Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyavasag az hogy a gyerek (vagy gyerekek) miatt nem lepek ki egy megromlott hazassagbol?

Figyelt kérdés
2014. dec. 9. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem, inkább becsülendő.


Egy gyerek (és később a felnőtt, aki lesz belőle), akkor válik mentálisan a legegészségesebbé, hogyha egy férfi és egy nő, vagyis az apja és az anyja társaságában, közös háztartásban nő fel. A normális lelki fejlődéshez szüksége van egy apára és egy anyára is teljes időben.


A legtöbb ember pont hogy leszarja a gyereke érdekeit és inkább kilépne egy házasságból csak magára gondolva (és persze mellé még racionalizálná a fejében, hogy valójában a gyerekeinek is az a jó, ha ő elválik, miközben meg nem).

2014. dec. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát szerintem inkább egyrészt megszokás másrészt valósnak vélt féltés a gyerekre nézve.


Sokáig úgy gondoltam, hogy a gyereknek az a jó ha a szülők együtt maradnak még így is, vagy legalább a látszatát keltik.


Most úgy gondolom, hogy külön is lehetséges megfelelő környezetet biztosítani a gyereknek a normális lelki fejlődésre.

2014. dec. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezt a gyerek fogja megszívni, tapasztalatból mondom.
2014. dec. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az enyeim sajnos elvaltak meg gyerek koromban ,es egy pokol kovetkezett azutan mig felnottem,szoval tapasztaltam.
2014. dec. 9. 12:53
 5/12 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés szerintem, mert ha a szülők a megromlott házasság ellenére is tudnak mutatni egy egészséges család képet a gyerek felé addig rendben van hogy együtt maradnak. De ha a gyerek egész életében csak azt látja hogy a szülei marják egymást, esetleg apu néha még meg is veri anyut, akkor szerintem 1000x jobb ha inkább külön élnek a szülők. Szóval nem tudom...
2014. dec. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#1 nem becsülendő, egyáltalán nem jobb a gyerek szemszögéből, ha úgy nő fel, hogy a két szülő ki nem állhatja egymást és csak miatta vannak közös háztartásban.
2014. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is elváltak és túléltem, nem úgy emlékszem vissza egyáltalán a gyerekkoromra, mintha olyan hú de rossz lett volna, sőt kifejezetten jó volt.


Szerintem baromság a gyerek miatt nem elválni, túl fogja élni, mellesleg egy normális gyerek, ha mondjuk nem is 6-7 évesen, de idősebb korában felfogja, hogy a szüleinek ez így volt jobb és nem fog rájuk haragudni meg ilyenek, amiatt mert elváltak...

2014. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6:


Ki beszélt arról, hogy a szülők ki nem állhatják egymást? Egyszerűen csak nem szeretik már egymást. Sok ember csak ezért is képes elválni, mert elmúlt a szerelem, meg ilyenek. Nem arról van szó, hogy kikaparják egymás szemét a házastársukkal, meg veszekednek egymással.

2014. dec. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
mennyire rossz a házasságod?
2014. dec. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én szüleim válása már megváltás volt az állandó veszekedések miatt.

Szét mehettek volna már hamarabb is, csak anyagilag nem volt rá korábban lehetőség.


Szóval én a válás mellett vagyok, főleg ha veszekedtek vagy durvább dolgok történnek.

2014. dec. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!