Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nyitott kapcsolat? Mi értelme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyitott kapcsolat? Mi értelme van?

Figyelt kérdés
miért jó úgy együtt lenni, járni valakivel, hogy közben randizol összevissza másokkal is, és nem vagy a párodhoz hűséges?

2015. márc. 5. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyszerre írtuk ki a kérdést. Tehát nem csak engem érdekel, jólvan :D
2015. márc. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Rész igazságokon alapulo gyerekes kérdés!
2015. márc. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
lehet, hogy rész igazságokra alapul, de a teljeset szeretném megismerni. nem értem, hogy miért vagyok valakivel, ha nem akarok csak vele lenni, hanem ismerkedni akarok másokkal pártalálás céljából
2015. márc. 5. 22:28
 4/13 icu75 ***** válasza:
52%

Igen,valóban gyerekes kérdés,de csak azért mert gondolom a kérdező még nagyon fiatal. Azzal nem segítesz neki ha csak ennyit írsz rá...

Kedves kérdező,nyitott kapcsolatba az emberek általában sok-sok év együtt élés után kezdenek bele különböző okokból. Nagy összetartó erő két ember közt a közös gyerek és a közös egzisztencia is,nem válnak el ha csak a szex nem stimmel köztük és minden más rendben van. Ma ilyen világot élünk,sokan az önmegvalósításnak nevezett önzésből csak saját magukkal foglalkoznak,és amikor párjuk rájön a hűtlenségre,megbeszélik hogy legyen nyitott kapcsolat,mert amúgy jól vagyunk,meg egyszer élünk,legyen jó mindkettőnknek stb... Igen,nagyon nehéz dolog a hűség,mindig nagy a kísértés,és a vágyért sok -sok év együttélés után már "dolgozni" kell.

Mielőtt kapnám a kottát leszögezem,én nem vagyok híve a nyitott kapcsolatnak,de megértem ha valaki ezt választja,semmi sem fekete vagy fehér,hidd el van olyan kapcsolat amibe ha belelátnál természetesnek találnád hogy nyitnak. Ne általánosíts és ne ítélkezz kérlek.

2015. márc. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tényleg fiatal lehetsz kérdező.

Ha majd több mint 10 évig leszel együtt valakivel, akkor megtudod.

Itt nem össze-vissza randizásról van szó.

Szabályok vannak, amiket a 2 fél hoz. Ha a 3. betartja, jó, ha nem, akkor tipli. Nálunk a párunk engedélye is kell hozzá. Mert ő olyat is észre vesz azonos neműként, amit pl én nem. Vagy ritkán, egy alkalomról van szó, az épp aktuális szimpatizánssal, vagy picit gyakrabban egy rendszeres partnerről. Fontos a teljes bizalom és az őszinteség.


Mi több mint 10 éve vagyunk együtt.

Alapjáraton jól megvagyunk. Van gyerek, ház, autó. De 4 éve már, hogy távházasságot folytatunk. Ha a mszti elég volna, nem lenne ez. De nem elég, mert az embernek nem csak az orgazmus kell, hanem minden más is, ami a szexel jár.

A kollégái nagy része, vagy azoknak a feleségeik félrelépnek, vagy léptek már félre. Mi ideáig nem akartunk eljutni. Mert az egészben a hazugság a leg undorítóbb.

Pl.: Párom kollégája, mielőtt megy a barátnőjéhez, felhívja az asszonyt, kérdi hogy van. Beszélget a gyerekekkel, puszi-puszi. Aztán lerázza őket, hogy fáradt, megy aludni, vagy sörözik egyet a haverokkal. Így biztos, hogy nem zavarják meg telefon hívással a randiját.

2015. márc. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%

#5-ös vagyok


Én szeretem a párom, nem birtokolni akarom őt, hanem boldognak látni. Van így is elég dolog, amin lehet stresszelni, nem kell hozzá még a szexuális feszültség is.

34N

2015. márc. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi h*lyét egy rakáson Istenem!!! Gyerekes kérdés blabla!!!

Én nem tudom hová lett a hűség a világból??? Értem én hogy hosszú kapcsolat meg minden de nem véletlen vagyok egy csajjal hosszú ideje legyen az 5 v még bátrabb leszek 10-20 év HANEM mert szeretem...akkor nem kell más csaj mert őt szeretem ezért vagyok vele...ha szórakozni akarnék akkor szórakozom...de nem akkor mikor KOMOLY kapcsolatba vagyok!!! Ha van vmi probléma megbeszélem vele megoldjuk és ennyi! Ha nehezebb a szitu több időbe telik ENNYI!!! Ha normálisan viselkedsz a csajoddal ,pasiddal nem akar majd máshoz menni elvégre nem véletlen van veled ennyi ideje....az más kérdés ha nem megy a dolog nem akarod őt akkor vége de ez nem 10-20 év múlva derül ki...h ja..bocs mégse...hamarabb!!! (de hozzá teszem sok "pár" ezt választja mert megse akarja oldani a problémát!! mondjuk ez magán ügy) és ilyenkor nem az kellene áh mind1 nemérdekel...megcsalom itt egy lehetőség és annyi!!! EZA "gyerekes" nem a kérdés!!! Hagyjátok már az idióta szövegeteket h majd rájössz ha 10éve vagy vkivel....lehet azért a kapcsolatért tenni ha a másik is akarja...és feltételezem akarja ha már 10 éve velem van (pl) azért vagyunk együtt mert szeretjük egymást X ideje...akkor engem nem érdekel más és őt se érdekelje!!! Ha én megteszek érte meg ő is értem amit tud és kell és szeretnék!!! Ezt kéne megteremteni!!! Nem a szét húzást stb.. Kinek jó EZ?!

Persze van a másik meg még sok véglet aki csak szórakozik v cs azért is azok is szintén a "gyerekesek" kategóriába tartoznak...de a gyerekes alatt inkább a gerinctelen csúszómászókat érteném akibe semmi tartás nincs és egy véglény...kíváncsi lennék ha nem lennének ilyen emberek akik csalfák stb hány ember maradna a Földön?!

Meg kellene teremteni az összetartást nem iylenekkel dobálózni h majd rájössz!!!!

2015. márc. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudjatok,nem titeket itéllek el. De: lehetek akármennyi idős,ha állításotok szerint szeretem a párom és minden jó vele,akkor nem szexelek mással, mivel őt szeretem.

Ha meg egyszer működött a szex,mer feltételezem, hogy nem úgy húztatok le egymás mellett 10 évet, hogy nem volt jó a szex,akkor nem másnál kell keresni a jót,hanem meg kéne javítani ,ami elromlott,nem?

De feltételezem, a kerdezo nem erre az esetre gondolt amúgy,hanem rengeteg fiatal is nyitott "kapcsolatban" van.

Na azoknál mi a helyzet? Őket nem(sem) bírom megérteni.

2015. márc. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

" Igen,nagyon nehéz dolog a hűség,mindig nagy a kísértés,és a vágyért sok -sok év együttélés után már "dolgozni" kell. "


Na, ez a kulcs mondat... dolgozni kell érte. Hú, de bonyolult. Egyszerűbb készen kapni a dolgokat, mi? Azért már végülis nem kell megdolgozni. Amúgy meg, szigorúan nézve, azért, hogy valakivel eljuss a szexhez, szintén kicsit dolgozni kell, nem? Mármint normális embereknél... Ha ez így van, akkor azt az energiát nem fektethetné bele az ember a kapcsolata megjavításába??? És ez lenne a gyerekes gondolkodás? Szerintem meg az, ha valakinek ez a véleménye, hogy ami elromlott, akkor venni kell instant egy újat, persze azért megtartom a régit is... hátha.


Mindegy, sose fogom megérteni...

2015. márc. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%

Igy végigolvasva a hozzászólásokat -itt és a gyakorin úgy általában a hasonló kérdéseknél - azt látom, hogy aki nyitottban van az nyugodtan válaszol, míg a többiek kiabálnak, erőszakoskodnak, meg akarnak győzni és legfőképpen ítélkezni olyasmiről amit nem tapasztaltak. Vajon mi alapján?


A kérdés nem gyerekes szerintem. Egyszerűen aki nincs benne annak nehezebben érthető.A kíváncsiság meg az emberi természet része :)


Sok ember éli úgy az életét, hogy hazamegy a feleségéhez és közben ábrándozik a titkárnőről, a szomszéd nőjéről, az edzőteremben arról a jóseggűről és a többi.. és valamiféle elvből szépen visszafojtja a vágyait, aztán a vágyak nőnek, majd hazamegy "anyához" és "anya" már egyáltalán nem érdekes a régi rucijában.


Az aki egy nyitott kapcsolatot felvállal nem kell, hogy visszafojtsa azt, hogy megkívánt mást, nem kell, hogy emiatt frusztrált legyen.

Viszont kell, hogy versenyben legyen, hogy tegyen magáért, hogy ne legyen 10 év múlva ugyanabban a pólóban otthon és kell, hogy legyen benne valami ami miatt a párja hozzá megy haza.

Ezt sokan nem akarják nyújtani, sokan félnek, hogy ha egyszer a másik lefekszik a harmadikkal akkor majd azt választja, mert én a kis önbizalomhiányommal kevesebb vagyok mint az X aki majd biztos jól magához láncolja az én páromat.

Nem, itt nincs enyém, amit szintén sokan nehezen viselnek, mert birtokolni szeretnének.

Szabadság van, őszinteség van, verseny van. Nem könnyű és ezért sokan félnek tőle és a félelem miatt vannak ellene és hadakoznak meg akarják megmondani, hogy más hogy éljen...

2015. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!