Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom "kifejezetten" konfliktuskerülő?

Figyelt kérdés

Egy kis segítségre lenne szükségem!


Én nem igazán szoktam hisztizni. Általában a problémákat higgadtan közlöm és próbálok közös megegyezésre jutni.


De a jelenlegi párom nagyon nyugis ember. Ő a legapróbb hétköznapi problémát (amik szerintem néha elkerülhetetlenek a kapcsolatokban) is óriási traumaként kezeli, "úristen megint veszekszünk", "te jó ég megint csak a felesleges feszültséged generálod", "jaj ne megint vitatkozni akar a szerelmem apróságokon". Ő soha semmi problémáról nem szivesen beszél meg, pedig a kapcsolat alapja a jó kommunikáció. És szó sincs vitáról, csupán egyszerű, világos mondatokban közlöm vele, ha valami engem nagyon zavar, és szeretném ha találnánk közös megoldást. Mindig finoman közlöm vele a problémákat, sohasem ordibálok vele. Neki ez is "sok".


Néha azt érzem, hogy az lenne a leghelyesebb, ha magamba fojtanám a problémákat, mert akkor sohasem lenne szomorú miattam a párom. De ez butaság, mert fontos a kommunikáció, az az alapja mindennek. Apró kis dolgokról van szó, amiket ha nem beszélünk meg, úgy érzem idővel felemésztenék a kapcsolatunkat..


Az tény, hogy én bátrabban merem felhozni a problémákat illetve gyakrabban is hozom fel (heti 1-2x), de ezek megoldható és nem nagy problémák.


Hogy lehet ezt a helyzetet megoldani?


2015. ápr. 17. 09:39
 1/5 aszomszedneni ***** válasza:
100%

sehogy. a barátod nem a konfliktusokat kerüli , hanem a veled való kommunikációt - a leírtak szerint.


újra kell értékelned a kapcsolatodat!

2015. ápr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
pont ezaz, hogy az apró problémákat hozod fel. hozz fel nagyot az majd érdekelni fogja. engem se érdekelnek a kis problémák, csak a nagyok.
2015. ápr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát az én barátom is ilyen,három éve vagyunk együtt. Először hidd el,én is ilyen higgadt voltam,majd idegbeteggé váltam,mert ő is kerülte a konfliktust. Kapott pár ultimátumot(szépen közölve),hogy vagy változtat,vagy vége,mert nekem erre szükségem van,és lássa be,az,hogy valamit kerül,még nem megoldás.

Szóval szerintem mindketten változtassatok.

Ugyanakkor lazább lettem,próbálom a legtöbb dolgot magamban elrendezni,elgondolkodni,és ilyenkor sokszor rájövök,hogy ezt meg azt tényleg felesleges közölnöm.n

2015. ápr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
próbáld meg irányítani akkor és ne megbeszélni a kis semmi hülyeségeket engem is irritál, ha mindig van valami dráma a semmin
2015. ápr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szomszéd néni válaszával értek egyet. vagy meg tudjátok beszélni amit meg kell vagy hagyjátok egymást. de ahhoz az kell hogy ő is akarja. érdekes lenne ha minden ember a csónakban másfele evezne, hova jutnának el a végén?

sajnos nekem is ezért ért véget a kapcsolatom, pontosan ilyen volt a barátnőm és az nem megoldás, hogy saját magadba tartod, ezzel többt ártasz mint használnál.

2015. ápr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!