Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehetséges a közös jövő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges a közös jövő eltérő célokkal?

Figyelt kérdés

Nyolc hónapja vagyok együtt a párommal (én 22L, ő 26F), és nagyon félek, hogy az eltérő céljaink miatt legkésőbb egy év múlva szakítani fogunk. Ő most tanul, ha végez, szeretne előbb itt, utána pedig akár külföldön is gyakorlatot szerezni. Az a típusú fiú, aki tényleg ki is menne, nem csak beszél róla, és a szakmájának köszönhetően tárva van előtte az egész világ, akár állandó munkát is kaphat külföldön. Én dolgozom, de rossz szakmaválasztás miatt nem a szakterületemen, pár hónap múlva szeretnék visszaülni az iskolapadba, és a jelenlegi munkakörömnek megfelelően átképezni magam, mivel végre megtaláltam, mi az, ami érdekel, és amivel fizető, stabil állást is tudnék találni - illetve a mostani helyemen előrébb lépni. De, ha azt kitanulom, más országban nem kapnék vele munkát. (És egészen eddig nem is terveztem, hogy más országban megpróbáljam.)

Félek, mi lesz, amikor végez az iskolával. Félek, hogy vége lesz a kapcsolatunknak. Eddig minden rendben volt, nincs olyan, amin veszekedhetnénk, és olyan soká lesz még, nem merem felhozni előtte, hogy én már azon agyalok, mi lesz akkor. Nem akarom marasztalni, mert jót akarok neki, de azt sem, hogy itt hagyjon. Félek, hogy nem fog magával hívni, és attól is, hogy, ha esetleg magával hív, nem lesz elég merszem igent mondani, hiszen használhatatlan szakmákkal bizonytalan alkalmi munkákra lennék ítélve. Kitartott nő pedig nem leszek, hogy az ő biztos fizetéséből éljek. Egyszóval teljesen bizonytalan vagyok. Szerintetek lehet így közös jövőnk? És, ha nem, mit csináljak? Nem akarok szakítani. Úgy érzem, szeretem, de az agyam hátsó részében ott motoszkál, hogy ne szeressek belé túlságosan, mert előbb-utóbb el kell engednem. De nem tudom elengedni.



2015. márc. 29. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:

A jövőt nem tudhatjuk mi sem.

Nincs rá konkrét válasz ha most minden rendben van.


Majd akkor kiderül.

2015. márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 To7ka ***** válasza:

Véletlenül se rágódj ezen!:) Egyrészt én annyira nem lennék biztos abban, hogy "Ő olyan srác aki tényleg ki is megy külföldre, nem csak beszél róla". 26 éves. Nem tudom, egy szakma elsajátítása mennyi időt vesz igénybe, de ennél fiatalabban is kiszoktak menni gyakorlatot szerezni. Pláne általában a különböző oktatási intézmények millió egy lehetőséget biztosítanak a tanulók számára külföldi gyakorlatszerzésre.


De teljesen felesleges most ezzel törődnöd. Ha igazán szeretitek egymást természetesen megoldhattok bármit, ha meg akkor ott úgy döntötök, hogy ez nem működik tovább, legalább boldog voltál az utolsó évben is, nem stresszelted magad feleslegesen!:)

2015. márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszotokat. Sajnos neki is volt korábban pár elfecsérelt éve az iskolapadban, így most jutott oda ő is, hogy azt tanulja, amit igazán szeretne. Úgyhogy "karrier" tekintetében még erősen a korai éveinket tapossuk, amikor gyakorlatot kell szereznünk, minél többet, minél használhatóbbat. Elég utazgatós típus, a közeli családjának egy része is külföldön él, különböző országokban, a munka miatt, testvére is ki akar költözni, ha itt nem talál állást, ezért írtam azt, hogy ő ilyen típus. Ebben nőtt fel, ez neki a természetes. Ha itt nincs lehetőség, nem okozna gondot neki, hogy máshová menjen. Ellenben én... kis falu, minden második utcában egy-egy rokon, és még a másik városba költözés is nagy megrázkódtatással ért. És most itt van ez a szakma is előttem... a jelenlegi állásom... Tudom, hogy csak egy munka, lehet másik is... de ugyanezt mondják a kapcsolatokról is, hogy majd jön másik, a tökéletes, stb. De én vele akarok maradni. De nem úgy, hogy minden mást hátrahagyok miatta. És egész egyszerűen nem tudom, mit csináljak. Szeretnék nem rágódni rajta, de akkor is itt van, hatalmas kérdőjelekkel, hogy mi van, ha vége lesz?
2015. márc. 29. 20:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Jön a háború szal nem lehetséges a jövő!
2015. márc. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Végül is, előbb-utóbb mind meghalunk, igazad van. Minek problémázzak, ha végül úgyse fog számítani? You made my day!

De azért még várom a válaszokat. :D Köszönöm!

2015. márc. 29. 20:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Vele ellentétben te hogy látod a jövődet? Mi az ami biztosan nem összeegyeztethető? Az hogy külföldre menj vele? (mert ez még változhat részedről is, és részéről is) Vagy te mondjuk 3 éven belül már családot alapítanál? Neki meg esze ágában sincs, ezért inkább tanul, gyakorlatozik, külföldre "menekül"? Ha igen, ez már egy nagyobb ellentét lehet köztetek. Beszélj vele a kapcsolatotokról, ő hogyan képzeli el. Mert ha csak saját magát látja a jövőben, és nem pedig titeket együtt, az nem egy tartós kapcsolat jele.
2015. márc. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 To7ka ***** válasza:

Ha vége lesz vége lesz..:) Azt gondold csak át, hogy mennyire szereted most, érzel-e magadban akkora erőt, hogy megoldásokat keressetek arra a helyzetre, vagy vagy-e elég érett hozzá, hogy megértsd, hogy jelenleg ennyi jutott nektek, és inkább még kiélvezd Vele teljesen ezt az egy évet, hisz nem tudod biztosan hogy végződik.

Ha túlságosan bizonytalan vagy, és szívesebben hagynád rá most, akkor tégy úgy, de nemhiszem h ez akár megfordulna a fejedben:) Remélem minden jól alakul!

2015. márc. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves Hatodik és To7ka, mindenképp beszélnem kell vele ezekről, hogy rendbetegyük, hányadán állunk, még, ha konkrétan a külföldi kérdésre nem is kérdezek rá. Bár, arra is rá kéne. Csak a válaszoktól félek. Nem hiszem, hogy el tudnám fogadni így, előre, hogy nekünk csak annyi jutott, amennyi, aztán továbblépünk, és mindemellett teljes értékű kapcsolatban éljünk úgy, hogy a feltételezett szakítás után ne maradjon meg a hiábavaló vágyakozás utána.

A jövőmet most teljesen másképp képzelem el, mint nyolc hónapja. Mindig is megrögzött feminista és függetlenségpárti voltam, és most el tudnám képzelni, hogy egyszer összeköltözzünk, gyerekeket szüljek neki, még, ha egyelőre elég ijesztőek is ezek a gondolatok, nem tartom lehetetlennek. Szóval megváltoztatott, és lehet, hogy egy év múlva vége lesz az egésznek.

2015. márc. 30. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!