Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti el tudnátok képzelni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti el tudnátok képzelni, hogy nyitott kapcsolatban éltek a pártokkal?

Figyelt kérdés

Felvetődött a kérdés, hogy a párom el tudná-e viselni, ha én mással is élnék szexuális életet... Ő azt mondta, el tudná viselni, nem hagyna el, mert annyira szeret.

Ez egy szimpla kérdés volt az anyósom részéről a párom felé.

Aggódnom kellene? Nem erre a válaszra számítottam. Én nem tudnám elviselni, ha ő velem is lenne, meg mással is, hiszen ha szeretsz valakit, nem kell más... Ő meg elviselné...


2015. ápr. 20. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudnám elviselni.
2015. ápr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem a hazugság rosszabb, mint a megcsalás. Az ember alapvetően nem monogám lény, akármennyire is ez hangzik etikusnak. Nekem nem volt még ilyen kapcsolatom, de kíváncsi lennék mi lenne egy ilyenből, vajon elhagyna-e vagy úgy hogy nyitva van előtte ez az ösvény már nem is érdekelné annyira ^^ . Persze biztos én vagyok a naív. 18/L
2015. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Ha szeretsz valakit azt kb. másfél két évig szerelemmel szereted aztán ha jó a kapcsolat egy intim baráti viszonnyá lényegül át.

És az ember nem monogám létforma. Kell a változatosság. És ez nem csak a férfiakra igaz.

Én nem pusztán elviselném, hanem ezt tartom normálisnak. Igaz nem élek nyitott kapcsolatban, mondhatni, elfogadom, elviselem, hogy hűséget fogadtam, de ha párom felvetné, örömmel mondanék igent. És nem azért mert nem szeretem eléggé vagy nem örülnék, hogy ő a gyerekeim anyja. A szex az csak szex, az élvezetről szól. Nem lenne szabad a szerelemmel a kapcsolattal keverni, de az ember megtette, pár ezer évvel ezelőtt és azóta szó szerint megerőszakoljuk magunkat, hogy nem engedünk a természetes ösztöneinknek. Ez frusztrációt okoz, és egyéntől függően akár lelki traumákat is okozhat, vagy kihathat az élet más területeire, ez a fajta elfojtott feszültség.

Én a helyedben örülnék, mert ez a bizalom egyfajta megnyilvánulása.

Ne úgy éld meg, hogy ezzel odavet más férfiak elé, hanem lásd meg benne, azt, hogy annyira bízik benned, hogy tudja, miután kiélvezkedted magad, hozzá mennél haza melletted aludna el és a lelki életét továbbra is veled osztaná meg. Ami nem zárja ki, hogy ti ne tudnátok kielégítően szeretkezni, és élvezni egymást, de pont ez az, hogy ha időről időre kicsit kiéled magad, sosem akarod elhagyni majd a párodat, akit emberként a legjobban szeretsz, egy másikért, csak mert az fiatalabb, szebb(nek tűnik az elején), vagy mert egyszerűen más, és az újdonság varázsával hat, de közben lehet hogy sokkal rosszabb társ lenne.

Szerintem a nyitott házasságnak kéne a normálisnak lennie.

2015. ápr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

#2:

Nem vagy naiv, nagyon jól látod!

Ha a jövőben is tudsz majd így gondolkodni, a párod nagyon szerencsés ember lesz.

Tisztelet!

2015. ápr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudnám elképzelni, szerintem ha az ember szeret valakit akkor nem képes ilyesmire, illetve képes lehet de utána bűntudata lesz nagyon, legalábbis magamból kiindulva. Mi a párommal mindketten fiúk vagyunk és amennyire elterjedt hogy a melegek körében ez igaz, ehhez képest mi hálistennek nem tudnánk elképzelni ilyesmit :) Már három éve együtt vagyunk.
2015. ápr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én nem lennék nyitott kapcsolatban senkivel sem!

20/L

2015. ápr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kölcsönös megegyezés kérdése, de kimondottan komoly lépés.
2015. ápr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

hm szerintem nem rossz dolog..

nem olvastam a valaszokat de biztosan lepontozast kapok.

az ember mig szerelmes az elso par evben ott a rozsaszin kod, aztan szeretette es kotodesse valik at, egy olyanna ha jo a kapcsolat akivel az eleted fogod elni es gyerekeitek lesznek.. viszont a szex az mas, kell a valtozatossag.. en nem csaltam meg a parom meg sosem, de ha azt mondana eljunk igy, hogy massal is van szex, azt hiszem bele mennek, hiszen ez normalis dolog, es lehet a kapcsolatotok meg jobb lesz mint most..szerintem orulj ilyesminek, keves az ilyen ember aki ezt eltudna fogadni.

johet a lepontozas.. de ez csak egy velemeny.

2015. ápr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem.
2015. ápr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#2 és #3-as!

Ment a zöld! Mi is benne vagyunk. De lehetőségként van. Igaz volt már hogy éltünk vele.

Mi meg tudjuk oldani, hogy nem keverjük a testiséget a lélekkel. Erősnek érezzük a kapcsolatot. Nincs hazudozás!

2015. ápr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!