Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom miért nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom miért nem akar velem/velünk jönni soha külföldre? Jogosan zavar?

Figyelt kérdés

Én elég sokat vagyok távol Magyarországtól, jelenleg sem ott vagyok. Most pl. eljöttünk egy 2 hetes nyaralásra és Apa felvetette, hogy jöhetne a barátom is. Tudom, hogy nincsenek olyan anyagi helyzetben, mint mi és mondtam, hogy akkor ez lenne Karácsonyra az ajándéka és tök jó lenne a hideg decembert egy tengerparton tölteni, együtt. De nem jött el...


Karácsony után elutazunk a legjobb barátnőmmel, hogy a szilvesztert a külföldi barátainkkal töltsük és hívtam oda is.


Márciusban lesz Fall Out Boy koncert és tudom, hogy szereti az együttest, gondoltam mehetnénk együtt. De nem akar. Hívtam síelni is, de csak a suli által szervezett sítáborba megyünk együtt, ami egy hosszú hétvége, mikor mondtam, hogy jöhetne a családommal is, mondta, hogy nincs ideje.


Neki be kell járnia az órákra, szóval nem várom el, hogy mindenhová eljöjjön velem. De azért nem kéne így mártírkodnia és igenis jól esne, ha most itt lenne, vagy ha a Szilvesztert együtt tölthetnénk.



Mit csináljak, hogy ne úgy gondolja, szánalomból fizetnénk ki az ő részét?


2014. dec. 6. 11:34
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nem kell irigyelni a problémáimat, vannak ennél sokkal nagyobbak is, csak azokkal kapcsolatban nem várok tanácsokat.


Utolsó, nem kötelező elhinni. De ha segítő szándék nincs benned, akkor minek írsz ide?

2014. dec. 6. 13:03
 12/13 anonim ***** válasza:
59%

No és a barátodnak ki fogja leigazolni a decemberi két hetet? Mi van, ha neki még otthon is segítenie kell, hogy ne a szülei nyakába szakadjon az egész háztartás?

Nem bántásként mondom, de jó lenne kipróbálni az iskolába járást, szocializálódást, és akkor megtapasztalnád, hogy milyen is egy átlagember élete. Még egyszer mondom, nem bántani akarlak! Valahol meg tudom érteni, hogy ha neked még a saját kakaódat sem magadnak kellett megkeverni, akkor furcsa lehet, hogy más takarít-főz-mos-vasal otthon munka mellett. Mert te nem ezt láttad, nem kellett sosem csinálnod. De próbáld átérezni az ő helyzetét is. Egy kapcsolatban szerintem annak kell jobban alkalmazkodnia, akinek nagyobb a mozgástere. Neked minden szempontból nagyobb (idő, anyagiak), ezért ha közös programot akarsz, akkor azt az ő szintjén kell megoldanotok, hiszen te vagy az, aki gyakorlatilag azt csinálsz, amit akarsz.

Érted mit akarok mondani?

Semmi gond nincs az utazásokkal meg külföldi barátokkal. De meg kell értened őt is, hogy legszívesebben sírva fakadna, ha látná, hogy ti és a külföldi barátaitok hogyan éltek, az ő szülei meg kidolgozzák a belüket, és éppenhogy kijönnek hó végén. Mi értelme rávenni arra, hogy pár napig fényűzésben éljen, aztán pedig mehet vissza a közepes vagy még rosszabb életszínvonalba?

Át tudod érezni azt amit mondok?

2014. dec. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az eddigi válaszokat nem ismétlem meg. De nem jogosan zavar. Ha nem csinál belőle balhét ,hogy te elmész akkor hagyd rá a döntést és fogadd el.
2014. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!