Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek elég egy életreszó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek elég egy életreszóló kapcsolathoz az, hogy szeret a párom, habár alkoholista, illletőleg szüljek neki, mert tudom hogy tényleg nagyon szeret?

Figyelt kérdés

Összetett a probléma, kérlek, segítsetek, mert már kiüldöz a famíliám és nem tudom, mit csináljak.


Szóval, most vagyok 30 éves, és van egy 43 éves barátom, aki nagyon szeret, én is őt, de sajnos alkoholista.

Azt jelenti, hogy sajnos hetente gond van azzal, hogy magatehetetlenre issza magát. Nem tud előre jutni, még odáig se jutott el, hogy a jogosítványát megszerezze, semmi vagyona nincs. Engem ez nem zavar, mert bízom abban, hogy majd egyszer abbahagyja az ivást de legalább elmegy elvonóra és próbálkozik. Amúgy ha nem iszik nagyon jófej, és az ágyban is nagyon jó, eddig ő a legjobb partner. Ez nagyon fontos nekem, hogy jó legyen az ágybn.


A másik, sajnos ugye, mivel 30 éves vagyok, a környezetem már megőrjít, hogy mikor szülök, és meddig akarok várni, sokszor olyan hangok vannak, hogy mindegy, kinek, ha az alkoholista barátomnak is szülök, csak már legyen, mert ez nem normális, hogy nincs még gyerekem, ebben a terrorban amúgy Anyám és a bátyám járnak elől, előbbi egyenesen azt mondta, hogy ő nem mer kimenni a városba emberek közé, mert mindenki kérdezgeti tőle, hogy van már unoka, van már unoka, és ő miattam nem érzi magát teljes értékű embernek. Merthogy selejt vagyok, mert még nem szültem, holott az osztálytársaim fele már igen, és mindenki csak mutogatja egymásnak az unokák fotóit, ő pedig azt sem tudja, hová bújjon szégyenében miattam...miattam, aki 30 éves koromra saját erőből összehoztam egy lakást, van autóm, normálisan élek, és higgyétek el, szeretnék gyereket.

Akár már az idén. De nem tudom, érdemes ennek a barátomnak szülni? Tényleg szeretem, és ő is, de ez elég vajon? Amikor olyan gyakran kiüti magát, és emiatt nem jut előre és egyhelyben van?

Különben van már neki egy lánya, aki tizenéves korában lett neki (mielőtt valaki nekikezdene, nem nem kisebbségi származásúak vagyunk) és vele amúgy aranyos, amikor beszélnek telefonon akkor is mindig szépen beszél vele, néha itt is van nála. Szóval szerintem jó apa lehet belőle, csak hát, ha iszik nem lehet rábízni semmit.


Mit kellene tennem, mi a megoldás erre a két kérdésből álló problémára?



2014. dec. 15. 00:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Alkoholista?


NEM. Nem érdemes egy ilyenre pazarolni az időt. Szeret, és akkor nézd el az összes ebből adódó problémát? Hagyjuk már. Gondolkozz racionálisan.

2014. dec. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy hetente leissza magát, elég durva. Nem hinném, hogy ilyen korban megváltozna. Próbálj meg beszélni a fejével.
2014. dec. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Hallod, ezt a baromi hosszú szöveget nem olvastam végig, mert fáradt vagyok már hozzá... de én azt mondom, szüljél neki!
2014. dec. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

A történet elolvasása után újra:


NEM! NEM! NEM!

Hogy lehetsz ennyire naiv, hogy még hiszel abban, hogy abbahagyja az ivást és 43 évesen talán kezd valamit az életével? Hagyd el és ne keserítsd meg a saját életedet. Ne akarj egy ilyen a társadalom számára tehert okozó alakot eltartani. Nem írtad mióta vagytok együtt, de ha tenni akarna érted valamit, akkor az a minimum, hogy ha nincs vagyona, akkor nem a Te pénzedből részegedik le a sárga földig. Ha a sajátjából, akkor is tudnátok nyilván jobb helyre tenni.

2014. dec. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

"Ha a sajátjából, akkor is tudnátok nyilván jobb helyre tenni."


Bocsánat, félrefogalmaztam, a Mi, tisztességes dolgozó és adófizető emberek pénzéből.

2014. dec. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

NEM, NEM, NEM!


Egyszerre követnéd el a kis túlzással két legnagyobb hibát gyerekvállalásnál: egyrészt ha még 43 évesen is itt tart, valószínűleg nem fog már pozitív irányba változni. Született egy lánya, az se volt erre hatással. Másrészt külső nyomás miatt gyereket szülni... Gondolj a megszületendő gyerekre!

2014. dec. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk olyan régóta együtt fél éve tart.


De kidobtam már, mert elegem volt abból, hogy megyek haza és megint ki van kattanva, olyan részeg.

Nem olyan amúgy, hogy bedurvul, legalábbis ilyet sosen tapasztaltam, inkább rókázik és nagyon szégyelli magát, tulajdonképpen tökcuki olyankor, annyira de annyira szégyelli magát. És megígéri, de nem változik semmi, most ott tartunk, hogy visszajött, de nem lakunk együtt.

Így, hogy hetente párszor találkozunk, és nem az én lakásomban részegeskedik, így jó, persze, tudom, ez gyerek esetén nem lenne megoldás.


Nem, nem az én pénzemből szokta leinni magát, hanem a sajátjából...valamin a hozzászólások hatására gondolkodtam el, figyeljetek, engem sosem zavart, hogy neki nincs szakmája, csak egy szakközepes érettségije, és alkalmi munkákból él, albérletben lakik, míg én értelmiségi vagyok...de tényleg, belegondoltam, hogy nem is arról van szó, hogy a rendszeres jövedelmét költi el, hanem hol így hol úgy van a havi bevétel, és ez nem épp ideális.

De ekkor azt szokta felhozni, hogy a gazdag testvéréék majd támogatnának bennünket is.

Lehetséges, hogy nekem magamnak önértékelési zavaraim vannak, amiről nem tudok? Vagy normális az, hogy mert szeretem, és a rengeteg volt pasim közül ő végre megbecsül, ezért elnézem neki az alkoholizálást?


Azt viszont nem tudom, hogy magyarázzam el végre a ba.szhogatóknak, hogy szeretném átgondolni a döntést, mert úgy gondolom, azért 30 évesen még nem késtem le semmiről.

2014. dec. 15. 03:43
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem csodálom,hogy kiűz a családod, ha ennyi eszed van.... Miért kell valakinek egy köcsög alkoholista???
2014. dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Most olvasom csak az utolsó kommented kérdező.... Ti egy szánalmas,potyaleső primitív alakok vagytok... Értelmiségi fejjel így gondolkodni.... Bravó!!!!
2014. dec. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, most nem is kérdeztük, hogy mióta vagytok együtt, én feltételeztem, hogy évekről van szó. Így viszont egyszerűbb a dolog, dobd ki végleg, és csak fél évet vett el az életedből. Egyébként így a 3. "legnagyobb hibát" követnéd el, fél éves kapcsolatba gyereket vállalni?!
2014. dec. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!