Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyós jelölt probléma és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyós jelölt probléma és társadalmi különbségek?!

Figyelt kérdés
Én 24 vagyok a párom 29. Lassan egy éve együtt vagyunk, én komolyan gondolom remélem ő is. Egy baj van, társadalmi szakadék tátong kettőnk között, vagy nem is kettőnk hanem a családjaink között. Én jómódú családból származom, ő nem, az én szüleim fiatalok , éjjel nappal dolgoznak, hozzátenném a saját jól menő vállalkozásukat a minuszról építették fel, nem diplomások stb. Sosem szenvedtem hiányt figyelemben, kultúrában stb. A másik egészségesen étkezem mivel 50 kg-t fogytam. A probléma a párom szülei állandóan fikázzák a kajáimat, állandóan próbálja az anyós jelöltem belém tömni a szar kajákat pedig tudja hogy min mentem keresztül mennyit kellett dolgoznom ezért. Mindig jön a "szar" szóval : mi a szart eszel, pedig paleo szerint étkezni nem olcsó mindenféle maglisztek stb tehát nem szar. A másik dolog, voltak nálunk, bemutattuk egymásnak a két családot, mondta a párom zavarja őket hogy mi mekkora házban lakunk meg milyen jó lét van itt. Sok barátja van a családomnak, sok emberrel találkozunk nap mint nap én főiskolára járok, idén diplomázok. Továbbá. A másik hogy a páromnak van egy hitele amit 23 évesen vetetettek fel vele a szülei mert a nővérének volt egy hitele az apjával közösen amit a nővére nem törlesztett és azt a párom fizetni. 170 ezret kap készhez , bejelentett munka stb és nem vehet magának semmit belőle, az anyja bankszámlájára megy, állandóan én fiezetek mindenhol, csak néha ő, elegem van. Sokszor veszekednek vele a szülei hogy ha hétvégén nem kel fel mert az apja akart fát vágni vagy ha kiönti véletlenül a tejet, persze könnyebb őt hibáztatni aki ott van mint a lányukat aki szült 3 gyereket, nincs apjuk, elherdálta a pénzt ... a párom szüleihez állandóan oda van nyomva a három gyerek én vigyázok rájuk mert a nővére a pasijához járkál vagy bulizik. kétségbe vagyok esve a jövőnket illetően, én nem akarok hozzájuk költözni mert hiába nagy ház, minden félig van kész, az egész ház egy szemétkupac ( megjegyezném felvetették hogy csináljuk meg közös pénzből a padlást) nyilván olyanra fogok költeni ami nem is az enyém és főleg úgy hogy a szüleié tehát a nővérével közös... szerelmes igen de hülye nem vagyok... és az apja hajthatatlan, a páromnak nem engedi meg hogy rendet rakjon, nélküle csináljon bármit is otthon. Szívesen venném ha leírnátok a véleményeteket ezzel a dologgal kapcsolatban. üdv: B
2015. jan. 7. 09:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
én ha 29 évesen még a szüleimmel leszek már rég szuicid lettem...
2015. jan. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ne költözz hozzá, sőt inkább vedd rá a párod, hogy szakítsa meg a kapcsolatot a szüleivel és az egész családjával.


Ha ez nem fog megtörténni esélyes hogy te gőzölsz be 3-5-10 év múlva és emiatt fogod őt otthagyni.

2015. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
köszi, az a baj már most elegem van főleg hogy elég karakán a természetem, mondjuk neki is, hetente megkapja hogy akkor költözzön el... idióták... próbálom rávenni hogy költözzön ide, úgy is 70 km-re lakunk tőlük, dolgozzon együtt velem a családi vállalkozásba stb, amúgy az ötlet tetszik neki, de szerintem képtelen lenne otthagyni őket...
2015. jan. 7. 09:16
 4/17 anonim ***** válasza:

A párod fogja magát, és függetlenedjen a szüleitől. Van keresete, szóval menjen inkább albérletbe. A fizetését szépen utaltassa a saját számlájára, és onnan rendezze az elmaradt dolgait, a saját életét. 29 évesen már nem kell függeni a szülőktől.

Én 25 leszek, és már hosszú ideje nem élek otthon. Pont azért, mert a saját életem akartam élni, amikor nem szabja meg senki hogy mikor mit csinálok, vagy a pénzem mire költöm, ami mellesleg az én keresetem.


Ha úgy van, próbáljátok ki azt hogy ő külön megy, és ha úgy jobban működik a kapcsolatotok, nem szólnak bele a szülők utána semmibe, akkor lehet érdemes közös jövőt tervezni, hosszú távon, akár össze is költözni. Ha így sem tudtok zöld ágra vergődni, akkor jobb ha szétmentek, és mindenki keres magához illő párt.


Remélem tudtam segíteni! Mihamarabbi gyors megoldást kívánok! :)

2015. jan. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez a helyzet volt pár éve. A családja szegény volt (amivel nekem semmi bajom nem volt!) de ők tehettek róla. A lakásuk az egy szemétdomb volt, egyszerűen a hányinger kerülgetett folyton, amikor ott voltam, alig bírtam leerőltetni pár falatot. Furák voltak nagyon, furán gondolkodtak, nem igazán érdekelte őket semmi. Az én családom se gazdag, de mindenki rendes, dolgos ember, a ház kicsi, de mindig tiszta, rendezett.

Ahogy teltek az évek, páromban is kezdtem meglátni azokat a dolgokat, amik annyira idegesítettek a családjában. Először is nem akart elköltözni, hiába kértem. Aztán nem állt ki mellettem az ilyen vitákban, hogy kell-e kitakarítani legalább egyszer egy évben a házban, mit jelent, amikor valaki hasznosan tölti az idejét, stb... Szóval nem tudtam felnyitni a szemét, és rájöttem, hogy sajnos ő abban nevelkedett fel, én meg hálaIstennek nem. Így aztán beláttuk, hogy jobb lesz külön utakon. Azóta van más, akit nem kell noszogatni, hogy szakadjon le az anyukájáról, és nagyon aranyos, szerethető, szorgalmas családja van. Sokkal-sokkal könnyebb így, pedig ők talán még szegényebbek. Ezt nem elrettentésként írtam, csak hogy picit hátha hasonlít az eset, és tudsz belőle tanulni. :)

2015. jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Nem sok jövőt jósolok nektek,ha nem költözik el a szűleitől,akkor örökre ott ragad.Örökre.
2015. jan. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Koszonom az utolso ket hozzaszolast es elnezest hogy nincs ekezetem de mobilrol irok. A helyzetek hasonloak. Am ez a hitel nem egyszeru es vegkepp nem ertem miert az o sara. A masik hogy ot is egyre jobban zavarja ahogy a szulei a kapcsolatunkhoz allnak. Nem akarok bunko lenni de a szuleinek inkabb orulniuk kellene hogy a fiuk talalt maganak egy bnot egyebkent en vagyok az elso kapcsolata. Mert a szuleim azt is felajanlottak hogy vesznek egy kisebb hazacskat itt nekunk videken, de azt is hogy velunk dolgozzon. A paromat is kezdi zavarni hogy allandoan megy a dumalas hogy megint at jon hozzam hetvegere amikor otthon is lenne dolog stb bezzeg a baratom noverenek az uj pasijat mindig terulj terulj asztalkammal varja tolem meg egyszer se kerdezte meg hogy mit hozzon a boltbol vagy amikor a gyerekeknek csinalja a virslit hogy kerek e. Mindig nekem kell vennem magamnak hozzajuk a kajat. Sosem volt meg ilyen rideg anyos apos jelolt viszonyom. Neha ugy erzem hogy feltekenyek es haragszanak ram mert elveszem a gyerekuket. A masik hogy semminek se orulnek barmit viszek ajandekba. Mi gyumolcs termesztessel foglalkozunk nagyban, vittem egy nagy szatyor almat konkretan le lettem baszva hogy most ok ezzel mit fognak csinalni aztan a honapokig eltarolhato idared almat elosztogatta inkabb karacsonykor meg ment a hiszti mert nincs alma, de legyen az csoki akarmi az fuj. Amit en szeretek es fontos nekem az szo szerint szar es ki is mindja. Kedvem sincs ott lenni mar. Ugy erzem erre nem szolgaltam ra. Es inkabb magamban tartok mindent hogy keruljem a konfliktusokat. Koszi amugy remelem javulni fog a helyzet!
2015. jan. 7. 09:56
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig ha veled akar élni, akkor ott kell hagynia őket. Az anyagi támogatást nyilván nem kell megszüntetni, természetes, hogy segítünk a szüleinknek, sőt, még havonta egyszer fát vágni is átugorhatunk, de azért egy félkész házban nyomorogni, és a testvérünk gyerekeire vigyázni, meg hallgatni a nyavalygást, az nem jó élet egyáltalán. Az irigységen pedig nagyon kevés ember tud felülkerekedni, nyilván zavarja őket, hogy ti jobban éltek. De ez az ő problémájuk. Párod szépen jöjjön el onnan, éljetek ketten együtt boldogan, küldjetek pénzt a szüleinek havonta, oszt jóvan.
2015. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
telefonok klaviatúráján is van ékezet, csak az nberek lusták használni!
2015. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 PearlDiver ***** válasza:

Kérdező, gondolom nem akarnál egy 13 éves kisfiúval együtt lenni... mert a barátod jelenleg kb ezen a szinten van.

Ha magától eldönti hogy megpróbál mégis inkább felnőni, szembeszállni a patológiás szüleivel, akkor van közös jövőtök. De ha saját erőből nem képes erre, akkor ne várj tőle más területen sem felelős döntéseket... szomorú, de ez van.

2015. jan. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!