Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy lánynak egyáltalán nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy lánynak egyáltalán nem szabad/illik szóba hoznia az eljegyzést?

Figyelt kérdés

Ha vannak tervei azt illetően, hogy ő kb mikorra szeretne megházasodni, vagy hogy tervezte a dolgokat, akkor is a férfira kell bízni, hogy majd ha a férfi akarja, megkéri, ha meg nem akarja, akkor a lány így járt?


Olvastam egy hasonló kérdést, ahol a kérdező (lány) elmondta a barátjának, hogy ő azt szeretné, ha kb 2 éven belül azért eljegyezné őt a párja, de erre nagyon sokat lehurrogták, hogy az a férfi dolga, a férfinak kell eldönteni, hogy akar-e esküvőt, és a lány rosszul tette, hogy megadott egy körülbelüli időintervallumot a férfinak.


Szerintetek hogy van ez manapság? A lánynak tényleg nem szabad elmondania, ha vannak tervei és elképzelései a jegyességet és az esküvőt illetően?


Alapvetően ez szerintem is a férfi dolga, hogy megkérje a lányt. De egy kapcsolat attól még 2 emberről szól, és szerintem nem igazságos, hogy csak az egyik félnek legyen beleszólása abba, hogyan alakuljanak a dolgaik, mert ez mindkét felet érinti - a nőt is -, ezért én a magam részéről úgy gondolom, mind a kettejüknek lehetnek elképzeléseik, amit egy kapcsolatban nyugodtan meg is kellene tudni beszélni a másikkal.



2015. febr. 7. 13:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ezek fontos dolgok: ki mikor szeretne esküvőt, családot, gyereket, mennyit, hol, hogyan, ..., ... amik nagyon meghatározzák az életet, szerintem ezekről magától értetődően kell tudni beszélni. Jobb, ha mindkét fél tudja, hogy hogyan tervezi az életét és össze tudják hangolni azt. Az eljegyzés attól még nem veszíti el a varázsát, hogy szóba kerül. Főleg amiatt írom ezt, mert a nőkben előbb megfogalmazódik a dolog és ha ennek nem adnak hangot, akkor a legtöbb esetben a férfi fejében ahhoz képest sokkal később fog ugyanaz körvonalazódni.

Ott veszíti el a varázsát dolog, ahol a pasi nem akar eljegyzést, feszültséget kelt benne a dolog és a nő rájön: az addig elképzelt világához képest a kapcsolatuk a pasija fejében egészen máshol tart. Ott vita lesz az eljegyzésből és vége a varázsnak, ha egyszer sor is kerül(ne) rá.

Én anno tudom, hogy erőltettem a témát, mert az (akkor még csak) pasim otthon lakott a szüleivel, volt egy 2x1,5 méteres szobája és hol ott, hol nálunk laktunk felváltva és azt mondta, majd összeköltözünk, ha kitűzzük az esküvő dátumát... 3 év ingázás után már a hajamat tudtam volna kitépni a helyzettől, sok volt mindkettőnk szüleiből, abból, hogy soha nem volt meg minden cuccom, amire szükségem lett volna (alig fértünk el) és szinte soha nem voltunk úgy ketten, hogy csak mi ketten. Nem adtam ultimátumot, nem kell ezt gondolni, de elmondtam, hogy egyre zavaróbb ez a helyzet és szeretném, ha már ketten lennénk, dolgozunk már egy ideje, van pénzünk, hogy saját lábra kezdjünk állni, nézzünk szét a lehetőségeink között. Nem bántam meg a dolgot, fél év múlva eljegyzett és az eljegyzés után 2 hónappal lakást újítottunk fel, 3 hónappal később beköltöztünk. Én nem arra vágytam, hogy hatalmas romantikus meglepetés keretében kérje meg a kezem, hanem arra, hogy végre elkezdhessük a saját közös kis életünket.

2015. febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!