Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha beszólogatós ami a szívemen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha beszólogatós ami a szívemen a számon típus vagyok akkor attól még meg tudok változni párom kedvéért?

Figyelt kérdés
Meglehet szokni, változtatni hogy néha megtartsam magamnak mire épp gondolok?

2015. febr. 5. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, nehezen fogadnak el, mert nem azt mondom, amit hallani akarnak, hanem amit valóban gondolok. Utolsó páromnál is ez volt a probléma. Én nem szeretnék megváltozni, ez vagyok én.
2015. febr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

Nehezen biztos hogy tudnál változni, kérdés hogy érdemes-e.


Egyszerűbb csajoktól nem nagyon toleráltam a beszólogatást, azért költöttem rájuk sokat, hogy fel se merüljön bennük az, hogy ezt megtehetik. Most viszont már házasságban jó pár éve jól tűröm az egzecírozást, olyan nőtől aki kulturálisan, iskolázottságban, gazdasági versenyképességben is hozzám hasonló szintet képvisel.


A tanácsom röviden: ha barátod szinted feletti, főleg ha tőle anyagilag is támaszkodnod kell rá, akkor tartsd meg a véleményed, ha viszont egyenrangú vagy vele, akkor mondd meg bátran, de azért kis apróságokkal lehetőleg feleslegesen ne piszkáld.

2015. febr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A második válaszolóra igaz vagyok.

Tőle függök és magasabb rangú.

De valahogy mindig megmondom az őszintét ,és én sem azt mondom amit várnak hanem ami legelsőnek az eszembe jut aztán meg vakarózhatok hogy hupsz mégsem kellett volna mondani.

Sok mindent nem bírok szó nélkül kiállni, pl ha valaki valami kárt vagy rendetlenséget csinált és nekem kell utána pakolnom állandóan.

Tudom hogy rossz a természetem, sőt sokszor olyan dolgokról beszélek ami másokat nem érdekel.

2015. febr. 5. 10:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenki tud változtatni magán aki szeretne. Csak ne a párod miatt tedd. Tedd magadért. Azért, hogy az emberi kapcsolataid javuljanak. A pároddal is és mindenki mással is. Hogy kellemesebb ember legyél, akitől nem menekülnek a többiek.

Próbálj meg nem megszólalni és ha valami bánt akkor kedvesen elmondani a dolgot. Pl. Zavar, hogy x után kell pakolnom. Ilyenkor rosszabb lesz a kedvem és az Nektek sem jó. Tudunk ezen változtatni? Így is lehet eredményt elérni. Néha jóval gyorsabban mint beszólogatással. Persze, ne támassz olyan igényt, hogy ez holnaptól így lesz... fokozatosan próbáld. Egyszer beszólsz, jön a hupsz érzés, aznap jobban figyelsz..

Olvasd el az erőszakmentes kommunikáció c. könyvet.

2015. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja igen.. írd le magadnak, hogy miért lesz jó Neked ha változol és néha olvasd újra :)
2015. febr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező !

Az eredeti felvetésed kicsit általános volt,de a 3-as üzeneted alapján azt mondom ,nem te vagy a hibás azért,ha valaki nem hajlandó maga után rendet tenni !Ha ehhez hasonló szituációk miatt érzed úgy,hogy meg kell változnod,ne tedd !Változzon és vegy eészre magát az,aki nem képes rendet hagyni maga után és a függőség miatt téged tekint a szolgálójának.(szándékosan túlzok,nyilván nem ilyen meredek a dolog)

Bármilyen anyagi,vagy lelki függőseég is alakult ki közöttetek,az egy nem egészséges ,egyenlőtlen kapcsolat,amit meg kell szüntetni !!!

2015. febr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten érzem magam hibásnak azért mert mindenért szólok mások rendetlenségéért úgy hogy nem is az én saját házam és nekem fejet kéne hajtanom, de ez az amit mégsem tudok szó nélkül hagyni.

Mindenki ki van rám akadva hogy ilyen apróságokat számon tartok.

2015. febr. 6. 10:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen nem kell változtatni, csak a stílust kell megválasztani.
2015. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha téged zavarnak az apróságok (csak számodra apróság,másnak nem biztos,hogy az ! )akkor szüntesd meg,old meg.Ha úgy gondolod más is tehetne ezért ,tedd szóvá.Nem kell azt érezned,hogy te vagy a kakukktojás.
2015. febr. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!