Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez rádöbbentené 1-2 dologra?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez rádöbbentené 1-2 dologra?

Figyelt kérdés

Már 2 éve élünk párkapcsolatban. Az én barátom semmit sem akar csinálni velünk kapcsolatban, tehát hamaranak tartja a tervezést és mindent, ami ezzel együtt jár. Mindig az Ő érdekeit kell figyelembe vennem, az, hogy nekem mi esne jól, azon mindig veszekszik velem vagy megcsinálja, de csak ha kicsikarom belőle. Rengeteg olyan dolog van, amivel egymást fogjuk és "megegyezésekkel" lemondtunk olyan dolgokról egymásért, amit a másik kedvelt, tehát ha az egyikőnknek nagyon-nagyon nem tetszett valami, akkor a másik kérhetett cserébe valamit. A lényege az volt, hogy a barátom soha nem látta be, ha hibázott, ezért ezt vetettem be, hogy ne drogozzon, tanuljon, látogassa a haldokló nagypapáját és egyéb dolgok, amiket egyébként maguktól kellene tudnia egy embernek. Mivel velem nem hajlandó elmenni sehova, még egy sétára sem, a négy fal közt ülünk, így cserébe megállapodtunk, hogy a haverjaival sem megy ki. Velem alig-alig akar foglalkozni, igazából én egyre szorosabbá akarom fűzni a viszonyt, Ő pedig egyre csak távolodni akar. Rengeteg "megállapodásunk" van! Én adtam neki kölcsön rengeteg pénzt (még kérni akart hülyeségekre, pl. számítógép, új iphone, új sportcipő, egyébként van rendes telefonja és 3 pár sportcipője, csak szeret villogni az új kacatjaival), mindig pátyolgattam, kedvére tettem, sokszor az ő érdekeit néztem és falaztam neki. Tudom, sokak szerint egy párkapcsolatban nem lehet megszabni, hogy ki mit csináljon, ez már nem kapcsolat stb, stb, stb...

Az lenne a tervem, hogyha esetleg minden "meg lenne engedve neki", tehát eljárhatna bulizni, minden cakkon púder úgy történne, ahogy akarná, akkor rádöbbenteni azért 1-2 dologra? Tehát például most úgy hiszi, hogy rendesen fogom és nagyon rossz ember vagyok, mert "eltiltottam" a drogtól, de ha esetleg megint elkezdené és összevetné a két életet, akkor is a drogot és azt az életet választaná?



2015. jan. 10. 23:20
 1/6 anonim válasza:
Szakítanod kéne vele,mert nehogy te tartsd el őt miközben ő csak szórja a pénzt.
2015. jan. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sztem meg kéne gondolnod h ennél az embernél jobbat is találsz....
2015. jan. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én látom egy önző, nagyképű csávód van, aki most már "csak" volt drogos... Tulajdonképpen nem értem mit problémázol, ha egyszer ez kell neked.


Egyébként meg a megállapodásoknak nem a megvonás kéne hogy legyen a célja hanem a beolvasztás. Lásd: elmehet bulizni a haverokkal, de akkor veled is menjel egy egyszer egyszer sétálni vagy akármire. Ha elveszitek egymástól amit szerettek annak nincs értelme.

Természetesen ez nem igaz a drogra, egy felelőtlen barom, hogy egyáltalán valaha drogozott.


Őszintén nem értem, ahelyett hogy keresnél valakit, akit csak egy kicsit kevésbé selejtes és boldog lennél, szenvedsz ezzel a sráccal, de akkor meg minek problémázol? Ennyi alapján házasok enm vagytok, gyereketek nincs ( ne is legyen ilyen apával a gyerek érdekében, egy selejtel több lenne ).


Még valami: ha még azt se képes felismerni hogy nem csak a saját érdekedben tiltottad el a drogoktól hanem az ő érdekéért is, akkor egy agyhalott. Ne csodálkozz.

És csak azért is leírom: szerintem ez már nem kapcsolat, csak egy kapaszkodás a múltba.

2015. jan. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még valami: én egyébként ultimátumot adnék, hogy vagy leül veled és értelmesen megbeszélitek a dolgaitokat és változtattok rajta vagy hagyjon békén.

Vagy változtatnátok egymásért vagy ha meg otthagy legalább megtudod mennyit értél neki és még a szakításra se kell összeszedned magad.

2015. jan. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én mikor összejöttem a most már volt barátommal, akkor ő is szeretett élni..

Mi mikor összejöttünk le kellett hogy mondjuk számos olyan dologról amiről addig eszünkbe se jutott..

De attól hogy a haverjaitól eltiltsam az sosem jutott eszembe.

Amúgy nem én kéynszeritettem rá és nem is ő rám hogy pl cigiröl szokjunk le vagy h ő a drogrol én a bulizásrol hanem közösen döntöttünk így. Szerintem ennek igy kéne lennie természetesnek hogy így érezzük hogy ezt meg kell tenni önmagunktol és nem belekényszerítve.

Arról meg hogy a haverjaitol eltiltod az a véleményem személy szerint hogy attól h vagy neki, még meg maradhat a magánszférája.

19 éves lány vagyok együtt éltem a volt barátommal és mindig én könyörögtem neki h menjen már valahova el haverjaihoz kapcsolodjon ki, addig is ha hazajön felszabadultabb lesz.. én így láttam a dolgokat. Most már nem vagyunk együtt mert én részemről elmulott a szerelem, de mondhatom hogy amig volt és amig mind2en kitartottunk addig szinte tökéletes volt minden. csak ajánlani tudom azt hogy nem kell póráz senkire, ha akar és szeret akkor áldozatot is fog hozni. Ha nem akkor be kellene törödni és elengedni :S

2015. jan. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Felőlem oda mehetett, ahova akart! Nekem csak azzal volt a problémám, hogy minden egyes hétvégén, amikor suliból hazament, kint lógott a haverjaival, kiment bulizni, velem meg semmi nem volt a programja. Soha egy fagyira se hívott meg, se sétálni, nemhogy bulizni, nekem ez rosszul esett! Ráadásul találkozgatni sem akart sűrűn, meg minden a haverjairól szólt, hozzájuk kellett alkalmazkodni, ráadásul az én barátaimat meg ócsárolta és sokkal összeveszett, én pedig megvédtem. Így lett ebből ez a dolog, hogyha Ő így viselkedik a barátaimmal, akkor én is az övéivel plusz elég gáz, hogy sokkal több programot beiktat a haverjaival, mint velem, Ő hozzájuk szívesen magától kiment, nekem meg könyörögnöm kellett mindig. Így mondtam, hogy válasszon vagy a haverjai vagy én. Így abban állapodtunk meg, hogy annyiszor megy ki a haverjaihoz, amennyiszer mi csinálunk közös programot. Természetesen mivel velem nem csinál, így nem megy ki a haverjaihoz sem.
2015. jan. 11. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!