Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kérek mindig mindenért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kérek mindig mindenért bocsánatot, és hogyan szokhatnék le róla?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért, de ha a barátommal vagyok, és akármi olyat csinálok, ami esetleg megzavarja őt, vagy úgy érzem, hogy ezzel neki rosszat teszek, bocsánatot kérek. Csak pár példa: fekszünk egymás mellett, és morog a hasam; laptopon filmet nézünk, és elzsibbad a lábam, és egy kicsit mocorgok; sétakor rosszul lépek; szex közben kényelmetlen egy póz, és megkérem, hogy váltsunk; nem pont jó helyen simogatja a csiklóm, és odébb teszem a kezét; puncipuki volt; miközben leterítem az ágyat véletlenül a lepedő "megüti" stb... Rengeteg helyzetben kérek bocsánatot, és legtöbbször olyanért, ami nem is az én hibám, vagy ha mégis akkor sem kellene érte bocsánatot kérni. Múltkor megszámolta, és egy óra alatt 26-szor kértem bocsánatot olyanért, amiért ő nem kért volna (tehát két percenként volt valami). És már ő kért meg rá, hogy hagyjam abba. De nem tudom. Egyszerűen nem akarom, hogy valami kellemetlen érje mellettem, ha mégis éri, akkor meg nem szeretném, ha emiatt haragudna rám. Hogyan állhatnék le? Néha már én is érzem, hogy tiszta hülye vagyok, hiszen ez nem normális dolog így, és próbálom tudatosan elfojtani a bocsánatkérést, de ha egy pillanatig nem figyelek, akkor megint bocsánatot kérek valamiért, amiért nem kellene. Bárkinek ötlete? Jah és másokkal nem csinálom ezt, csak a barátommal.
2010. febr. 18. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű az ok: túlságosan félted őt és kicsi az önbecsülésed, ha vele vagy. Változtass valamelyiken és nem lesz gond...
2010. febr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megfelelési kényszered van szerintem. És nem vagy elégedett magaddal, igyekszel mindent tökéletesen csinálni, de ez nem megy. Neked se és másnak se. Ismerem az érzést, de ez nálad szerintem beteges szintű. Lehet hogy egy pszichológust érdemes lenne felkeresni, mert ez simán tönkre tehet egy kapcsolatatot meg az egész életed is ha nem deríted ki mitől van és hogy lehet leszokni róla.
2010. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Két ötlet jutott eszembe:

1. Egész napon át figyeld, amit beszélsz. Kényszerítsd magad arra, hogy figyelj a mondanivalódra. Tudatosan kerüld a "bocsánat" szót. Mielőtt kimondanád, gondolkodj egy pillanatig: szükséges bocsánatot kérni? Kárt okoztál? (Pl. megütötted?) Ha igen, jogos: kérj elnézést. Nem okoztál kárt? (Pl. kényelmetlen a póz) Akkor nem kell bocsánatot kérni. Ha esetleg "illetlen" dolog történik (pl. szellentesz), akkor elég, ha annyit mondasz: elnézést. Gondolkodj, kényszerítsd magad arra, hogy gondolkodj beszéd előtt. Ha ezt tudatosítod, idővel már ha nem figyelsz, akkor is lassacskán leszoksz.


2. Kérd meg a barátod, hogyha valamikor bocsánatot kérsz, beszéljétek meg, jogos volt-e. Ha nem, akkor ne túl erősen, de húzza meg a hajad! Én inkább ezt akkor ajánlanám, ha az előző nem jött be, tehát ha te magad nem tudsz figyelni a beszédedre.


Egyébként ez egy rossz beszélgetési szokás, mint másoknál az állandó, kötőszóként használt "b*zd meg". Gondolom, te is találkoztál már ilyen emberrel. Náluk ez a megerősítési kényszer okozza, elvárja az ilyen illető, hogy megerősítsék. Nálad ez kisebb önbizalomhiány lehet, félsz, nehogy kárt okozz. Nincs ezzel baj, csak el kell hinned, hogy nem vagy te olyan lány, aki folyton csak kárt okoz! Meg kell erősítened magad! Ügyes vagy és sikerül majd leszoknod erről a rossz szokásról. Csak egy kis figyelem! :)

2010. febr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss, de szerintem is önértékelési gondjaid vannk. Jajj bocsánat, kihagytam egy A betűt(ugye milyen nevetséges?). Amúgy szerintem ilyen apróságok miatt nem kell bocsánatot kérned, mert piszkosul röhejes tud lenni.

Én pl pár éve nagyon mocskos szájú voltam. Minden második szavam a B@zd+, meg a qrva annyát, rohadjon meg volt. Bár most is használom, de közel sem olyan gyakorisággal, mint akkoriban. Azóta kicsit meg is változtam, de a kifejezés használata azért volt, mert azt akartam, hogy viccesnek tartsanak, de közben meg már sokszor rám szóltak, hogy ne káromkodjak annyit. Annyi, hogy tudatosan figyeltem rá, hogy ne mondjam ki, és még hogyha a b@z ki is futott a számon, a dmeget már nem raktam utána. Később már a b@z sem csúszott ki annyit a számon.


K.A. 17/F

2010. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van valami hasonló, csak egy kicsit más. Pl.: Rálépek a barátom lábára, akkor nem csak bocsánatot kérek hanem: neharagudj, bocsi, bocsi, bocsi, nem fáj stb. szóval én egyszerre kérek sokszor bocsánatot, de én se értem, hogy miért. Én úgy próbáltam leszokni, hogy egyszer mondjuk bocsánatot kértem, és amikor már akartam volna mondani a többit megcsókoltam a barátomat. Lehet, hogy ez nálad is bejönne. Mondjuk ahányszor csinálsz valamit inkább puszild meg, vagy csókold meg. Ha ez nem tetszik majd neki, akkor nem tudok mit mondani.
2010. ápr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Próbálj meg megköszönni valamit, ahelyett, hogy bocsánatot kérsz...


Nehéz, és a kontextus nem mindig engedi meg, de lehet.


Pl.: "Bocsánat, hogy ennyit beszélek" helyett "Köszönöm, hogy eddig meghallgattál."


Valamiért gyakran akarunk betűzni, mint valami érzelem kifejezése, egy Bocsánatot, de ha folyton csak bocsánatokat kérünk, azzal magunknak romboljuk az önértékelésünket, mégha olyan is a társaságunk, hogy vagy nem reagál rá, vagy csak pozitívan.


De ha megköszönjük kb ugyanazt, amiért eredetileg bocsánatot kértünk, azzal a hála érzetét keltjük magunkban, és másokban is... ami egy kicsit kellemesebb :)

2016. szept. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!