Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom miért nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom miért nem akar velem/velünk jönni soha külföldre? Jogosan zavar?

Figyelt kérdés

Én elég sokat vagyok távol Magyarországtól, jelenleg sem ott vagyok. Most pl. eljöttünk egy 2 hetes nyaralásra és Apa felvetette, hogy jöhetne a barátom is. Tudom, hogy nincsenek olyan anyagi helyzetben, mint mi és mondtam, hogy akkor ez lenne Karácsonyra az ajándéka és tök jó lenne a hideg decembert egy tengerparton tölteni, együtt. De nem jött el...


Karácsony után elutazunk a legjobb barátnőmmel, hogy a szilvesztert a külföldi barátainkkal töltsük és hívtam oda is.


Márciusban lesz Fall Out Boy koncert és tudom, hogy szereti az együttest, gondoltam mehetnénk együtt. De nem akar. Hívtam síelni is, de csak a suli által szervezett sítáborba megyünk együtt, ami egy hosszú hétvége, mikor mondtam, hogy jöhetne a családommal is, mondta, hogy nincs ideje.


Neki be kell járnia az órákra, szóval nem várom el, hogy mindenhová eljöjjön velem. De azért nem kéne így mártírkodnia és igenis jól esne, ha most itt lenne, vagy ha a Szilvesztert együtt tölthetnénk.



Mit csináljak, hogy ne úgy gondolja, szánalomból fizetnénk ki az ő részét?


2014. dec. 6. 11:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
nem jó érzés ám egy szegénynek a gazdag párjával menni (apuci a gazdag mondjuk, nem te) és végignézni azt az életet amit ő sosem élhetett és nem is fog. Meg kihasználni se akarja a dolgot.
2014. dec. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Mert ez így elég megalázó neki.
2014. dec. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Mert a férfiak úgy működnek, hogy ők szeretnék saját maguk megkeresni a pénzt és nem igazán tetszene nekem sem, ha a barátnőm apucikája pénzéből utaznék. Ha mégsem kellene a kicsi lánya, akkor meg a fejemhez vágná, hogy neki köszönhetek mindent, vegyem feleségül a lányát vagy rám küldi a maffiát.:D
2014. dec. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A karácsonyi ajándék útra eljöhetne, a többire nem kéne.


Nekem is mocsok sokat kell tanulnom és a barátom ezt egyáltalán nem érti meg. Ő egyetemista és csak heti egyszer jár be a kötelező gyakorlataira, amiket egy napra tetetett az órarendjében. Én két egyetemi szakot csinálok egyszerre, van vagy 60 kreditem, egy csomó óraütközésem, négy napon bent vagyok reggel 8-tól este 8-ig, stb. és rengeteget kell tanulnom.

Még ha a barátodnak nincs is ennyi dolga, de megértem hogy komolyan veszi a suliját, a tanulást mert én is ilyen vagyok.


21/L

2014. dec. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, azt ugye tudod, hogy ha jól tudom hétfőtől vizsgaidőszak van az egyetemeken? Vizsgaidőszak alatt még a legnagyobb partiállatok is visszaköltöznek a négy fal közé tanulni. Annak meg nem lenne értelme, hogy visz egy bőrönd könyvet, és míg ti tengerpartoztok, ő bújná a könyveket, és állandóan hallgatná a nyávogásodat, hogy "gyere mááár". Neki ez az egyetlen esélye a jó életre később, ha most feláldozza a szabadidejét a tanulásra. Neked könnyű, mert a szüleid mindig segíteni fognak.

Nem mártírkodás, hidd el. Csak ő tudja, hogy saját magának kell megteremteni a dolgokat. Ha szakítotok, akkor kitörölheti a fenekét a szipiszupi két hetes nyaralással és a külföldi szilveszterezéssel, amire feleslegesen rááldozott egy csomó időt.

2014. dec. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Gimnazisták vagyunk, nem egyetemisták.
2014. dec. 6. 12:11
 7/13 anonim ***** válasza:

Neked nem kell bejárni órákra?


Érthető, hogy nem akar az apád pénzén élni, és kellemetlen lenne neki, ha mindenhová vinnétek. Egyébként miért kell mindig elutazni? Karácsonyt otthon töltitek?


Szerintem ne erőltesd ezeket a dolgokat, ez így tipikus példája a különböző anyagi helyzetből eredő konfliktusok egyik típusának.

2014. dec. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Magántanuló vagyok, akkor megyek be, amikor kedvem van, vagy egyáltalán be sem megyek.


Nem "kell" mindig elutazni, csak pl. jobb egy napsütötte tengerparti hotelben tölteni a decembert, mint otthon az esőben, fagyban.

A többi utazásom is ilyen, azért megyek, mert kedvem van. Egy koncert miatt megyek, vagy fesztivál miatt, de néha csak azért, hogy találkozhassak a barátaimmal, barátnőimmel és kicsit szórakozunk, vásárolgatunk.

2014. dec. 6. 12:38
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Azért összefoglalva: irigylem a problémáidat. :D
2014. dec. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
kicsit állom világba él a kérdező. mert pont aki ilyen " menő" mint te az pont ide fog irogatni ? na hagyjuk inkább:D és a sok ember elhisszi te max szeretnél ilyen lenni hogy igy utazgatsz meg ilyen nagy világi életett élsz. de szerintem a várost ahol laksz annak a hátájrát se hagyod el ... na ennyi.
2014. dec. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!