Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van értelme folytatni?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel másfél éve vagyunk együtt, de múltkor nagyon összevesztünk, annak nyomán, hogy úgy érzem kirekeszt szinte az életéből és másfél év után nem értem ennek az okát.


Arról van szó, hogy én igyekszem odatenni magam a kapcsolatban: Rendszeresen kedveskedem Neki, figyelek rá, szülinapja előtt már három hónappal tudtam mit adok Neki, mert fél szóban megemlítette mire vágyik, ha megbetegszik ápolom, de ami a legfontosabb melette állok és elmesélek Neki mindent. Ritkán találkozunk és akkor is ha javasol valami programot, akkor rugalmasan belemegyek és tudok alkalmazkodni, mert tudom hogy Neki nem feltétlen van annyi energiája mint nekem.Most elkezdett színészkedni az egyetem mellett, mondtam hogy segítem meg mellette vagyok, még ha ez esetleg azzal is járna hogy kevesebbet találkozunk, mert hát látom hogy igazán ezt szeretné.


Ennek ellenére néhányszor furcsán néztem rá: Én meghívom a gólyabálomba, hogy jöjjön el, meg ha bulizni megyek hívom folyton, Ő nem jön, sőt még a saját báljába sem hív meg, meg nem is szól róla semmit.

Ha én javaslok programot élből elutasítja, inkább legyünk otthon Ő most fáradt. Egy moziért anno szó szerint összevesztünk.

Most meg egy véletlen beszélgetés során kiderült, hogy Ő a színpadon simán smárolna mással.Ez önmagában nem baj, de basszus ha nem kérdezem nem is tudnék róla? Hát miért nem szól, hogy figyelj nekem ezek a határaim, tudj róla mert így korekt? Múltkor már el lett döntve hogy hova adja be színi pályára a jelentkezését, de aztán egyszer csak meggondolta magát, elbizonytalanodott és erről csak hetekkel később értesültem, szintén véletlenül jött elő.Ez rosszul esett hogy annyira nem bízik meg bennem hogy megosztja a kétségeit.

Kérdeztem hogy most akkor mik a tervek, meg hogy akarja, arra meg a válasz ne kérdezgessem, meg cibáljam, majd szól róla ha eldöntötte. Erre tegnap kiderült hogy már hetek óta beadta.


Előhoztam ekkor a gondomat, hogy miért választ le ilyen élesen magáról, merthogy én azt érzem. Belém akarta fojtani a szót, hogy ne hisztizzek meg gyerekeskedjek már megint. Na ezen nagyon felhúztam amgam és irgalmatlanul összevesztünk. Nemhogy értékelné, hogy van melette valaki, helyette ilyen durván lekoptat, ráadásul másfél év után. Elmondtam hogy baromira nem kellenne természetesnek venni a fenti gesztusaimat és kicsit Ő is magába nézhetne hogy mennyire asszimmetrikus a kapcsolatunk. Erre scak annyit mondott hogy ez így van rendjén mert Ő a nő. Na itt végképp elegem lett belőle és elég csúnyán elküldtem, úgy hogy nagyon elsírta magát, én meg otthagytam.


Szeretem nyilván, de olyan személyes sértéseket mondtunk egymásnak oda vissza, ami nem semmi. Ráadásul ez így tényleg nem jó, hogy Ő látszólag le sem szarja a kapcsolatunkat (Közben persze otthon a faliújsg az én képeimmel van tele, meg a telója is meg a naplójába is egyszer véletlenül beleláttam és ott bezzeg csak rólam ír)


Azóta beszéltünk, Ő hívott fel, hogy nincs semmi baj, meg hogy beszéljünk, dehát most ez nem egyszerű bocs lesz, simán lehet szakítás is. Mi a meglátásod, mit ronthattunk el, min érdemes javítani, természetes e ez a gond, mással előfordult e?


2015. márc. 10. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Barcsak olyan baratom lenne mint te...nalunk pont ez van csak fordított helyzetben. Sajnos vannak ilyen emberek akik nem értik fontosnak hogy a masiknak mindent elmondjanak es nehezen alkalmazkodnak. Lehet hogybugy érzi tul sok vagy neki vagy túlzottan ra vagy tapadva :/

20/L

2015. márc. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Barátnőd még kicsit éretlen, szokásos királylány, aki csak abból tanul ha megüti a bokáját.


Szóval, a veszekedés kicsit sok volt. De nem hiábavaló, viszont az ő részéről tényleg bicskanyitogató az a gondolat, "én vagyok a nő nekem bármit lehet".


Viszont te egy kicsit túlontúl is rajta függsz. Hibás ő is, de te meg 24/7-ben nyomod a dolgot, sem ez-sem az nem jó, illetve egyénfüggő.


Szóval azt javaslom, ha lehűltek az indulatok akkor érdemes kicsit beszélgetned vele, hogy neked ez így nem jó és azt érzed nem kapsz elég törődést, csak kiszolgálsz, ha kelessz akkor ott vagy. Viszont ő soha.


Ha ezen tudtok változtatni és idővel meg is látszódik a dolog akkor minden okés. De sajnos a gyakorlati tapasztalat azt mutatja: az ilyen lányok marhára bekényelmesednek/hozzászoknak ehhez a "nekem minden jár" dologhoz, tehát nagyon nehéz őket onnan kirobbantani. Rendszerint akkor jön a felismerés, mikor a pasijuk már árkon-bokron túl van.


Ezt megelőzendő: beszélgess vele.

2015. márc. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ott szúrtad el, hogy túl sokat tettél érte, amit õ megszokott, természetesnek vesz, és most azt hiszi, neki ez jár, és neki mindent lehet.

Én értem, hogy szereted, csak tudni kell tartani egy határt, pont azért, hogy a másik fél ne éljen vissza a dolgokkal.

Egy kicsit hagyd, hátha észbe kap.

2015. márc. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem írókkal. Rengeteg kapcsolat bukik ezen.

Az elején meg kellett volna húzni egy határt. Az emberek elfelejtik, hogy minden kapcsolat kicsit olyan mint egy szerződés. Ez csúnyán hangzik, olyan jogászosan és attól félünk.. meg mi az, hogy a szeretet olyan mint egy hivatalos irat.. pedig akik ezt nem veszik figyelembe azok abban a tévhitben élnek, hogy majd a másik "gondoskodik" róluk, meg figyelemmel lesz rájuk. Aztán jönnek az ilyen fajta gondok.

Mindenki elsősorban önmagáért felelős. És csak utána vagyunk felelősek a másikért és azért, hogy a közös dolgaink jól menjenek.

Kezdhetitek újra. Neked azon érdemes változtatni, hogy mindent megadj neki kérés és viszonzás nélkül és szabd meg a határokat. Mindenben. Neki meg fel kellene ébrednie és rájönni, hogy senkit nem lehet a végtelenségig kihasználni, mert egyszercsak a kihasznált fél fellázad és ráönti az egész sz*rt.

2015. márc. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!