Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek ha a vőlegényem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a vőlegényem azzal fenyeget ha elhagyom öngyilkos lesz? (már egyszer begyógyszerezte magát és elérte hogy ki rúgjanak a munkahelyemről)

Figyelt kérdés
2015. márc. 9. 09:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

Először is: Az az ember aki eléri, hogy kirúgjanak a munkahelyedről, az nem szeret Téged!


Az öngyilkossági kísérletek nagy része csak figyelemfelhívó jellegű dolog. Az egyik legfontosabb tundivaló, hogy aki nyíltan fenyegetőzik öngyilkossággal az nem akar meghalni.

Ez egy érzelmi zsarolás amivel a másikra rá akarja erőltetni az illető az akaratát. Ha a fenyegetőzés nem tűnik hatásosnak, akkor az elszántak részéről kísérheti tett is, de lehetőleg csak olyan mértékű kárt tesz magában amibe belehalni nem lehet. Ilyen a gyógyszerezés, vagy az ér vagdosás lehetőleg a vénán kereszt irányban és nem túl mélyen (ez utóbbi csak kozmetikai kísérlet, a lényeg, hogy legyen látszatja).

Az a személy akiben valóban megfogalmazódik az öngyilkosság gondolata az magába zárkózik, legfeljebb apró jeleket hagy amiből ki lehet következtetni, hogy van benne ilyen hajlam. (Van aki pl versírásban fejezi ki bánatát, de ezeket a verseket nem publikálja)


A vőlegényed hagyd el. Lehetőleg válts telefonszámot, mert folyamatosan zaklatni fog. Zárj le minden visszautat és olyan csatornát amin Te is információt szerezhetsz róla. Ne nézz vissza, mert minden reakciódat magyarázni fogja magában, hangulatától függően. Ezek a magyarázatok közel sem lesznek a realitásokhoz. De francnak se hiányzik, ha egy csokit megköszönsz, abban az illető azt lássa, hogy vissza mennél hozzá. A leírás alapján azonban inkább folyamatos fenyegtőzés várna rád.


Másik megoldás: visszamész hozzá, de érzelmileg kicsinálod. Megcsalod, kiszámíthatatlanul viselkedsz, mindenért hisztériázol, követelőzöl. Kérj tárgyakat, amiket napokkal, hetekkel később tönkreteszel. Kérj vázát, amit 8 nap múlva egy hisztiben falhoz vágsz. Kérj valami figyelmességet, de ha megérkezik vele, légy elkeseredett, hogy épp nem az kell. Küld el boltba, majd verd ki a hepajt, hogy azt nem hozott ami kellett volna.... stb stb stb. Légy sárkány, hogy a végén Ő akarjon menekülni......

2015. márc. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
beteges féltékenykedése miatt hagynám el. Már azt is elérte, hogy ki rúgjanak a munkahelyemről amit nagyon nagyon szerettem. Szeretem őt de úgy érzem bele vagyok kényszerítve ebbe a kapcsolatba sosem tudtam elviselni ha azt éreztették velem, hogy be vagyok zárva. Próbáltam megbeszélni vele megadtam neki mindenhova a jelszavam de semmivel sem lettünk előrébb...
2015. márc. 9. 10:21
 13/20 A kérdező kommentje:
Kedves Da Lynx ezt a másik lehetőséget még nem próbáltam. Próbáltam már párterápiára is rávenni harcoltam rengeteget a kapcsolatunkért de kezdek elfáradni idegileg kimerülni.
2015. márc. 9. 10:31
 14/20 anonim ***** válasza:

Ebbe tonkre fogsz menni.


Azonnal lepj, ne gondolkodj, szakits, tiltsd le mindenhonnan, a jelszavaidat valtoztasd meg, ne vedd fel ha hiv.


Nyugi, nem lesz ongyilkos, fenyegetni akar, de ha nem tud a hatalmaban tartani eszkoztelen lesz.

2015. márc. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság mindenki saját döntése!

Nem te vagy felelős! Ez érzelmi zsarolás!

Tehát inkább magaddal cseszel ki! Ne haragudj hülye vagy hogy ennek bedőlsz!

Esze ágában nincs megtenni! De nálad bejön. Mennyivel jobb ha nem birod tovább és te leszel öngyilkos!? Mert ő pont le fog szärni!

2015. márc. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van és ezt tenné. Nekem sosem fordult meg a fejemben az a gondolat, hogy öngyilkos legyek mások küzdenek az életükért valaki meg csak úgy eldobná azt...
2015. márc. 9. 11:09
 17/20 anonim ***** válasza:

Hagyd el a fenébe!

Csak azért fenyeget öngyilkosságal mert tudja hogy azzal tud rád hatni.

Nyugi nem lesz az, mert aki tényleg komolyan gondolja az nem fenyegetőzik vele hanem megteszi.

Ő csak zsarolni akar, és tud is ezzel.

2015. márc. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
dobd ki. nem a te hibád ha öngyilkos lesz.
2015. márc. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Bauxitfőzelék ***** válasza:

Jól érzed magad ebben a "kapcsolatban"? Jó ez neked? Jobb lett az elmúlt évek során? Előre visz? Egyszerűen gyávaságból nem mersz kilépni belőle, mert félsz, hogy nem találsz jobbat/semmilyet. Ami butaság. A kérdés, hogy hányszor esel még bele önhibádból ebbe a csapdába, hogy ilyeneket szedsz össze.


Egyébként meg Csernus könyve(i). "A Férfi", agy "A Nő" című.

2015. márc. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekem amikor egyszer ezt mondta a párom, megkérdeztem tőle: Küldjek kötelet? azután soha többé nem fenyegetőzött ezzel. Az érem másik oldala az, hogy kibékültünk és 8 éve eggyütt vagyunk :) Nyugi nem öli meg magát nem olyan hülye, csak zsarol... :( 26L
2015. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!