Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyós jelölt probléma és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyós jelölt probléma és társadalmi különbségek?!

Figyelt kérdés
Én 24 vagyok a párom 29. Lassan egy éve együtt vagyunk, én komolyan gondolom remélem ő is. Egy baj van, társadalmi szakadék tátong kettőnk között, vagy nem is kettőnk hanem a családjaink között. Én jómódú családból származom, ő nem, az én szüleim fiatalok , éjjel nappal dolgoznak, hozzátenném a saját jól menő vállalkozásukat a minuszról építették fel, nem diplomások stb. Sosem szenvedtem hiányt figyelemben, kultúrában stb. A másik egészségesen étkezem mivel 50 kg-t fogytam. A probléma a párom szülei állandóan fikázzák a kajáimat, állandóan próbálja az anyós jelöltem belém tömni a szar kajákat pedig tudja hogy min mentem keresztül mennyit kellett dolgoznom ezért. Mindig jön a "szar" szóval : mi a szart eszel, pedig paleo szerint étkezni nem olcsó mindenféle maglisztek stb tehát nem szar. A másik dolog, voltak nálunk, bemutattuk egymásnak a két családot, mondta a párom zavarja őket hogy mi mekkora házban lakunk meg milyen jó lét van itt. Sok barátja van a családomnak, sok emberrel találkozunk nap mint nap én főiskolára járok, idén diplomázok. Továbbá. A másik hogy a páromnak van egy hitele amit 23 évesen vetetettek fel vele a szülei mert a nővérének volt egy hitele az apjával közösen amit a nővére nem törlesztett és azt a párom fizetni. 170 ezret kap készhez , bejelentett munka stb és nem vehet magának semmit belőle, az anyja bankszámlájára megy, állandóan én fiezetek mindenhol, csak néha ő, elegem van. Sokszor veszekednek vele a szülei hogy ha hétvégén nem kel fel mert az apja akart fát vágni vagy ha kiönti véletlenül a tejet, persze könnyebb őt hibáztatni aki ott van mint a lányukat aki szült 3 gyereket, nincs apjuk, elherdálta a pénzt ... a párom szüleihez állandóan oda van nyomva a három gyerek én vigyázok rájuk mert a nővére a pasijához járkál vagy bulizik. kétségbe vagyok esve a jövőnket illetően, én nem akarok hozzájuk költözni mert hiába nagy ház, minden félig van kész, az egész ház egy szemétkupac ( megjegyezném felvetették hogy csináljuk meg közös pénzből a padlást) nyilván olyanra fogok költeni ami nem is az enyém és főleg úgy hogy a szüleié tehát a nővérével közös... szerelmes igen de hülye nem vagyok... és az apja hajthatatlan, a páromnak nem engedi meg hogy rendet rakjon, nélküle csináljon bármit is otthon. Szívesen venném ha leírnátok a véleményeteket ezzel a dologgal kapcsolatban. üdv: B
2015. jan. 7. 09:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nagyon együtt szeretnétek lenni, akkor a párodnak el kell költözni a szüleitől, de minimum ma fizetését ő maga kapja...nem is értem, nem olyan kevés pénz az, gratulálok a szüleinek.

Viszont szerintem inkább keress olyat, aki hozzád való, a társadalmi különbségek nem szoktak jóra vezetni soha. Én is jártam egy nem túl pénzes sráccal és szinte sehova se mentünk, mert nem volt rá pénz, így csak a barátaimmal tudtam elmenni nyaralni stb. én meg nő létemre nem fogok fizetni egy pasinak soha, max felesben. :)

2015. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

10-es: ettől én nem mondanám gyereknek, inkább túl hűségesnek, vagy vmi hasonlónak mondanám, hálásnak a szüleihez, h kitart mellettük, pedig tudja, h nem túl jók, de mégis vhogy fel lett nevelve. Sztem ez manapság nem igen van meg a szülőkkel szemben, kapjuk a sok dolgot tőlük, de hála sztem nem sokszor van, max. később. Szinte alapdolognak vesszük, h kap vki vmi drága dolgot a szüleitől, s még mérgesek vagyunk rájuk, ha nem kapunk értékeset. Én igyekszek nem így tenni azért, de sztem velem is előfordul. Szóval vmennyiből büszke lehetsz a párodra Kérdező.


11-es: ez meg sztem nem túl szép, h nem fizetsz egy pasinak semmit, kicsit fura nekem, de ahogy érzed.


Vki írta korábban, h tényleg le kéne lépnie, s a családi vállalkozásba mennie. Főleg, h a lány szülei segítenének, bár lehet, h ez is zavarná a férfit, h segítenek neki, nem tudni milyen érzések lennének benne.


Én pl. hasonló dolgoktól félve nem is meséltem a bnőmről itthon, amit már bánok, mert ez miatt is többek között véget ért egy kapcsolatom. És az is lehet, h semmi nem lett volna, de vhogy nem vettem rá magam.

2015. jan. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A szülőknek való hála egyáltalán nem abból áll, hogy az ő számlájukra érkezik a fizetésem, és 29 évesen sem tudok a saját lábamra állni. Azért ne keverjük már a fogalmakat.
2015. jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ez tény, de sokat eltűrhet vki ez miatt, pl. egy ilyen lehúzást is, lenyeli ezt is, meg a sok baszo**tást is, amit kap otthon. S tényleg nem lehet, h jó szó ide a hála, de vmi olyasmi dolog lehet ez mögött, h csak a szülei, s csak nem hagyja őket cserben.
2015. jan. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Igaz ez a hála dolog is... a másik hogy a hitel, amit a szülei vettek fel és a nővére elkóklerkedte és a nővérét nyomják a párom pénzéből és ő neki nem lehet saját szava otthon az már nem fair a szülőtől, igen igen sok az elvárás, én is segítem a szüleimet együtt csinálunk mindent, de nem érzem viszonozottnak ahogy vele bánnak. A másik, hogy igen mivel diák vagyok eléggé bánt hogy mindent nekem kell fizetnem amikor elmegyünk erre arra. Vagy akkor marad az nem megyünk sehova. Én úgy érzem ő az igazi minden mellett és majd csak túl jutunk ezeken a dolgokon. Jól megértjük egymást, szeretjük egymást, mindenben segít nekem. Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak számomra, kicsit le is nyugodtam, annyit tehetek hogy nem fogok sokat átjárni így nem fogják a szülei rányomni a bélyegét a kapcsolatunkra. Aztán ha komolyra fordul a dolog, család alapítás házasság ilyesmi, akkor ő is rá fog jönni hogy az az élet nem élet. :)
2015. jan. 7. 12:52
 16/17 PearlDiver ***** válasza:

#12 a szüleidtől kapott törődés és szeretet nem olyasmi, amit nekik vagy "köteles" meghálálni. Sokkal inkább a saját gyerekeidnek tartozol ezzel. Képletesen inkább láncként képzeld ezt el, mint visszacsatolásként.

Viszont ami biztos, hogy a kihasználást és megalázást senki nem érdemli meg, pedig a Kérdező barátjánál eléggé ez látszik...

2015. jan. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem kötelesség, csak illendő dolog sztem mindent megtenni, h megkönnyítsd az életüket. A másik dolgot ettől vedd külön sztem, h ellopják a pénzét kb.


Kérdező pedig sztem tartson ki a párja mellett, a szülőket nem válogathatja meg az ember, neki ez jutott, nekem másban rosszak a szüleim, ez van. Örülj neki, h neked jobb jutott, s sztem ez nem olyan dolog, ami miatt el kéne hagynod, a pénzt, amit a közös programokra költesz, azokat meg ne úgy vedd már, mint a csajok többsége, h milyen már, ha szeretsz vkit, akkor lekaksizod, h ráment az összes pénzed, majd megtérül, ha szereted, s ha lesz pénze, akkor megkapod majd kamatostul, de ne kövesd el azt a hibát se, h ezt majd felemlegeted neki a későbbiek során, mert annak se lesz jó vége, ez tuti.

2015. jan. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!