Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fiatalon összejöttünk, rég és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatalon összejöttünk, rég és jól együtt vagyunk, de az a fránya szabadságvágy. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 évesen jöttünk össze, immár 8 éve. Nagyjából boldog, kiegyensúlyozott kapcsolatban éltünk, de egyszer csak az immár 26 éves lányra, (aki már menyasszony) rájön, hogy ő szereti párját (engem), vele akarja leélni az életét, de vágyik arra, hogy a fiatalságát kicsit kiélje, és kipróbáljon dolgokat, mert jobb most, mint később. (Soha nem kötöttem le, vagy szálltam rá, inkább ő velem szembe.) Így hát megállapítjuk "közösen", hogy picit jó lenne nyitott kapcsolatban élni, vagy pedig "egyelőre" "barátság hiperextrákkal" kategóriára átnevezni a kapcsolatot.

Nekem, a 26 éves fiúnak ez a "kiélés" egyszerű, mert nem lenne ügy érzelem nélkül, buli alapon nemi kíváncsiságomat és kimaradásaimat kielégíteni máshol, ilyesmit én is lenyelnék, de Ő "nem az a fajta", és ezért neki kell a romantika, a viszonyosdi, így aztán egyre többet találkozgat valakivel, akivel állítólag csak barátok, noha a srác szerelmes belé, de nagyon nem tetszik az, ami fele megy a dolog. Meg tudjuk beszélni, és egymás mellett állunk (asszem), de félek, hogy nagyon nem lesz jó vége ennek. Az a gond, hogy én is be kellett lássam, hogy jobb hagyni, hogy most történjen ilyesmi, mint házason, gyerekekkel, és ha egymásmellé valók vagyunk, úgyis együtt maradunk, ha nem, akkor meg ez van... De úgy érzem, egyre jobban kifut az irányítás a kezemből.


Mit tegyek? Mi a meglátásotok, tanácsotok? Esetleg volt valaki ilyen helyzetben?



2015. márc. 7. 10:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Elég kényes helyzet ez......

Amikor egy párkapcsolatból valaki kifelé tekinget, hajtja a kíváncsiság, akkor nem érdemes visszatartani, mert csak az idődet vesztegeted. Ha flörtölni akar, randevúzgatni más pasikkal, hadd menjen.....egy mosollyal elbúcsúzol és kész. Tök jó, hogy őszinték vagytok egymással, és megbeszélitek mi lesz majd ha mással keféltek éppen....de ez csak önámítás. A párod nem akarja mindenképpen elvágni a mentőkötelet, mert annyira nem biztos magában, hogy fog Nálad jobbat találni!! Úgy áll a dologhoz,ha számára rosszul alakulnak a dolgok még mindig visszamehet hozzád...de ha kifogja az aranyhalat akkor meg könnyes szemekkel elbúcsúzik....szánalmas!!!

Már elültette a bogarat a füledbe....ezek után már soha nem lennék nyugodt a helyedben. Nagyon jól érzed a dolgot...a szart a partnered kavarta és a megoldást átpasszolta Neked....persze a szakítás felelősségével együtt!! Én odébbállnék!!!

37F

2015. márc. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot... Megfontolom.


Ahhoz mit szóltok, hogy egy közeli ismerősöm szerint ez amolyan próbatétel, hogy biztos akar lenni benne, hogy eléggé akarom őt, és ezért olyan helyzet elé állít, hogy kényszerüljek visszahódítani őt? Állítólag a nők életében időnként előjöhet egy ilyesmi.

2015. márc. 7. 14:02
 13/20 anonim ***** válasza:
Szakítanék, és továbblépnék. Ha egymás mellé valók lennétek, nem akarnátok másokkal lenni, meg szárnyakat bontogatni, mert kiteljesednétek együtt is. Egyértelmű, hogy ez nem így van. Pláne, ha a barátnőd nem csak már farkakra vágyik, hanem mások udvarlására, érzelmeire, romantikára. Amit tőled kapott, nem volt elég, többet akar, csak talán magának sem vallja ezt be. Szakítsatok és éljétek tovább az életeteket, ismerkedjetek, szexeljetek, stb. Ilyen egyszerű. Ez a tudjuk egymásról, hogy ki kivel dug, és "kontrolláljuk" a kapcsolatot, úgy baromság, ahogy van.
2015. márc. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
mi lett?
2015. aug. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

A barátság extrákkal történet nem tartott sokáig. Egy sráccal, aki nagyon csapta neki a szelet, nekifutottak, hogy lássuk, mi lesz, milyen mással lenni, de hamar kilépett a lány ebből, és visszajött hozzám, nem is hagyott a "barátságzónában" (tény, hogy sok munkám volt ebben).

Viszont a helyzet lényegében még fennáll, de most inkább a nyitott kapcsolat jellemez, de mégsem. Úgymond viszonya van a taggal gyakorlatilag, amit én lenyelek, hogy hátha sikerül visszahódítani a lányt (jó kérdés lehet egy kívülállónak, hogy Minek?!)

Ismét velem van együtt úgymond, viszont a másikkal még találkozgat, és "kerülgetik egymást, mint macska a forró kását", nemileg nem volt semmi komoly köztük, csak sokat találkozgatnak, de azt nagyon. Jelenleg, mintha velem akarna maradni, és szabadulni a másiktól, de már nehéz, mert nagyon elkezdett kötődni hozzá, ahogy várható is volt sajnos (ezért nem akartam volna ebbe belemenni). Néha meg úgy jön le nekem, hogy vele akarna maradni, de nem akar engem sem elveszíteni. Igen, tudom, meg van a véleményetek... nekem is.


Igazából azóta sokat fejlődött a kapcsolatunk, én is, de Ő maga is sokat tett, hogy megmaradjunk egymásnak és jó pár legyünk - ezt az apró tényt leszámítva, hogy még mindig képben van a harmadik. Úgyhogy lehet, hogy lesz egy szép, megdolgozott, szépre csiszolt, de kidobott kapcsolatunk... De még az is lehet, hogy annyira megcsiszoljuk, hogy megtartjuk. :p


(Én azóta sem nagyon foglalkozok más lányokkal, már azért sem, mert az időm sem engedi.)

Még adok egy kis időt Neki, ahogy kérte, hogy megoldja magában, és döntse el, kivel és mit akar, de akkor csinálja azt, de egy gyengébb pillanatomban szerintem kilépek én magam az egészből, ha nem lesz képes megoldani magától, mert már sok.


Legkönnyebb azt mondani, hogy ha egymásmellé való a két ember, együtt marad úgyis, ha meg nem, akkor úgysem...

2015. aug. 14. 11:08
 16/20 anonim ***** válasza:
Valami fejlemény azota?
2016. ápr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Egy drasztikus pillanatban döntést hozott, és azóta nem találkozott a sráccal. Annak ellenére, hogy milyen hévvel elindult a dolog, elég hamar megemésztődött, és hamar megtörtént a "visszaállás". Azóta olyan, mintha újjászülettünk volna. Építgetjük a kapcsolatunkat, és azt kell, hogy mondjam, hogy jobb, mint valaha. Nem szeretném újra átélni, de csiszolt minket, és közelebb érezzük magunkat egymáshoz, és sokkal szilárdabbnak érzem az egészet, mint előtte és ezt főleg részéről érzem.

Tudom, furán hangzik, de ez a helyzet.

2016. máj. 2. 21:44
 18/20 anonim ***** válasza:
Na , hogy alakult azóta?
2019. dec. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nos, az utóbbi"helyzetjelentés" 2016-ból olyan volt, amilyen volt, derűlátó. Viszont 2017 januárjában végleg külön váltak útjaink. Egyre inkább azt éreztem, hogy nem fér le a begyemen az egész dolog. Megismerkedtem valakivel nemsokra rá, akivel teljesen más volt az egész világ, végre azt éreztem, hogy
2019. dec. 6. 06:40
 20/20 A kérdező kommentje:

(* most láttam, hogy nem ment el a teljes szöveg, telefonról írtam)

Tehát egyre inkább azt éreztem, hogy nem jó fele halad a dolog, és végül lezártuk az egészet, ami után teljesen más világ jött, önmagamat is másképp láttam, megértettem, hogy minden nem az én hibám, ami a fejemhez volt vágva, stb. Egyszerűen azt éreztem, hogy

"én eddig miért nem tudtam így együtt lenni valakivel?!"

Végül sajnos (vagy nem sajnos) 2 év után újabb szakítás lett a románcból, mert amennyire jó volt a másikkal, annyira félrejárt a vége fele, és az már durván nem fért bele, amit csinált.

Azóta új párom van, és most már úgy érzem, rendben is vannak a dolgok. Sok békát megeszik az ember, mire odajut.

2019. dec. 29. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!