Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudok a párommal aludni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok a párommal aludni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, elég nagy gondban vagyok.

3 éve vagyok együtt a barátommal, most aludtam nála másodszor(ez most hosszú történet, hogy 3 év alatt csak másodszor, erre kérlek ne tegyetek megjegyzést :(), de egyszerűen nem tudok vele aludni.

Még két éve kezdődött, hogy voltam osztálykiránduláson, és ha vannak velem egy szobában emberek, nem tudok aludni, bever a szívem, ideges vagyok, görcsöl a gyomrom, sírnom kell.

Azt hittem, elmúlik. Aztán rá egy évre volt egy közös osztályprogram, az osztályfőnöknél, ott lehetett aludni, nekem viszont az éjszaka közepén riasztanom kellett Apukámat, hogy hozzon haza, mert pánikot kaptam amint a többiek aludni kezdtek.

Nos, a barátommal most Szilveszterkor lefeküdtünk aludni. Elkezdett folyni rólam a víz, bevert a szívem, és majdnem sírtam, azt vártam, mikor mehetek haza. A barátomnak közöltem, hogy nem tudok aludni(ezt a "rohamot" nem), mire azt mondta, hogy próbáljak meg, és ő visszafeküdt. Egyre rosszabbul voltam, mondta neki, hogy tényleg nem ment, mire próbált odafigyelni rám.

Szerintem rosszul esett neki, hogy felkeltettem, illetve, hogy miattam nem tudott aludni. Egyszerűen nem tudok mit tenni, akárhogy próbáltam nyugtatni magamat, nagy levegőt vettem, tereltem a gondolataim, nem ment.

A párom nem tud erről( a pánikomról igen, de az alvással kapcsolatban nem), és nem akartam mondani neki, nehogy azt érezze, hogy nem szeretem eléggé.

Volt valaki így? Mi a megoldás?

Nagyon szeretem, és az nem lehet, hogy nem fogunk együtt aludni.:( Közölte, hogy ha kell átmegy egy másik ágyra, de engem az is zavar, ha vannak a szobában.:(


2015. jan. 4. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Oldd meg, hogy babusgasson álomba és csak utána szunyáljon. :)
2015. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Keress fel egy szakembert, komolyan ezen muszáj segíteni, ez így nem maradhat, a te érdekedben, a párkapcsolatod érdekében. Sorokból, úgy veszem ki még fiatal lehetsz, de ezzel együtt élni idősebb korban még nehezebb lesz
2015. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el orvoshoz. És ezt nem bántásból mondom. Te valamiért nagyon pánikolsz emiatt, de ezt csak te tudhatod hogy miért, vagy még te sem. Én valami traumára tippelnék a múltadból. Minden esetre ezen a szinten pánikba esni az nagyon nem normális, még veszélyes is lehet. Persze le lehet élni egy életet külön hálószobában, még akár házasságban is, de nem érdemes. Na meg bármikor adódhat olyan helyzet hogy nem tudsz egyedül lenni.
2015. jan. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Viszont az tény, hogy annál tartósabb egy kapcsolat, ha a pár nem egy ágyban vagy nem egy szobában alszik. Ezt kísérletek kimutatták. Neked pánikrohamod van szerintem.
2015. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Aladárkiss ***** válasza:
Ért téged gyerekorrban valami trauma? Általában akkor szokott ilyen előjönni, ha valakinek valami feldolgozatlan emléke stb. van. Minden képpen keress meg egy szakembert ezzel kapcsolatosan.
2015. jan. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz.
2015. jan. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!