Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos a felháborodás a barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a felháborodás a barátnőm részéről?

Figyelt kérdés
Tegnap azon vesztünk össze, hogy szerinte én nem csinálok semmit, csak itthon heverészek, míg ő minden nap felkel és délutánig dolgozik. Én jelenleg egyetemre járok, levelező tagozaton. Nincs munkahelyem, de jól megélek online fogadásokból. Évek óta a magam ura vagyok, nem szorulok rá más pénzére. Azt egyébként tudni kell, hogy ő az én lakásomban lakik, nem is rossz körülmények között. Mivel én ajánlottam fel, hogy költözzön ide (pénzt nem kérek el tőle) ezért ezt nem is hánytorgatom fel neki, hogy egy büdös fillért nem ad a rezsibe. Az is igaz, hogy az ő fizetésének a fele az élelmiszerekre megy el, de szerintem ez így igazságos, mert emellett én fizetem a rezsit. Akkor sem zavarta, hogy "nem csinálok" semmit, amikor a szüleinek sürgősen szüksége volt 100.000 Ft-ra, ezt is én adtam oda, és nem is kívánom el, hogy visszaadják, soha nem is hozom szóba. Ő ennek ellenére kb. egy utolsó munkakerülőnek mondott el tegnap és, hogy elege van belőlem. Felajánlottam már neki azt is, hogy ha akar, akkor nem kell dolgoznia, vagy vannak ismerőseim, akik részmunkaidőben foglalkoztatnák őt, de ő nem akar. Egyébként attól, hogy én úgymond mindig itthon vagyok ugyanúgy élek, mint ő, kiveszem a részem a házimunkából, nem kívánom el tőle, hogy kiszolgáljon. És megmondom őszintén, hogy amíg nincs meg a diplomám (1 év még), addig nem fogok elállni sehová sem dolgozni éhbérért. Ti mit javasolnátok, hogy megoldódjon a probléma? (nem szeretnék szakítani)
2015. márc. 16. 13:39
 1/10 tarnai ***** válasza:
szex rendbenvan?
2015. márc. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze, az van majd minden nap.
2015. márc. 16. 13:42
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Jogos LENNE a barátnőd felháborodása, ha nem a te lakásodban élne és te fizetnéd a rezsit. Így nem az. Mondjuk más kérdés, hogy ilyen sráccal nem akarnék járni, aki online fogadásból él.
2015. márc. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kommunikáció.
2015. márc. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem a barátnőd már kezd veled komolyabban tervezni, és azért zavarja a szerencsejátékos életmódod.


Szerintem ha meg akarod tartani, a következőket tedd:

- biztosítsd róla hogy a szerencsejáték csak átmeneti dolog az életedben, azt elhagyod, mihelyt végzel, normális állásod lesz;

- legyél kicsit nagyvonalúbb anyagilag, felezzétek az élelmiszer (és egyéb alap háztartási fogyóeszköz) költségeket, lakhatásért meg ne számolj fel semmit.


38F

2015. márc. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, mondd meg neki, hogy akkor lakjon egyedül, ha ennyire elege van belőled.
2015. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tartom jogosnak a felháborodását a leírtak alapján.

Sokan nem tudják megérteni, hogy aki esetleg otthonról dolgozik és nem munkahelyre jár be, az is dolgozik.


Másrészről viszont: jó, hogy így meg tudsz élni a szerencsejátékból, de én nem bízok a szerencsében és örulnék, ha a páromnak lenne más munkája is, ami nem a szerencsejáték.

Ez csak az én véleményem, de összességében lényeg a kommunikáció. Beszéljétek meg valahogy.

2015. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem nevezném magam megrögzött szerencsejátékosnak. Okosan válogatom meg mikor mire mennyi pénzt teszek fel és az esetek 80%-ában nyerni szoktam. Szerintem ezt a témát sokan félreértik.


Kommunikáció? Reggelivel kedveskedtem neki ma, felajánlottam, hogy ebédeljünk együtt nyugodtan és beszéljük meg. A válasz ennyi volt: "Ma nem érek rá."


#5:

Mikor összejöttünk akkor elmondtam neki, hogy ebből élek és egyáltalán nem zavarta, még ki is mondta mindezt.


Ennél nagyvonalúbb már nem tudom mennyire lehetnék... Szerintem az anyagiak nagyobb részét én állom most is.

2015. márc. 16. 14:01
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Üdv a klubban... :)

Majdnem nálunk is hasonló a szitu....a párom alkalmazásban dolgozik, minden reggel 5-kor felkel és ledolgozza a heti 5 napját. Én vállalkozó vagyok, néha nagyon sokat, néha kevesebbet dolgozom, de ha tehetem én választom meg milyen időbeosztásban.

Minden költséget felezünk mióta együtt vagyunk. Valamelyik nap megjegyzést tett arra, hogy milyen sok időm van mostanság és megcsinálhatnám a kerítést(40m) meg egy pár apróságot, mert úgyis annyira ráérek....erre közöltem vele, hogy hívjunk egy munkást és fizessük ki....erre persze felkapta a vizet.

Ha jót akarsz magadnak nem engeded, hogy lelkileg zsaroljon, senki nem mondta Neki, hogy azt a munkát kell végeznie ahol most dolgozik....valószínűleg ezért is böki annyira a szemét, hogy Te neked milyen jó sorsod van. De óva intenélek attól, hogy kivedd barátnődet a munkából, mert evvel csak neki adnál igazat (utána már nem kívánkozna vissza a munkába)..sokkal inkább támogatnám Őt abban, hogy tanuljon és találjon magának valami jobban fizető, számára kedvezőbb munkahelyet.

Ha családban és gyerekekben gondolkoztok néhány hónapon belül akkor még érthető is lenne a hozzáállása, de leírtakból itt nem erről van szó.....szimplán féltékeny a drága!!!

37F

2015. márc. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok,


te próbálkozol, a tobbi nem rajtad mulik.


Én nem vagyok sértődékeny és nem is szeretek veszekedni, szóval velem konnyu dolga van az embernek.:D Talán a barátnődnek több idő kell kicsit.

2015. márc. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!