Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki az, akinek évekkel fiatalab...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki az, akinek évekkel fiatalabb a férje (barátja), mégis működik a kapcsolat? Hogyan készül (készülhet-e egyáltalán) arra az időszakra, amikor a nő öregedése problémát okozhat?

Figyelt kérdés
A "mégis" persze rossz szó, azért írtam így, mert a közvélekedés szerint az idősebb nő - fiatalabb férfi kapcsolat hosszabb távon nem működhet. De ha ellenkező a példa: mitől van, hogy az általános "elvárásokhoz" képest mégis egy fiatalabbhoz vonzódtatok? Miért nem okozott ez később problémát? Lehet-e ilyenkor és hogyan készülni a jövő ebből adódó problémáira?

2015. febr. 18. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem aki idősebb párt választ magának, az már tudat alatt felkészült rá.

Hiszen amikor összejönnek, már akkor is vannak köztük korbeli különbség, még akkor is ha nincsenek túlzott jelei az öregedésnek.

2015. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tételezzük fel, hogy van egy 25 éves fiú és egy 40 éves nő.

Ha 10 évet előrehaladunk, a fiú 35 lesz, a nő 50.

Ugyan miért kéne 35 évesen fiatalabb a fiúnak, ha fiatalon sem rajongott értük?

Nemhiába akart idősebb mellett megállapodni.

2015. febr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azert mert valaki oregszik, az nem azt jelenti, hogy ugy is kell viselkedni.
2015. febr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#2 véleményét osztom. Egyre inkább úgy érzem, hogy elképzelhetetlen a korombéliekkel, vagy a fiatalabbakkal számomra. Kizárt!

Ellenben az idősebb nőkhöz vonzódom... lehet velük értelmesen beszélni, nem arról szól az életük mint a fiataloknak és úgy általánosságban sokkal jobb a társaságukban lenni. Ennyi.

Ezt egy fiatal lány nekem nem tudná nyújtani.

Én simán bevállalnám amit említettek is... 24 vagyok most és egy 40-est is simán feleségül vennék, tehát nem szexkapcsolatról lenne szó...

Igen, tudom, hogy később ez "gond" lehet, de biztos nem nekem. Ha a nő nem képes magát elfogadni mellettem... az nem az én hibám úgy érzem. Én el tudnám fogadni úgy is, ezt tudom. Ha feszes, hamvas fiatal lánykákra vágynék, akkor inkább fiatalabbakkal kezdenék. Ellenben inkább egy érettebb nőt szeretnék, aki két lábbal áll a földön és nem egy álomvilágban él.


24/F

2015. febr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik változatban sem jó, ha túl nagy a korkülönbség.

Volt egy ismerős pár, a nő 50 körül, a pasi 32. Egy ideig jó volt. Aztán a nő változó korba ért, a pasi meg csak 36-37 éves volt. A nő nem kívánt annyi szexet, unokája is akkor született stb. Eltávolodtak az igényeik. Az életben is, szexuálisan is. Szétmentek sajnos 8 év után.

Az én férjem 3,5 évvel fiatalabb, mint én. Ezt nem érzem akkora különbségnek. Sőt, semekkorának.

Intellektuálisan talán lehet azonos szinten élni, de egyébként eltávolodnak az igények. A biológiával nem lehet szembe menni, még akkor sem, ha valaki baromi fiatalosan él és gondolkodik.

2015. febr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: A változó kort említetted, de... arra nem gondoltál, hogy egy férfi - hiába egy korú a változó korú feleségével - ugyan úgy kívánhatja a szexet attól még? Ezt máshogy kell megoldani... itt nem a kor a kulcskérdés, úgy hiszem!
2015. febr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a párom 5 évvel idősebb, én 38 leszek idén, ő 43.

Amíg nem volt gyermek addig nem volt gond, most kicsit érzem, hogy neki már a szex nem annyira fontos, kíváncsi lennék ha 28-30 lenne akkor is ilyen lenne-e az életünk.

Ezen kívül minden szuper. Barnabás

2015. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja és ha tegyük fel, egy fiatal pasi fiatal csajt választ, és együtt maradnak, akkor 50 évesen ugyanúgy idős nője lesz.. :)

Ha meg lecserélné egy fiatalabbra, akkor ugyanott vagyunk, hogy nem működik a kapcsolat és kár ezen agyalni..

Mert ugye te működő kapcsolatról beszéltél :) Tehát egy pasi egyszer így is úgy is megtapasztalja az idősebb nőt ha működő kapcsolatot akar.. mert működő kapcsolatot évtizedekig tart és ott elkerülhetetlen az öregedés :)

2015. febr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8

De teljesen más együtt megöregedni, mint ha most egy sokkal idősebbel kezdesz...

Együtt öregedtek meg, valószínűleg az együtt változnak az igényeitek. Nem tudnám elképzelni magam egy 35 évessel se. Nekem még álmaim vannak, én még útra akarok kelni, világot látni, külföldön dolgozni stb.

Én ebbe olyan 30 éves koromba a szeretnék belevágni, nemvalószínű, hogy egy 40 éves nő erre vágyna ebben a korban már...

Ezért én velem egykorú illetve leginkább fiatalabb lányok társaságát kerestem mindig.

Egy lánnyal aki még nincs 30 csak jobban lehet ilyeneket tervezni.


Ez úgy gondolom életviteltől függ, céloktól, attól, hogy mit akarsz az életben még

2015. febr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 végül is korrekten leírta a másik oldal érvelését, ami szintén érthető. Én pont, hogy nem rendelkezem ilyen célokkal, ezért inkább kívánatos, mintsem kelletlen számomra a megállapodás, nyugalom.


24/F

2015. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!