Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tudják egymást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudják egymást elfogadni az emberek, és önmagukat?

Figyelt kérdés

Egy párkapcsolatban,se önmagukat,mindenki ki van éhezve a visszajelzésre,hogy eltudja fogadni saját magát,de pont ezért nem tudja másokat sem...ördögi kör...annyira megfelelni akar a szüreális elvárásoknak,és ha nem kap szeretet,dicséretet az egyén önmagába keresi a hibát...ez normális?!

Nem nőne a szeretet,ha egymásban a jót vennénk észre csak?

Ha senki nem foglalkozna mások véleményével nem lenne aki diktál...

Mindenki pont azért szerethető,amiért egyedi,és a "hibákkal" egyedi..azért szürke mindenki mert egymást leutánozzák az emberek,hogy trendik legyenek viselkedésben,külsőben,és persze,hogy senki nem szeret senkit,mert azt várja mindenki,hogy őt szeressék elöbb...

Leértéktelenítik egymást,és még inkább megakar felelni mindenki...nem veszítek észre,hogy láncon húzgálnak titeket?

Minden kétségbeesetten keresi az önbizalmát hol vesztette el,vagy a párját hogy visszajelzést kapjon hogy nem selejt..és persze egymást kihasználják...már el is értünk az ego és önző korszakhoz...a megalázott szív azt hiszi ha túl tuningoljuk az egot visszakapja amit elvesztett csakhogy mégtöbbet fog elveszteni pont emiatt...

kezditek kapizsgálni?

El jutottunk a társadalmi harchoz ki a jobb és miért...amit pénzel akar mindenki kipótolni,mert abból is kevés van...így lesz önhite..de még mindig nem önbizalma...egymás fejére akarnak nőni az emberek bármi áron.mert vusszakell szerezni az önbizalmat,szeressen már végre valaki valamiért,pedig senki nem kevés,szerethető mindenki másért...

Pont ezért ilyen sokszínű az emberiség,mert ez pont a szeretet jele...mindenkit külön gondosan kitaláltak...ezért mindenki úgy szerethető ahogy van,és nem kell mások véleménye..megfelelése...valaki már biztos van,aki szeret odafenn,ha itt vagy:)



2015. febr. 25. 11:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elnézést a kusza megfogalmazásért,s tartalomra koncentráltam...remélem így is érthető...
2015. febr. 25. 11:12
 2/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem vagyok vallásos de az elgondolásod jó. Az emberek nem fogadják el önmagukat, ezért van mostanában olyan kevés embernek egészséges önbizalma. Hogy miért van? A világ a médián keresztül sulykolja bele az emberekbe már fiatal korunkban hogy mi a tökéletes, mi az elfogadott, mit szeretnek az emberek (sokszor hamis képek). Hogy jobb lenne-e a világ ha máskép lenne? El lehet filozofálgatni rajta de egyáltalán nem biztos :D
2015. febr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Agymosás.
2015. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Hát én soha sem változtam , meg egy nőért sem. Mindig is maradtam ugyan az aki voltam , ha így nem tudod szeretni akkor nem érdemelt meg. Nem érdekel engem senkinek sem az elvárása. Nem felelek meg senkinek , sem csak saját magamnak. Ha egy kapcsolatban vagyok soha sem érdekelt senkinek sem a véleménye. Mert mindig annyira szeretem , hogy nagy ívben le tudtam sz*rni.
2015. febr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy végletekben gondolkodsz. Szembeállítod azt, hogy valaki csak mások véleményére ad és azt, hogy csak magának akar megfelelni, amikor van egy arany középút is, ahol olyan súllyal kerül latba valakinek a véleménye amennyit érzek iránta.

Tehát ha egy idegen alkot rólam valami véleményt, azt kevésbé fogom számításba venni mintha ezt a szerelmem tenné. Ha tömegeknek ugyanaz a véleménye rólam, akkor az a sok pici persze összeadódik. De mellette mindenkinek hallgatnia kell a belső hangjára is. Sose hagyd, hogy bárki is (mindegy mennyit számít az életedben) teljesen elnyomja ezt a kis belső hangot.

De kell mások véleménye is, mivel társadalomban élünk, egymás mellett és bizonyos normáknak azért igenis akarjunk megfelelni. Ilyen például a megkövetelhető minimális tisztelet, csak azért mert ember vagyok. Nem érdekel ki mennyire biztos önmagában, ne legyen, ha ezt nem kapom meg tőle és nem is fogom szeretni.

2015. febr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Örülök,hogy nen adtok mások véleményére,természetesen utolsó a pozitiv építés nem tartozik bele...

Sajnos én nen ezt látom ,hogy mindenki megbecsült és magát is megtudja..megfelelés kényszert látok mindenütt...

Ha így volna nem írtam volna ki kérdést.

Két végletet látok vagy alulértékelt,utánzást a beilleszkedésre,vagy túlbecsült,kitünnivágyast,és ahogy írtad utolsó megkéne találni a középutat...elhinni mindenkinek magában,hogy szereti amilyen,és már nem lesz szüksége visszajelzésre...kapcsolatfüggőségre..most férfi,nőre egyaránt gondolok...

2015. febr. 25. 11:58
 7/14 A kérdező kommentje:
Olyan jókat írtatok!Köszi...különösen utolsó:)
2015. febr. 25. 12:06
 8/14 anonim ***** válasza:
Kinövöd, kérdező. Egyébként #5-ös remek okfejtéssel rukkolt elő.
2015. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mit növök ki Miq?

Nem igazán értem mire célzol?

2015. febr. 26. 12:11
 10/14 anonim ***** válasza:
A kamaszkori álproblémagyártást.
2015. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!