Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti dühösek lennétek ilyenkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti dühösek lennétek ilyenkor a párotokra? Nagyon kellemetlen helyzetbe kerültem.

Figyelt kérdés

Együtt lakunk egy albérletben, eddig közös pénzből fizettük az albérletet, de múlt héten egy veszekedés után a barátom tüntetőleg elvette a pénz felét, hogy ő nem közösködik. Azóta kibékültünk, és kérdeztem is, hogy akkor közösben vagyunk-e újra, erre ő igent mondott, gondoltam oké, majd visszateszi akkor a pénzt.


Hétfőn szóltam neki, hogy a tulajdonos csütörtök és szombat között valamelyik nap fog jönni a pénzért, az is el lett mondva, hogy kb mennyi pénzt fog elkérni.


Ma jött a tulaj, munkából jöttem haza és már ott várt az ajtóban. Elkezdem keresni a pénzt és látom, hogy a barátom nem tette vissza (egyébként ő nem volt otthon mert ellentétes műszakban dolgozunk a héten)... Úgyhogy az összes pénzemet oda kellett adnom, még azt is amit kajára szántam a hétre és még így sem futotta a teljes összeget! Nagyon kellemetlen volt!


2015. febr. 5. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Nem lennék rá dühös, elvégre én voltam olyan hülye, hogy belementem abba, hogy közös kasszán legyünk.
2015. febr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Pénzel nem játszunk! Ott is hagynám a fenébe!
2015. febr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dühösnek dühös lennék, és tisztázni akarnám vele, hogy simán csak megfeledkezett róla, hogy vissza kéne tennie a pénzt, vagy szándékosan nem tette vissza.


Amúgy én egy ilyen helyzetben nem pótoltam volna ki az ő részét a saját pénzemből, csak odaadtam volna a rám eső 50 %-ot, és azt mondtam volna a főbérlőnek, hogy szólni fogok a páromnak, amint hazaér, hogy ő pedig mielőbb rendezze a rá eső részt.


Ha hivatalos bérleti szerződésetek van, akkor gondolom közös néven fut, így ő sem várhatja, hogy más fizetési kötelességét teljesítsd, ha pedig feketén bérlitek, akkor pont ugyanúgy nem várható el tőled.


Ha eddig rendesen fizettétek a lakbért, akkor szerintem ennyi megértést és rugalmasságot a főbérlő is tanúsíthat, ha egyszer előfordul egy ilyen.


Azért nem adtam volna a felénél több pénzt, mert a történtek után nem akarnám, hogy anyagilag kiszolgáltatott helyzetbe kerüljek a párom miatt, és még a heti ennivalómra se maradjon pénz, ha ő esetleg szándékosan játszmázott azzal, hogy nem rakja vissza az az összeget.

2015. febr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!