Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mikor fogja már megtanulni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor fogja már megtanulni a párom hogy az utolsó forintunkat nem sörre kéne elkölteni?

Figyelt kérdés

30 évesen szerintem már tudni kéne a dolgok fontossági sorrendjét.

Nem egy alkesz de azért hetente 3 szor azért legurít 1-2 sört.

Anyósommal élünk van egy közös gyerekünk, én kapom a gyest ő kapja a fizetését.

Közös konyhán vagyunk, mi bevásárolunk konyhára amikor megkapjuk a fizetést , cigit, pelenkát előre meg vesszük mikor csak tehessük.

A többit a nagy részét anyósom állja.

A fizetésünk 2 nap alatt elfogy, bevásárlunk élelmi szert, pelenka stb....marad egy kevés az tuti h megy sörre.

Pl valamelyik nap találtam itthon pár száz forintot amiről elfelejtkeztem, de előtte való nap kenyérre sem volt már itthon, anyósom szokott venni minden másnap kenyeret de elfogyott hamarabb minthogy ő vett volna.

És mikor nagy boldogan mutatom a páromnak hogy találtam pénzt van kenyérre, ő elmosolyodott húúú akkor gyorsan küld el a tesódat sörért még nyitva van a bolt.

Persze hogy nem küldtem el senkit sörért.

Arról nem is beszélve hogy aznap reggel kapartam össze neki az aprót hogy drága kis szívem ihasson 1 sört, de persze nem volt elég 1 sör 1 nap.

Anyósom a fej!

Ő kezeli a konyhát ő az aki beosztja a pénzt ő az akinél mindig van legalább kenyérre pénze.

Szeretnék jó háziasszony lenni és ami a fő szeretném beosztani tudnia pénzt.

Hogyan értessem meg a párommal hogy nem mindig minden a sör?

Úgy viselkedik mint egy gyerek, mintha neki csak zsebpénz lenne és arra költi mire csak szeretné közben anyósom tart el úgyis bennünket.

Mi legyen?



2015. ápr. 28. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálatok nem a sör a legnagyobb baj.


1. Tessék önállósodni! Anyósnál lakva sosem fog felnőni.

2. Tessék letenni a cigit! Ha arra nincs pénz, hogy párod megigyon egy-két sört, akkor a ciginek sem az első és legfontosabb kiadások közt kéne szerepelni. Főleg pici baba mellett!

2015. ápr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Jázi :) ***** válasza:
100%

Itt az a legnagyobb baj,hogy anyósnál laktok. Így soha nem fog felnőni a kedves párod. Hisz van aki megveszi a kenyeret és nem neki van rá gondja.

Mennyi idős a baba? Te esetleg nem tudsz már visszamenni dolgozni?

Akkor talán el lehetne menni albérletbe. Bár ha ennyire nincs pénzetek + egy minimálbér nem sokat fog segíteni,hogy elköltözzetek.

2015. ápr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Interferencia ***** válasza:
kiszamolo.hu
2015. ápr. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, a cigi drága dolog, de meg kell nézni, hogy milyen mintát látott otthon, vagy a környezetében az ember. Ha a szülők is ittak, lustálkodtak, cigiztek, akkor az a viselkedésminta beleivódik az emberbe. Neki az lesz a megszokott. 30 éves embereket nem könnyű átnevelni. Így két gyereket kell nevelned.
2015. ápr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hogyan lehet egy fizetést és egy gyest eltapsolni rendszeresen 2 nap alatt úgy, hogy még csak nem is ti fizetitek a költségeitek nagy részét?
2015. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igazából annyit kérhetsz számon párodon is, amennyit magadon. Ha pl. dohányzol, akkor semmi erkölcsi alapod sincs arra, hogy megkritizáld azért, hogy miért gurít le hetente 3-szor 1-2 sört. Alapvetően nem is ez a gond, hanem az hogy nincs elég havi bevételetek. Pl. húgom amíg otthon volt kisgyerekkel addig is keresett fordításokkal elég szépen (egy nap 6-8 oldal fordításával 20 ezer körül lehet keresni).
2015. ápr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát valszeg szegényebbek vagytok annál, hogy elköltözzetek.

Még jó, hogy az anyós tud segíteni. Ettől ő persze nyugodtan felnőhetne. Bár nem biztos, hogy attól a sörhöz való viszonya változna. Lehet, hogy tök függő és kész. Több pénzt nem tud keresni, másik munka neki?

2015. ápr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Néhányan azt írták hogy költözzetek el az anyósodéktól.Szerintem ez meg se forduljon a fejedben,mert akkor meg fogtok dögleni éhen.Addig jó nektek,amíg az öregasszony eltart titeket.Amúgy mindketten cigiztek?Mert az sem egy olcsó dolog.Le kéne szoknotok róla,sokat lehetne spórolni.A párod meg egy önző paraszt,ha az utolsó pénzeteket is sörre költi.Milyen apa az ilyen?Hogy állhattál össze egy ilyen felelőtlen f-asszal?Beszéld meg ezt vele,bár szerintem ha szóba hozod ő lesz megsértődve.
2015. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én nem cigizek nem iszom alkoholt, reggelente szoktam kávézni azt is csak 1 adagot.

2 nap alatt úgy lehet elkölteni a fizetést hogy bevásárolunk a konyhára , veszünk alapvető dolgokat, előre napokra hetekre, az megy a közösbe cigi kávé és már nincs is belőle.

A gyes az nagy része pelenkára megy,érzékeny a gyerekem segge nem mindegy milyen pelus van rajta, sokat próbáltunk már, gyereknek gyümölcsre, törlőkendő, popsikrém, egyszeri konyhai élelmi szer bevásárlás és már nincs is.

Volt hogy tettem félre pénzt kenyérre erre arra ha elfogy akkor legyen mihez nyúlni, addig addig míg tudott a párom a pénzről és apródonként elfogyott sörre mert tudta hogy van.

Ha nem adok neki a saját fizetéséből akkor meg fel van háborodva hogy akkor miért is dolgozik ha még 1 üveg sört sem ihat meg belőle.

Mostantól úgy lesz hogy titokban fogom a pénzt gyűjteni és mikor szükség lesz rá akkor előveszem és lesz, de nem sörre.

Eddig azért nem tettem mert nem tartottam fer dolognak hogy dugdossam a párom elől a pénzt főleg úgy hogy tisztában van vele hogy van.ű

Az interneten állandóan meglát valami elektronikus használt cuccot és megveszi.

Pl múltkor leptopot vett amit azóta se tudott tökéletesen megjavítani.

Fél havi fizetésébe került.

És nem szólhatok bele mert ő dolgozott meg a pénzéért.

Én nagyon szeretnék külön konyhán lenni legalább anyósomtól, hogy legalább önállósuljunk és ne legyen gond hogy most ki mit fog főzni és mikor.

De a párom nem akarja mert akkor minden pénzünk az élelmi szerre költjük és ő nem tud semmit megvenni mellette.

Ő úgy van vele hogy amíg él az anyja addig jól akar élni és ilyesmire túlzottan sokat nem akar költeni.

Azt mondta hogy ráérünk majd ezen gondolkodni ha majd nem lesz az anyja és talpra kell majd állni.

De szerintem az már késő lesz, mert hirtelen kapjuk majd a pofont az élettől így meg bele lehetne tanulni.

2015. ápr. 28. 12:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Itt mindenki azt ajánlja, hogy menjenek külön az anyóstól. Szerintem akkor viszont elszabadulna a pokol, ez a férfi még úgy érezheti, hogy az anyjának is tartozik rendesebb viselkedéssel, ha csak a feleség lenne, akkor kétszer olyan rosszul élnének, mint így.Lehet,hogy az anyós pénzzel is támogatja őket, mert közös kasszán vannak vele. Nem az anyóssal van a baj, hanem az emberrel. De valami kedvtelés neki is kellene, napi egy sör nem olyan nagy dolog, persze nem kellene vásárolni az internetről, valami más állás után kellene nézni, hogy jobban ki tudjatok jönni.
2015. máj. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!