Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A párommal semmi problémánk nincsen egymással, a konfliktushelyzeteink mind egytől egyig a szülei miatt van.

Egyfolytában kritizálnak engem, jelzőkkel illetnek stb...

Ma pl reggel 6 kor hív az anyja hogy kupi van a lakásban és hogy nem tudja, hogy engem hogy neveltek, de hogy a cgányoknál sincs ilyen mocsok meg stb....(még jó hogy szerdán teljesen kitakarítottam, és azóta ott sem voltam, nameg egy szabadnapom van a héten, akkor is mikor aludhatnék tuti felkelt még 100 km távolságból is)

Aztán felhívta a barátomat is, és ő közölte neki, hogy ott sem voltam, miért engem hív mikor csak ő volt otthon és ő nem mosogatott (igen csak a mosogatás nem volt meg, de ez neki már katasztrófa)....


Nem tudom...nagyon ki vagyok akadva és ez nem az első eset egyfolytában ilyen "terrorban élek" én ezt nem bírom...hiába mondok neki bármit is ugyan ezt csinálja, meg szid a hátam mögött...nekem ebből elegem van...és félek hogy már a barátom mellett sem akarok megmaradni, mert ezt én lelkileg nem bírom...Főleg mert van eset amikor elismeri, hogy nekem van igazam, de nem ad igazat, mert hogy neki az anyja és neki nem mondhat ellen meg a sok miegyéb...én nem értem...ha valaki buta és butaságot mond, akkor elmondom neki, de ő nem...inkább tűr és ezt én nem bírom...


Elegem van ebből hogy nem tudok megfelelni a szüleinek, pedig már 20 éves elmúltam...


Ti mit tennétek ilyen szituációban?


(egyébként a barátom az ő házukban él, és én is ott vele, bár inkább csak gyakran alszom ott, de nem költöztem le hivatalosan, csak a távolság miatt ott is alszom... és amiatt hogy az ő házuk naponta NAPONTA(!) jönnek át ellenőrizni szinte, hogy minden úgy van e ahogy ők akarják...de olyan sosincs, szóval mindig hallgathatom a lecsszést....)



Bocsánat nem tudom nagyon részletezni...mert sok rétű és kicsit hosszú is lett...de ha valakinek van valami jó tanácsa, az most nagyon jól jönne...


2015. márc. 6. 23:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem ültetek le megbeszélni még ezt? Nem csak barátodra gondolok, hanem a barátod anyukájára is. Nekem az ilyen indokolatlan felügyeletre, és szigorra sokan úgy reagálnak, hogy felveszik ugyan ezt a stílust, de az nem megoldás, mert csak elfajul a helyzet. A legjobb leülni a másikkal szemben, és normálisan elmondani, hogy mi bánt, mivel nem értesz egyet, mit tapasztaltál amit nem éreztél jogosnak, és bántott. Ha tényleg semmi indokolja ezt a viselkedést barátod anyukája részéről, akkor a higgadt józan szembesítés nagyon jó válasz a sérelmeidre, és esetleg magába száll. Persze rossz esetben előfordulhat az is, hogy ráébred arra, hogy milyen ostobán viselkedett, és erre te vezetted rá, és emiatt még jobban fog utálni, mert a saját hülyeségét veled azonosítja.

Amúgy nincsen lehetőség külön költözni valami albérletbe? Legjobb lenne elszigetelődni tőlük, de gondolom régen megtetted volna már, ha lehet.

Én végső elkeseredésemben biztosan vállalnám azt a lehetőséget, hogy minden sérelmemet számon kérem rajta, és átbeszélném vele, hogy jogosan tette-e.

Vagy ha ennyire nyilvánvalóan támad, akkor azt is kerek peres hozzá szegezni, hogy mi a baja veled. Ha felhozza azt hogy rendetlen vagy, akkor elmondod a véleményedet, hogy csak néhány tányér maradt mosatlanul, ami még teljesen elviselhető, és a felnőtt emberek lehetnek annyira önállóak, hogy eldöntik mikorra időzítik a mosogatást.

Mielőtt otthagyod a barátodat emiatt, próbálj meg minden lehetőséget, hátha megoldást ad.

Sok sikert!

2015. márc. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!