Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet felülkerekedni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet felülkerekedni a bűntudaton és értéktelenség érzésen?

Figyelt kérdés

Ha a párod elhagyott mert útközben másba lett szerelmes, mivel te túl kevés voltál, hogyan lehet innen tovább menni? Iszonyú ürességet, és a haragot érzek (utóbbit magam iránt), gyötör a bűntudat, hogy nem voltam elég és nem vettem észre időben. Úgy érzem, mivel kettőből kettő ember azért hagyott el mert másban jobb emberre talált, valami kiküszöbölhetetlen hibám van. Van most egy fontos munkám, amit be kell fejeznem, de annyira ki vagyok ábrándulva az életből, és annyira egyedül vagyok, hogy utána akár az egész életemet itthagynám. Csak nem szeretek félbehagyni dolgokat. Az a baj hogy akadnak mentális és fizikai problémáim is, ami megnehezítené a következő kapcsolatot is. Évek óta küzdök velük és még nem győztem, már kezdek belefáradni. Tehát igazából végig hibásan gondoltam azt, hogy ez a srác boldog velem, és azt hiszem ha találnék is utána mást, ugyanígy érne véget. Mit tehetnék? Hogyan tovább? Jogosan érzem magam selejtnek?

L/20körül


2015. ápr. 19. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A betegség nem szégyen, aki igazán szeret az elfogad olyannak amilyen vagy!

Nem kell aggódnod, túl fiatal vagy még, biztosan fogsz magadnak párt találni. Nyugodj meg:)

2015. ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mik a mentális és fizikai ptoblémáid? Nem vagy selejt, az emberek nagyon ritkán találják meg az igazit az első néhány kapcsolatban. Próbálkozni kell, nem feladni, lehet, h ezeknek nem te voltál az igazi, de ki tudja, lehet, h valaki meg miattad fog majd mást elhagyni. Ne kudarcként fogd fel, minden kapcsolatból lehet tanulni. Ha tudod, h mit rontottál el az előzőekben, próbáld ezeket megelőzni, elkerülni. Ne úgy állj hozzá, h ha találnál valakit, az os ugyanúgy érne véget. Nem tudhatod. Ha valaki így áll a dolgokhoz, én mindig ezt mondom neki: Honnan tudod, h mi lesz később, hiszen azt se tudhatod, mit hoz a következő 10 perc. Ha valamit szeretnél, tegyél érte, de még így se biztos, h úgy fog alakulni, ahogy azt elterveztük.
2015. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A betegségem velejárója, hogy képtelen voltam kielégíteni a szexuális igényeket, ezért bűntudatom van. Másrészt a kapcsolatunk elején még nem jött ki a problémám, és mikor kiderült, nagyon odaadóan viselkedett, végig abban bíztam hogy együtt végigcsináljuk, kivárjuk a végét, de nem így lett. Én még mindig nem gyógyultam meg, most már nem is biztos hogy akarok, mert nincs kiért... Fiatal vagyok azt tudom, de rajtam múlik, és én eléggé bezárkóztam már eddig is, nem tudok nyitni és bízni másokban. Úgy érzem elvesztettem a legjobbat akit valaha találhattam.
2015. ápr. 19. 15:41
 4/8 A kérdező kommentje:
Mentálisan van némi önbizalomhiányom és hajlamom depresszióra. Egyébként meg candidás vagyok, komoly diétát és kezelést csinálok hónapok óta, érzem hogy javul, de nagyon lassan. A szex kellemetlen és fájdalmas, ezért alig tudtuk csinálni. Tudom hogy a betegségem egy szerencsétlen folyamat eredménye, egészségtelen ételek stb., amiről szándékosan nem tehetek mégis úgy érzem az én hibám. Értéktelennek érzem magam, mint nő. Persze, tudom hogy sokan nem találják meg az első néhányban az igazit, csak valamiért folyton azokat látom magam előtt példaként, a korosztályomból, a suliból, akik több éve kitartanak egymás mellett. Engem mindkét barátom nagyjából egy évig tudott szerelemmel szeretni, aztán eltűnt. Én meg folyton szerelmes maradok és nagyon nehezen szűnik meg...
2015. ápr. 19. 15:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudom, h nem egyszerű a helyzet, de ne add fel! Ne hagyd, h lenyomjanak ezek a dolgok. Keress valami elfoglaltságot, amivel lekötöd magad és amiben van egy kis sikerélményed, így nem érzed majd értéktelennek magad :) Ha én összejövk egy csajjal és tudom, h vam valami betegsége, kitartok mellette, ha nem megy a szex, nem dől össze a világ. Tudom milyren érzés azt elveszízeni, akit nagyon szeretsz, tudom, h milyan utána, de nem szabad erre gondolni. Lehet, h az ismerőseid már régóta együtt vannak, de azzal te nem.foglalkozz. Lehet, h ők csak évek múlva fognak szakítani, lehet, h együtt maradnak, ezt nem lehet tudni, de a szerencsén múlik, h mikor találjuk meg az igazit. Ha bármikor szeretnél beszélgetni, írhatsz privátot v elérhetőséget, és ha tudok, segítek :)
2015. ápr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó! Azóta pár nap alatt meglepően jobban érzem magam, bár még mindig hiányzik, de valahogy újabban már nem a sírhatnék jön rám, inkább csak mérges vagyok, meg bosszús. Főleg hogy annyi mindent terveztünk, menni ide-oda, végre itt a tavasz, a jó idő, és most nincs kivel... az főleg vicces, hogy a lány akiért részben elhagyott, végül össze sem akart jönni vele, szóval bukta az egész szituáció úgy, ahogy van. Igazságtalannak érzem valahol, hogy nem érte meg várni rám, egy fellángolás miatt eldobott, most meg ő esik pofára, de itt meg már úgyis késő, mert belőlem kiszeretett. Ha teljesen őszinte vagyok, azt hiszem nem tudnám azt sem mondani, hogy jogos lenne elvárni bárkitől hogy kivárja a gyógyulást. Csak hát annyira kitartónak tűnt. Csalódás, hogy utólag az derült ki egyáltalán nem volt az, végig abban bízott hogy szerencsém lesz és a kúra a leghamarabb rendbetesz, (max 2-3 hónap) azonban nem így lett.
2015. ápr. 26. 14:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Aki nem tud várni a szerelmére pár hónapot, az nem is szerette a másikat soha!

Ne aggódj Drága :)

Ha összejössz egy sráccal ne erőltesd egyből a szexet,ha a petting nem gond,akkor azt csináljátok pár hónapig.Aki pedig nem tud várni annyit,az baxa meg.

Tudod van,aki 20 évesen megtalálja élete párját, van aki számos csalódás után csak 30 évesen,ne aggódj kérlek,és ne keseredj el:)

Azt írtad ma jobban vagy,ez jó,ennek örülök :)

Légy nyugodt,az exed nem szeretett, és nem a Te készülékedben volt a hiba!!

Nyugodj meg,lesz más:)

2015. ápr. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1-es és az előző a hetes is én voltam.

:)

2015. ápr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!