Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » ENTP nő, INTJ férfi, milyenek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

ENTP nő, INTJ férfi, milyenek a kilátások?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná miről van szó: [link]

Az oldal a "nem ajánlott" kategóriába rakja, de nem értem miért. Mindkét típus ugyanúgy a racionalista csoportba tartozik, a többi funkciójuk pedig pont kiegészíti egymást, ami szerintem előny egy párkapcsolatban. Szerintetek működőképes lehet hosszútávon? (Tudom, hogy minden ember más, és hogy az MBTI rendszer sem aranyszabály, csak általánosságban vagyok kíváncsi a tapasztalatokra, véleményekre.)



2015. ápr. 22. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem el kéne gondolkoznod, hogy valakivel milyen élőben lenni és nem könyveket és netes dolgokat olvasni, hogy mennyire illetek össze.
2015. ápr. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és igazat is adok. De a zárójelbe oda írta, hogy ÁLTALÁNOSSÁGBAN.
2015. ápr. 22. 23:35
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
általánosságban leszarom ezeket xD
2015. ápr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"A racionalisták közül általában a Feltaláló ENTP a legnyitottabb a külvilág felé."


Megőrjítene, ha a párom túlzottan szociális lenne, rengeteg baráttal venné körül magát, folyamatosan, át akarna hívni valakit, a fél világgal leállna trécselni, ha keresztül megyünk a városon.

2015. ápr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Először is megjegyzem mindenkinek, hogy igen, nyilván, csak egy teszt, egy olyan teszt ami lényegében tisztázza is az illető legfőbb jellemvonásait. Szóról szóra nem, de nagy vonalakban igenis illik az eredmény a teszt kitöltőjére. Szóval, aki imádja hangoztatni a szkepticizmusát olyan kifejezésekkel mint "baromság", "értelmetlen", "Keress az életben barátnőt!", annak ajánlom, hogy húzza le magát a korlátolt személyiségével együtt a WC-n. (Megjegyzem, ha esetleg valakit megbántottam az előbbi véleménynyilvánításommal, nem érdekel.)


A témára térve: Egy INTJ számára egy ENTP barátnak, bogaras ismerősnek hasznos lehet, mert hiába idegesítő is néha, azért egy intuitív ember akkor is egy intuitív ember. Inspirációt, jó ötletekhez alapanyagot adhat, segítheti az egyéni látásmód csiszolgatását. Másrészről, egy párkapcsolat nagyon bonyolult lehet közöttük mivel ütközik az E<->I és a P<->J. A kognitív funkciók pedig lényegében teljesen ki vannak fordítva a két típus esetében. Ha mégis erős érzelmi kapcsolat alakul ki közöttük, az szerintem akkor is amolyan "se veled, se nélküled" kapcsolat lesz. Márpedig egy INTJ ezt nem tolerálja sokáig.

Csak képzeld el a higgadt, számító, tervezgetős és visszavonult "látnokot" és a minden lében kanál, állandóan pörgős, örökmozgó őrült "zsenit". Egy jó kis sitcom esetleg kisülhet belőle, de egy érzelmes, nyugodt, romantikus kapcsolat véleményem szerint aligha. Alapvetően az a probléma, hogy mindkét fél mást akar, de esetleg ugyanazt is akarnák, az oda vezető út teljesen különböző.


Az MBTI mellett az én szavam sem arany, ha valaki megmozgat benned valamit, akkor áldozz időt arra, hogy kitapogasd a közös lehetőségeiteket.

2015. ápr. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem butaság ennyire az MBTI-re alapozni ilyen komoly dolgokat. Attól, hogy tudom, hogy valaki ENTP, még nem ismerem őt emberileg. Ez csak egy ember legbelső vázát írja le, amire az évek folyamán lerakódott a személyisége. Személyes téren túl van értékelve az MBTI.
2015. máj. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!