Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hány éves kortól érdemes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves kortól érdemes elkezdeni egy komoly kapcsolatot?

Figyelt kérdés
2015. febr. 22. 23:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem olyan kapcsolatot, ami végül házassággal és gyerekekkel végződik, nem érdemes tinikorban elkezdeni. Mindenképpen érdemes megvárni ezzel, amíg a személyiség, az életút valamilyen szinten már predesztrinálható, míg egy tizenéves gimnazistánál egyik sem egy fix dolog. Az is rizikós még, ha korabelivel jön össze és tervezi mindezeket mondjuk 16-7 évesen, mert mire tényleg odajutnának, már mindketten totál más emberek, totál más élettel. Én most 22 évesen teljesen más vagyok, mint 18 évesen voltam, másképp gondolkodom, másképp csinálok mindent, érettebb lettem (de nem teljesen érett, azért, ezt én is tudom), valamivel tapasztaltabb, kicsit talán bölcsebb is, nyilvánvalóan jobban tudok választani a jövőre nézve is, és belegondolva, a mostani tudásommal sosem jöttem volna össze a tizenéves kori kapcsolataim egyikével sem. Nem a végeredményük miatt, hanem úgy általában. Pont az ilyen kor az, amikor az embert annyi, de annyi sok inger éri, egyetemre megy vagy dolgozni kezd, új környezetbe kerül, akár új városba is (én új országba költöztem speciel), millió új embert ismer meg, rengeteg sok tapasztalata lesz, és mindezek együtt formálják az embert, mint olyat, gondolkodás, személyiség terén, mindenhogy. Ilyenkor még olyanok vagyunk, mint a gyurma, van, aki persze olyan hideg és formálhatatlan, ők olyanok maradnak, változatlanok, vagy legalábbis, nehezen változnak, míg mások meg olyanok, mint az a gyurma, amit már felmelegítettél a kezeddel, olyan lesz, amilyenné a környezete formálja. És ez nem feltétlenül rossz, nehogy azt értsd ez alatt, csak a tinikori párkapcsolatok nagyobb részének "pusztulására" elég érthető magyarázatot ad.


Én ezért azt mondanám, hogy olyan 25 körül (+/- pár év nyilván, embertől és pártól függően) érdemes komolyabban elgondolkodni a kapcsolatokon, mert addig gyakorlatilag csak ismerkedik az ember ezzel a dologgal, az élettel meg úgy általában mindennel, és amíg felnőtt életbe nem kezd (munka, önfenntartás, elköltözés otthonról, felnőtt dolgok úgy általában), addig felnőtt kapcsolatról beszélni szerintem értelmetlen.


Persze, mint mindig, itt is vannak kivételek (személyesen is ismerek ilyeneket, bár azok a párok, akik tizenéves koruktól indultak el, és most a házasság és a gyerek szintjén állnak, nem éppen az az idilli csodacsalád, amiről tizenpár évesen álmodik az ember...).


22/l

2015. febr. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Én 11 évesen jöttem össze az első párommal ő 21F volt

3évig voltunk együtt ő nem akart komolyabb kapcsolatot aztán pár hónapra rá összejöttem egy 39F val. most 18 vagyok azóta is együtt vagyunk már 4 éve. míg a korombeliek hetente / havonta változtatgatják a párjukat

Ha nem érzed úgy hogy lekötnéd magad nem vagy rá felkészülve nem ismered fel a megfelelő párt akkor addig kalandozz ha neked az kell persze nem kihasználva a másikat hisz 22 alatt rengetegen csak kalandokra vágynak még így meglehet eggyezni hogy csak szex kapcsolat. Nekem az alatt a pár hónap alatt volt egy ilyen kapcsolatom egy 25 éves sráccal. Jó vissza gondolni rá de nem ilyen kapcsolatra van szükségem sem olyan férfira.

2019. dec. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!