Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ryury kérdése:

Ti hogy viselkednétek a helyemben? (Féltékenység)

Figyelt kérdés
Párommal együtt élünk lassan egy éve, de külső helyen dolgozik és sokszor kerül kapcsolatba emberekkel. Vannak közös barátaink, olyan is aki exe volt, de igyekszem megkedvelni, hogy ne legyen balhé. Most viszont már második alkalommal ismerkedik össze az utcáról egy idegen lánnyal, aki szórólapozik. Az elsővel flörtölt és olyanokat írogatott amit nem feltétlen kellett volna megbocsátanom. Most azt mondja magányos és társaságra/barátokra vágyik. Modern világban élünk sok ellenkező nemű barátja lehet az embernek, de én féltékeny vagyok és nehezen viselem hogy más lányokkal haverkodik és hanyagol, mert nem velem beszélget és félek hogy akár több is lehet köztük. Mit lehet ilyenkor tenni? Fogadjam el? Vagy ultimátum? Normális hogy kettesben találkozik lány "baráttal"? Azt mondja engem szeret, nem akar elhagyni, sem megcsalni... de az előzőre is azt mondta. Viszont már őt is idegesíti hogy mindig a múlttal jövök, de megbántott, megreccsent a bizalmam és most nemtudok nyitott lenni.

2014. nov. 25. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van :( csak a másik szemszögből bocsánat volt.De aztán rájöttem hogy a barátnőmmel is eltudok legalább annyira,sőt jobban is ellenni mint a lány barátokkal.És mivel nem akartam neki fájdalmat okozni.
2014. nov. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En sosem ertem ezt. A regi lany ismerosok ellen semmi kifogasom. De az, hogy az itcan ismerkedik egy vadidegen csajjal. Az nevetseges. Ahhoz, hogy kesztetest erezzen arra, hogy megszolitson egy ismeretlen lanyt, az kell (szerintem), hogy felketse az erdeklodeset. Olyan nincs, hogy csakugy latok egy lanyt es megszolitom, mert JOFEJNEK tunik.. Valamit kell erezzen akkor ott. Es ez az erzes szerintem a vonzalom. Ugyhogy szerintem ezt a fajta "baratkozast" allitsd le. Ezt en nem viselnem el!
2014. nov. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát nálam ez úgy működik, hogy egy olyan lány barát miatt, akit sokkal régebb óta ismer mint engem azért nem szólok egy szót sem. Ha suliba haverkodik lányokkal, esetleg beszél velük facen az sem érdekel, de azért ne vigye túlzásba. És ilyen újonnan jött ismeretlen lányokkal ne találkozgasson. A régi barátai ellen semmi kifogásom, de szerintem itt vagyok neki én tehát semmi szükség arra, hogy másokkal flörtölgessen. Amúgy én is rohadt féltékeny lennék, és teljesen igazad van, az meg a másik, hogy inkább meg kéne próbálnia visszaszerezni a bizalmadat, nem más csajokkal szórakozni, és akkor még neki áll feljebb. Én ezt nem nézném el a barátomnak.
2014. nov. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vikó456454 válasza:
Nagyon sokban egyetértek az előttem szólókkal. Annyival egészíteném még ki a dolgot, hogy szerintem, ha valami sunyiságot akarna csinálni a csajjal, akkor hülye lenne elmondani neked, hogy vele ismerkedik. Ugyanakkor pont a te pozíciód az, amelyből a legnehezebb jól kijönni. Hogyha a pasid tudtára adod, hogy te féltékeny vagy, akkor előbb-utóbb ebből lesz elege, és rámegy a kapcsolatotok. Ha viszont nem szólsz semmit, csak hagyod, akkor meg akár hülyére is vehetnek. Én azt javaslom, hogy azért járj nyitott szemmel, és ha a csaj nagyon gáz lenne, vagy nyomulna, akkor a barátod állítsa le.Ez az ő feladata, nem a tiéd. (Bár itt azért az is fontos tényező, hogy vajon a csaj tud-e arról, hogy foglalt sráccal flörtölget.) Na meg hát ahhoz, hogy az ilyen dolgokat higgadtan tudja kezelni az ember, ÓRIÁSI önbizalom és magabiztosság kell. + még annyit tennék hozzá, hogy tarts neki tükröt. Ez mindig bejön :)) Vagyis előjöhetsz te is ilyenekkel, hogy megismertél egy másik pasit bla bla... Lássuk, ő hogyan reagál erre.
2014. nov. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a "bosszúállás" nagyon gyerekes megoldás, ne legyél kicsinyes.

Mondd el neki, hogy neked ez miért fáj, lelkileg milyen hatással van rád ez az egész, ezt annyira békésen meg lehet beszélni...

Nem kell ultimátumot adni, eltiltani, semmi ilyesmit. Ha ténylegesen elmondod neki a félelmeidet, kételyeidet, és tényleg szeret téged, akkor mellőzni fogja ezeket a dolgokat. Ha pedig elmondod tényleg nyíltan, és semmi eredménye a dolognak, akkor legalább kiderül, hogy semmi keresnivalód mellette.

Ne érdekeljen, hogy vajon ettől mennyire tart féltékenynek, meg mit fog gondolni. Bíznod kell benne annyira, hogy tudd hogy érett férfiként fogja kezelni ezt, ha te bizalommal fordulsz hozzá, és fontosnak tartja majd, hogy te boldog legyél és ne okozzon fájdalmat ilyen hülyeségekkel.

Én mindig elmondok mindent a mostani kapcsolatomban, korábban én is tele voltam másoknál ilyen félelmekkel...de felesleges. Sose az a konklúzió, hogy egy hisztis p*csa vagyok, és ha ő fordul hozzám ilyesmivel, akkor is ugyanúgy megkeressük a megoldást együtt. Csak így működhet hosszú távon egy kapcsolat.

23L

2014. nov. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!