Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párommal tervezzük az összeköl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal tervezzük az összeköltözést. De ÍGY hogy költözzünk össze?

Figyelt kérdés
Örököltem egy házat de van rajta mit csinálni, plusz a bútorok meg háztartás beli cuccok, és kb. 600.000 lenne megcsinálni plusz minden bele, és ez baráti áron.. Dolgozom, párom is, de neki állatai vannak, és elveri pénz.. Idén télire már ajánlott beköltözni a házba, mert lelomosodik attól félünk, szeretné ha kész lenne de havi 10.000t adna bele a újításba.. EZ most mi?? egyedül kéne megcsinálnom ez komoly???

2015. márc. 17. 07:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Most ez kinek a háza, az tiéd vagy az övé !!?

Mivel a tiéd miért neki kéne fizetni, egy olyan dolgot aminek papíron semmi köze hozzá ??

Én sem ölnék bele több százezret valamibe ami nem az enyém.

Utána kidobod és bukta a pénzét.

2015. márc. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Közös néven lenne, én örököltem, de nem vagyok olyan gerinctelen hogy ezt bárkivel is megtenném... Egyáltalán hogy lehet ilyenre gondolni? Az elején még ő akart házat venni, most meg ez van.
2015. márc. 17. 08:06
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha te összeköltöznél a pároddal(nemtudom milyen idős vagy, vagy hogy élsz) akkor egyértelmű szerintem, hogy nem várom el a másiktól h seggem alá rakjon valamit
2015. márc. 17. 08:08
 4/11 anonim ***** válasza:

HA a TE házasba összeköltöztök, akkor töle ANNYI az elvárható, hogy a SAJÁT MEGÉLEHETÉSÉT kifizzesse (kaja rezsi)

Ezen felül valamennyi "lakbér" még jogos lenne, de felújtási kötltségeket nem várhatsz el töle.


Szerintem havi 40-50 ezer reális lenne, de sokkal többet nem követelhetsz.


Mellesleg ha neki állatai vannak, akkor ahhoz valamifßele ház is jár - az sincs ingyen neki, érthetö, ha onkább arra költi a saját jövedelmét.


Ha netán összevesztek és neki ki kell költöznie, akkor amit a te házadba belefektetett, azt elveszti, így tökéletesen érthetö, hogy nem akar kockáztatni.

2015. márc. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ő a párom, nem a lakótársam.. családot szeretnénk és minden egyebet.. Öreganyáinkat meg apáinkat elnézve nem egy ember tett le mindent hogy családuk legyen.
2015. márc. 17. 08:16
 6/11 A kérdező kommentje:
És az nem az ÉN házam, hanem a MI házunk, én örököltem de a mienk, nem csak az enyém
2015. márc. 17. 08:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez azt vetíti előre, hogy a "közös"-ről kissé más fogalmai vannak a hölgynek. Egy esetleges házasság egy ilyen lénnyel pénzügyi káosz lenne, ami már most körvonalazódik: Amit Én keresek, az az Enyém, amit Te keresel az közös vagyon (amihez Nekem jogom van hozzányúlni!!!!!!).


Megoldás: dobd ki a csajt (akit lehetőleg soha többé ne is fogadj vissza), és szép lassan kezd el felújítani magadnak a házat. Lehet hosszabb idő 2 vagy 3 évig is eltart, de megéri. Ne aggódj nem fog lelomosodni!

2015. márc. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

25f és havi 60 at adok haza. (sajna otthon lakom, mert kell a szüleimnek a pénz. de simán fizethetném a saját lakásom is )

Ha közös néven lenne a ház akkor már adnék bele pénzt mert lenne fedezete.

Ha valakihez költöznék a rezsi felét alapból fizetném mivel ott lakom. De ha papíron nem lenne közöm a felújítandó lakáshoz akkor nem pénzelném a nőt.

A te helyzetedben ez most más.

2015. márc. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat végre, egyébként én vagyok a hölgy :) Kidobni nem szeretném, nagyon szeretjük egymást, de ez most engem valahogy nagyon rosszul érintett, hogy közös jövőt szeretnénk, de csak én mozduljak meg érte?
2015. márc. 17. 08:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ugy gondolom. Ha a párom örökölt és beköltözünk. Akkor a felújitás a közösböl megy!
2015. márc. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!