennyi idő múlva történt meg közöttetek az első szeretkezés?

Figyelt kérdés

1. Etikusnak számít, ha egy nő és egy férfi a kölcsönös szimpátiának, azonos hullámhossznak köszönhetően már az első találkozás alkalmával kívánja egymást?


2. Etikus vagy etikátlan, ha például a randevú végén a nő felinvitálja magához, és a férfi udvariasan egy "jó éjszakát"-tal elbúcsúzik tőle azt sugallva, hogy neki nem csak egy éjszakára kell a nő?


3. Mennyire számít manapság az effajta úriemberhez méltó viselkedés? Egyáltalán annak számít-e? Egyáltalán félreértelmezhető-e? Egyáltalán gondolhatja-e a nő, hogy a férfi inkább töketlen, mint udvarias?


Valójában még sosem volt kapcsolatom, randevúm sem igazán, így teljesen tapasztalatlan vagyok már eleve abban is, hogy hogyan kell, hogyan kéne lereagálni, ha egy nő közeledik.


Nyilván ha udvariasan ellenállok, hiheti azt a nő, hogy sokkal többet szeretnék tőle holmi alkalmi légyottnál, s komolyan gondolom vele az ismerkedést, de hiheti azt is, hogy csak egy töketlen, kisfarkú, tutyimutyi srác vagyok, és menekülni akarok tőle.


Viszont ha belemegyek a játékba, egyik oldalról nézve a lehető legjobban járok, hiszen végre összejön életem első együttléte, viszont hatalmas pofára esés is lehet belőle, ha tegyük fel, a nő csak egy tesztnek szánja a közeledést, s a végén egy "te is csak a testemet akarod", vagy valami hasonló szöveggel beéget.


2014. nov. 18. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ettől nem kell félned, a legtöbb nő nem fog letámadni az első randin :)
2014. nov. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen játszmák során nagyon nehéz megítélni (főleg egy gyakorlatlanabbnak), hogy mire is megy ki a játék.


A legjobb döntés, ha ilyenkor azt teszed, amit te szeretnél.


Ha a randi végén úgy gondolod, hogy szeretnél még találkozni a hölggyel és még mélyebb kapcsolatot akarsz kialakítani, akkor egyértelműen ne menj fel hozzá. Ha később vagy akár helyben probléma/félreértés adódik ebből, akkor pedig egyszerűen légy őszinte. A legrosszabb esetben is megtudhatod, hogy a nő is szeretne-e még veled találkozni.


Egyébként az első kérdésedre válaszolva én 3 hónap után feküdtem le először a párommal.

2014. nov. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Kevesebb mint egy hónap. Ebbe beleértendő az is, hogy hetente 1-2 randink volt addig, szóval elég korlátozott a dolog. Ha pontosabb akarnék lenni azt mondanám a 7. v. 8. randink már az albérletében tetőzött be :D

(ennek 12 éve, 9. éve a feleségem)


1. Miért ne? Ez nem etikai vagy erkölcsi kérdés, hanem két ember közös igénye/döntése. Ebbe nem lehet és nem is szabad másnak beleszólni. Két ember dönt arról, hogy mit akar egymással kezdeni. Felesleges bármelyiknek is kattogni és ideológiákat gyártani pro és kontra.


2. Inkább feleslegesnek hívnám. Bár én úgy érzem személy szerint, hogy ez kissé megalázó a nő számára. Attól még szeretkezhetsz egy nővel, hogy nem egy éjszakára akarod. Mert teszem azt utána csinálhatsz neki reggelit, felhívhatod a munka közben/után, utána mehettek moziba, satöbbi. Ha komolyan akarod venni szexel, és anélkül is megteheted, teljesen lényegtelen ezen kattogni


3. Lsd: 2. pont. Ha komolyan akarod venni és kapcsolatot akarsz másnap reggel az ágyból kikelve is akarhatod ezt. Ha megvan mindkettőtökben a szándék totálisan mindegy, hogy ki mit mond. Értsd jól: összejöttetek (lehet egy életre) és szeretkeztetek. Nem mindegy tehát???


Ez szerintem nem úriember/nem úriember viselkedés. És a nő bármit gondolhat (helyzettől és mentalitásól függően) Szerinte egyszerűen csak marhaság ezen kattogni, és belemagyarázni mindenfélét.


Ha engem kérdezel egy nő ha felajánlkozik fogadd el, és ne kombinálj össze vissza. Ha pedig akarsz tőle valamit keresd, randizz vele továbbra is. És kész. Ne legyen a "majd hívlak" és nem hívod.

Ennyi a különbség, a további hozzáállás. Semmi más.


A szerelem és kapcsolatok ilyenek. Lehet életed végéig a nagy ő, vagy pofára esés. Nincsen recept arra, hogy kizárd a buktát. Ha lenne sosem lennének szakítások és mindenki a nagy ő-vel élne. Ez egy ilyen játék, szokd meg!

2014. nov. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. az etika az szakmákon belül van, és ha randizol, akkor valószínűleg nem szakmabelivel történik, így akármi is van ott, nem etika kérdése lesz, hanem kettőtök felnőtt, tudatos döntése. Ha mindketten akarjátok és kívánjátok, nem veszítetek semmit azzal, ha már elsőre lefekszetek. Egy komoly kapcsolat nem ezen fog múlni.


2. nőként írom a válaszom, de azért ne általánosíts belőle, mert ez csak az én véleményem: ha én egyértelműen tudtodra adom, hogy szexet akarok, és te visszautasítasz, megsértődnék, és az ebből fakadó dühömben később sok mindennek elmondanálak, amit te írtál. Ritka, amikor egy lány (legalábbis, esetemben ritka) tényleg egyértelműen felajánlja magát, és visszautasítás a vége, akkor az (nálam) komoly érzelmi következményekkel járna. És később utána ha esetleg komolyan gondolod és végre lefekszünk, azon kattogna az agyam folyton, hogy ez nem is azért van, mert kívánsz, hanem mert én annyit nyösztettelek érte, és végül megsajnáltál.


3. ezt én személy szerint nem sorolom az úriemberhez méltó viselkedések közé. Nem tartom töketlennek alapjáraton azt, aki előbb érzelmeket szeretne kialakítani, de azért lásd 2. pont: ha én szexet akarok, akkor abból vagy szex lesz, vagy semmi. Ez most csúnyán hangzott, sarkítottam is egy kicsit, mert nyilván nem így néz ki, de alapjáraton nagyjából ez a szitu.


Első, fő kérdésed: egy hét ismertség, talán a 3.-4. találkozáson történt meg az első aktus. Ritka, amikor első alkalommal a nő követeli ki a szexet, nálunk erre nagyjából ennyi ideig kellett várni.


Azóta összeköltöztünk, eljegyzés már szóba került, és fergeteges a nemi életünktől kezdve minden, ami lehet.

2014. nov. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2. találkozáskor feküdtünk le először, de fontos hogy mi már évek óta jó barátok voltunk :) Szóval az ismeretség ( milyen ember, mit akar, mit utál a másik, stb ) alapból megvolt.

( Előtte, csak hogy láss pár nem régi ismerős példát:

7 hónap, 1 nap, 5 hónap )


1. kérdésre : normális szerintem, de az sose etikátlan ha kívánod, főleg mivel férfi vagy :D

2. kérdésre : nem tudom miért vagy leakadva ezen az etikus dolgon, nem etikusnak kell lenned, hanem úgy a legtöbbet nyújtanod, hogy az neked megérje és megfeleljen a saját elvárásaidnak.

Értsd így : ha a nő szexelni akar és én is akarok, mert nem zavar, h korai lenne a szex ( mert tudom h nem múlik a kapcsolat minősége rajta ), akkor igenis felmegyek. Teszek rá, hogy teszt vagy nem teszt. Megfelelek a saját elvárásomnak, hogy én mint férfi felmennék :D

3. kérdésre : passz, változik korosztálytól, társadalmi rétegtől, neveltetéstől, személyes preferenciától, ex-pasik/nők tapasztalából, rossz emléktől, jó emléktől függően. Nagy átlagot nézve, szerintem inkább nem jellemző, hogy a pasi nemet mondjom, ha tényleg tetszik neki a nő.


24/F


UI személyes vélemény : a szexet én ugyanolyan fontosnak tartom, mint a kommunikációt, az őszinteséget stb, és mivel nem veszem semmibe a nőket, mindig értelemes, komoly kapcsolatot keresek, így részemről az, hogy mikor szeretkezünk teljesen tárgytalan, nem fontos. Ha első alkalommal, attól még ugyanúgy meg akarom ismerni jobban és nem ott hagyni egyből, ha várni kell fél évet rá, akkor meg várok fél évet. Lényegtelen.

2014. nov. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy évig voltam valakivel. És sosem történt meg. Volt petting meg ilyesmi, de több nem. Egyszerűen nem volt meg az a plusz ami nekem kellett volna, mindig kínosan éreztem magam, illetve garantáltan béna lettem volna (már csóolózásban is elmondhatatlanul béna voltam)


1.Nem tudom mennyire etikus. Az ha kívánják egymást az rögtön jó. De első nap lefeüdni már kevésbé. Nekem nem menne, pedig lehet kellene mert mire régebben ismerjü egymást már megutált a tucatnyi rossz tulajdosnágom és hibáim miatt.


2.Miért lenne etikátlan? Bár ha a nő tekintetében megvan az aminek meg kell lennie, akkor szerintem érdemes felmenni. Egy jó éjszaka garantált és miért sugallná ez azt hogy csak egy éjszakára "kellett"?


3.A mai világban nincsenek úriemberek. Nincs rájuk igény. Az utolsó úriemberek nagyapám korosztályában találhatóak (+75 év), ők az utolsók akik között még vannak gavallérok meg akik őszintén megmondják amit kell.


Randevú az szerintem egy erőltetett és öltséges dolog, jobb találkozgatni és ha minden megy utlag nevezhetjük randinak.


Tesztnek? Aki így tesztelget azzal jobb nem is kezdeni, mert egész életedben tesztelgetni fog

2014. nov. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Egymást KÍVÁNNI még nem bűn ha mindketten egyedülállóak vagytok.


2. Meghívást elutasítani szerintem illetlenebb dolog amikor randiztok. Azt, hogy nem csak egy éjszakára kellesz neki, ki tudja fejezni azzal is, hogy ameddig nálatok vagytok, filmet néztek, beszélgettek, stb. és nem próbálkozik semmivel. Az, hogy felmegy hozzád valaki, még nem egyenlő azzal, hogy ágyba kell bújni.


3. Én az elutasítást elutasításnak venném. A 2 - es pontban már leírtam, a komoly szándékot mással is ki lehet fejezni.

2014. nov. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

28 éves relatíve konzervatív lányként az mondom, hogy le lehet bénázás nélkül tisztázni mindent!

1.) nem etika kérdése, de ahhoz hogy későbbiekben bármi is legyen közöttetek kell a szimpátia, már az első találkozás alkalmával!!!

2,)Én lehet hogy bepróbálkoznék egy meghívással, de az biztos hogy annak a válasznak, hogy inkább majd a legközelebbi alkalommal! (nevetve válaszolhatod,ha legközelebb is igent mondasz a meghívásomra!) Ezzel tudtára adod hogy nem közömbös!

3,) Nekem szimpatikus az Úriemberes viselkedés! Nem hiszem hogy ez töketlenkedés lenne! Nem díjaznám, ha első randi után meg akarna dönteni a "kedves pasi"!


Az pedig hogy életed első együttléte azért illene a tudtára adni! Márcsak a magad "védelmében". Mert ha nem tudja, és a dolgok nem olyan zökkenőmentesek akkor ciki helyzet alakulhat ki! Az ilyen információkat illendő lenne előre letisztázni!!


Remélem a találsz néhány jó tanácsot a válaszomban!


Sok sikert!

2014. nov. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak a fő kérdésre válaszolok: a jelenlegi párommal az első találkozáskor lefeküdtünk egymással. Interneten ismerkedtünk meg, a távolság miatt eleinte nem volt alkalmunk találkozni. Később rengeteget beszéltünk interneten, telefonon, és már nagyon kívántuk egymást, nem volt kérdés, hogy meg fog történni a dolog, eszünk ágában nem volt ellenállnia másiknak. Én a házához mentem taxival, és az első csóktól számított 10 percen belül már szeretkeztünk. Soha nem volt még velem ilyen, valószínűleg nem is lesz, de ez egy örök emlék marad, mert tökéletes volt minden pillanata.
2014. nov. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!