Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a barátom (együtt élünk), sokszor előrébb helyezi a családját, nem mer nekik ellent mondani. és inkább az van amit a családja szeretne mint amit én?

Figyelt kérdés
Úgy érzem nem én vagyok az életébe a legfontosabb és sajnos sok példa ezt bizonyította, beszéltem már vele erről de ő nem így látja..pedig nagyon is így van...pedig azt mondja tőlem akar gyereket, elszeretne venni..de nem úgy cselekszik és nem ezt bizonyítja és én már sokszor úgy érzem hogy kiöli az érzéseimet és bele fáradtam...nem tudom van e értelme..7 éve vagyunk együtt.

2015. jan. 26. 07:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hű, hát nem irigyellek. :(

Természetes, hogy a párodnak fontos a családja. Ezzel nem is lenne semmi baj. De be kellene látnia, hogy lassan itt az ideje átértékelnie a kapcsolatait. Ha összeházasodtok, onnantól Te leszel az új családja, a felesége, a gyermekei leendő anyja, a másik fele, akivel leéli majd az életét. Nem bújhat mindig anyuci szoknyája mögé.


Nem tudom, mit tehetnél, de az én szüleimnek anno pont emiatt ment gallyra a házassága, édesapámat is rettenetesen befolyásolta az anyja, mindenbe beleszólt, mindennek úgy kellett történnie, ahogy ő akarta, Apu pedig nem tudott neki ellent mondani. Végül Anyu nem bírta, hogy folyton az anyóssal kell versenyeznie és elváltak. Apunak természetesen utána is voltak kapcsolatai, és bizony a legtöbb pont ugyanezért futott zátonyra... Imádom a Nagyit, de tény, hogy úgy kezeli Apát, mintha még mindig kisfiú lenne, Apa pedig nem tudja, hogyan kell "nem"-et mondani. :/


Próbáld megint megbeszélni a pároddal ezt a dolgot, tudom, írtad, hogy már sokszor beszéltél vele erről, de talán ha többször is felhozod neki, hogy bizony számodra ez igenis problémát jelent, akkor előbb-utóbb kénytelen lesz belátni, hogy változtatnia kell - feltéve, hogy valóban fontos vagy neki és veled tervezi a jövőt.

2015. jan. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pedig engem is nagyon szeret az anyja meg apja is nagyon jól kijövünk..de ha valami olyan van akkor mindig az kell hogy legyen amit ők mondanak...nem lehet nekik nemet mondani...előbb mondd le engem mint őket ha valami közbejön...
2015. jan. 26. 07:33
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyke a barátod? Megkérdezhetem, hogy hány éves? Talán nem tudott még teljesen függetlenedni a szüleitől...


Az az igazság, hogy amíg ezt nem látja be ő maga, addig te nem sokat tehetsz azon kívül, hogy újra és újra elmondod neki, hogy mi a probléma. De ezt neki is be kell látnia ahhoz, hogy változtatni tudjon.

2015. jan. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem, van egy húga is és 27 éves! :S
2015. jan. 26. 08:01
 5/11 A kérdező kommentje:
csak már hogy őszinte legyek nincs is kedvem megint beszélni erről vele...
2015. jan. 26. 08:03
 6/11 anonim válasza:
Lehetne egy példát kedves kérdező?
2015. jan. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mióta vagytok együtt, de ha a kapcsolatotok elején vagytok akkor ez érthető. Úgy gondolom az idő előrehaladtával ez rendeződni fog és a párod értékrendje is változni fog.

37F

2015. jan. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igen persze, pl most hogy ilyen rossz idők voltak rosszak az utak meg sem kérdezte hogy elvigyen dolgozni.. igaz hogy nem is kértem, de tudja hogy csúszik az út..stb tesóját meg viszi a meló helyre...ez egy kis példa ..akkor írok még egyet évfordulonk volt megbeszéltük hogy együtt leszünk egész nap..igaz ezt is én találtam ki de benne is volt...utolsó pillanatban lemondta mert az apja kitalált valamit és nekem mondta azt hogy bocsi tegyük át nem az apjának..akkor még egy példa ..össze költöztünk elősször náluk és mivel nálunk a lakás kiürült végleg így mentünk volna hozzánk lakni(szüleim kimentek külföldre) így ott volt a lakás üresen , felhívtam hogy mi a helyzet örült is ..aztán felhívta az anyját hogy mi a helyzet aki kiborult és a párom utána engem hogy bocsi de még ne költözzünk mert az anyja kiborult..igaz hogy akkor volt náluk egy nagy családi gond( tenyleg nagy gond) de attól még jöhetett volna oda lakni..mert a mi házunk és az övék 5 km re van egymástól és min kettőnknek van kocsija ..szóval tudott menni volna a szüleihez segíteni..de így nem költöztünk mert ez lett belőle csak rá 3 hónapra mikor a gond megoldódott..de akkor volt veszekedés és még azt is a fejemhez vágtam hogy akkor költözz én nem....pedig előszőr benne volt csak az után szüleivel beszélt azután nem..
2015. jan. 26. 08:15
 9/11 A kérdező kommentje:
7 éve vagyunk együtt
2015. jan. 26. 08:16
 10/11 anonim válasza:
A legjobb amit tehetsz,probalj meg vele de es ezt hangsulyozom utoljara beszelni,ha nem megy nem szabad eröltetni. Nem akarok pesszimistanak mutatkozni de egy:het eve vagytok együtt es meg most is a csaladjahoz rohan,ök az elsök stb kettö: (ez sajat tapasztalat) az ilyn emberek nem nöttek fel meg,nem valo nekik egy kapcsolat,nem kepesek egyedül dönteni,letezni,soha nem fognak elszakadni(ezt nem negativ ertelemben mondom,de valamilyen szinten muszaj lenne) az anyukatol es apukatol. En eltem ilyen emberrel es halat adok a jo istennek hogy otthagytam,az nem elet,nem a ti eletetek ha nem a szülök elete amit ti elitek meg...
2015. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!