Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elvegyem a párom bankkártyáját...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvegyem a párom bankkártyáját, ha nem tudja felelősségel kezelni a pénzt?

Figyelt kérdés

Már egyszer megpróbáltam,de nem voltam elég erős,h magamnl is tartsam,inkább visszaadtam. Mivel külföldön élünk és jól keres,itt sok munkatársai barátnőitől hallom,h ők kezelik a bankkártyát.


Ráadásul a párom nem tud vigyázni a pénzre,ha bemegyünk a boltba,sokszor felesleges dolgokat vesz,ezért nem is szeretek vele menni,inkább egyedül járok boltba. Na meg több százezret költ szerencsejátékre,pedig nem is nyer sokszor,sztem többet bukott,mint amit nyert volna..


most hétvégén 200ezret játszott el,és ez nem vicc. pedig minidg próbálom ösztönözni,h gyüjtsünk egy házra,ne kelljen albérletben élni..


ő sokat költekezik,de az a baj h megy a haverok után,mert pk jobban beleviszik,de egyedül is szereti csinálni. lehet ha megvonnám tőle,akkor papucsnak tartanák a haverjai,és nagyon megalázü lenne neki. Én meg nem vagyok olyan nő aki erélyes,inkább szívesen vennén át a kapcsolatban az alázatos szerepetmint a vezetőt. hát ebben sajnos nem illünk össze párommal,mert ő sem egy határozott ember,és én sem,így nehéz. dehát mégiscsak az ő fizetése.. Mit tanácsoltok? hüye válaszokat nem kérek,bunkókból van elég.



2014. dec. 15. 18:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
már bocs előző válaszolók, de ha együtt éltek, közös a kassza, akkor nincs olyan hogy ez az enyém az a tiéd... és ez mire jó, elbassza csak a pénzt, amit a kérdező is mondott hogy vehetnének házat albi helyett és így tovább, szóval ha már olyan szintű a kapcsolat akkor nyugodtan beszélhetsz vele erről, mert magától nem lesz jobb, inkább csak rosszabb...
2014. dec. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
A szerencsejáték függőség egy betegség. Az nem szűnik meg attól, hogy azt mondod neki, hogy mától ne játssz. Remélem ezzel tisztában vagy.
2014. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Az a bajod hogy nem rád költi a pénzét.

Megérdemlitek egymást.

2014. dec. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Miért nem vele beszéled meg?

Mi megpróbáltuk, hogy a barátnőm kezeli a pénzt, nekem a fizetésem negyede sem jutott. Ez nem jött össze, most én kezelem a pénzt.

Beszéljétek meg h X összeget költhet, afölött pedig, csak ha nagyon muszáj.

A fent leírt lekötés pedig jó ötlet. Ha pedig szerencse játék függő akkor pláne.

Nekünk 200.000-ból kell megélni és ésszerű megoldásokkal jut is marad is (novemberről is maradt 300 Ft-tunk, adományokért privátban bankszámlaszámot is adok :D)


Röviden: nem kell a szélsőséges gondolkodás, egyik végről sem. Amit elver szerencsejátékon, azt bármi másra be lehetne fektetni.


A taknyon csúszásos balhorgot szerintem pedig csak olyan adna, akinek ennyi bőven elég a férfiasságának a megsértésére.

2014. dec. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm 8-as! Te még fiatal vagy és jószándékú.

9-es.Már ezerszer mondtam neki h takarékoskodjunk,1-3millió ft,és lenne egy házunk. Havi félmilliót keres,és nincs egy félretett lóvéja se. már évek óta együtt vagyunk jóban rosszban,de elkeserít h milyen sok a kiadás. ha félretenni,pár hónap alatt meglenne a ház,és nem kéne ennyi fele fizetni.


10-es. De igen érzékeny vagyok. egyébként meg nem bunkozott,csak megmondta az őszintét,h ő mit tenne. Mindenki más!


Hát 12-es nem tudom! Egy éve kb. kezdett el titkolozni,addig nem is volt semmi baj,mindent megbeszéltünk,nem titkolozott. Aztán egy haverja megmutatta neki a tippmixet,és azóta abban a tudatban van h a nőnek nem kell tudnia semmit.

Pedig teljesen megértő voltam,soha nem adtam rá okot h titkolodzon! Mindig megbiztunk egymásban. de a haverok elfordították,rossz irányba "nevelték" már nem törödik velem anniyra. Már hiába mondom el neki szép szóval h rakjunk félre,mert akári baleset is történhet mint a könyezetünkben sok emberrel..

de egyik fülén be,másikon ki.. Lehet majd akkor jön rá mikor ő kerül kórházban és nem lesz mit tenni.. De akkor már késő lesz.. de ezt sem fogja fel.. csak sajnálja a haverokat,és költekezik tovább..


13-as nincs igazad. már leírtam miért..


14-es Utolsó sor. Hát igen.. :)

2014. dec. 15. 18:41
 16/27 anonim ***** válasza:

Azt nem érti itt a sok proli hogy más a helyzet amikor együtt csóróskodtok és más a helyzet amikor azon megy a vita hogy kinek jusson több kalács a tejbe.

Ha tényleg a lakás izgat kérdező akkor csináltassatok egy előtakarékossági számlát amire mindketten egyenlő arányban fizettek.

Egyáltalán megkérdezted a párod véleményét a saját lakásról és hasonlókról vagy le se tojod ő mit mond erre.

Ha meg csak az izgat hogy nem rád költi a pénzét és más embereknél milyen a szokás felejtsd el mert a párod elnyomva érzi majd magát és kidob hiszen könnyen talál majd új cicababát.

2014. dec. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Nincs jogod a bankkártyáját elvenni, csak akkor, ha emiatt te tartod el őt! Igazából még akkor sem, de akkor valamilyen szinten megérteném...


Üljetek le, beszéljétek meg, hogy legyenek elosztva a költségek, állapodjatok meg egy összegben, amit mindketten beadtok, amiből meg tudtok élni... plusz azon felül egy összegben, amit félreraktok megtakarításra, és tartsátok is magatok ehhez! A maradékkal mindenki saját maga rendelkezik. Így az ellátásotok is rendben, megtakarítás is lesz, és költőpénzetek is marad.


Ha nem lehet vele megbeszélni, akkor vagy lenyeled a békát, vagy költözöl...


De nem vagy sem az anyja, sem a gazdája, hogy elvedd tőle azt, amiért megdolgozott! Jelezd neki, hogy ez nem OK, ha nem kommunikatív, akkor hagyd ott, akkor rá fog jönni, hogy mire mennyit költhet, ha enni is akar!

2014. dec. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! helyzet az h ő is szegény családban nőtt fel,és most örül h 1 éve kint van,és itt dolgozik. Viszont otthon meg mindenki kigunyol,h ő pedig menőik. és a gunyolodoknak igaza is van,hiszen hiába dolgozik kint 1éve,mégsem tud felmutatni semmit a hai félmilliós keresetéből! eddig a havi kis 60-70ezrünkből is megéltünk otthon.. most ennyi pénz is kifolyik,és észre sem vesszük..
2014. dec. 15. 18:47
 19/27 anonim ***** válasza:
És ki nem tojik arra ki mit gondol róla?Pénz beszél és örül hogy végre élhet.Ha netán holnap feldobja a pacskert akkor nem fogja utolsó perceiben azt gondolni de jó hogy ennyit takarékoskodtam.
2014. dec. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Ez is egy életfelfogás. de mivan,ha nem maghal,hanem éppen súlyos beteg les,neadj Isten kórházba kerül. Akkor is majd azt modnaná,ki nem szarja le h nem takarékoskodtam.. Majd az orvosok foglalkoznának vele.. pénz nélkül nem.. és sztem meg az a sok hülyeség amit megveszünk felesleges,és még egészségtelen is,de én inkább beleegyezek,mert már elegem van h mindig én vagyok a házisárkány. És arra ki fog visszaemlékezni,h hu milyen jó volt h ilyen drága csipszet ettünk,vagy stb.. mittom én.. nem ilyen hülyeségekre kéne költeni..


De hogy lehetne egy ilyen lelkileg labiis embernek megtanitanih a pénzzel tudni kell bánni,nem elszórni? Ez itt a kérdés..


Jó azt megértem h egyszer-egyszer ki kell próbálni drágább minősági nyalánkságokat,de azt az ember elfelejti,nem arra fog emlékezni. viszont a pénz amit ember félre rak az már sokkal kézzelfoghatóbb,maradandó,biztonságot adó,vészhelyzetre. Nem üresfejű cicababa vagyok,hanem jóindulatú,aki nem akarja h el legyen rontva pár hülyeség végett az ember élete.. Soha nem lehet tudni,h holnap épp kivel történik baleset,akár a munkahelyen,akár az utcán..

hát ezért itéljetek el és kész,nekem ez az életfelfogásom..


lehet szerényebben is élni,nem az a lényeg.. meddig tart az? csak addig a pillanatig amig kiélvezed azt a bizonyos élvezeti cikket. nem az fog maradandó élményt nyujtani,hiába lehet azt mondnani,h hú de jól éltünk,,de mégsincs semmink..

2014. dec. 15. 19:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!