Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elbizonytalanodtam. Éreztetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elbizonytalanodtam. Éreztetek már így?

Figyelt kérdés
A párommal 1 éve vagyunk együtt, tényleg nagyon oda vagyunk egymásért, fantasztikus embernek és társnak tartom, akivel szívesen tervez(t)em a jövőmet. Úgy érzem, hogy rátaláltam a lelkitársamra, aki szavak nélkül is megért, aki minden mozzanatomat ismeri és szereti is. Viszont kezd rámtörni valami furcsa érzés, hogy mi van akkor ha mégsem vele fogom leélni az életemet. Szeptemberben elköltözik továbbtanulni, nekem viszont még van 2 évem itthon. Eddig úgy voltunk vele, hogy majd utána megyek, hisz 2 évet kibírunk, de egyik nap szóba jött, hogy közben ő külföldre is szeretne kimenni fél évre. Mondtam neki, hogy nekem fogalmam sincs arról, hogy hol leszek akkor, mit fogok tanulni és hogy egyáltalán mi lesz velem. Erre csak annyit mondott hogy 1-2 éve még ő sem tudta, van még időm kitalálni. Úgy érzem, hogy már nem olyan biztos a közös jövőnk...Eddig voltak közös terveink, mostanra meg mintha külön tervezne, persze nem biztos, csak valahogy nekem ez jön le..Éreztetek már így?
2015. máj. 2. 20:04
 1/2 To7ka ***** válasza:

Szerintem ez elég általános mikor még gimiben vagy egyetem elején szerelmesednek egymásba, és utána jön sok akadály (a kapcsolatban) a sok lehetőséggel..:)

Beszélgessetek erről, hogy tervezi, mit gondol kettőtökről. Tényleg olyan felnőttes értelmes beszélgetés, ne legyen kényelmetlen az egész amit elintéz egy "majd meglátjuk"-al. Szerintem az is természetes, hogy nem akar lemondani a lehetőségeiről a kapcsolatotok miatt. Elég érett felfogás, és nagyon nehéz döntés ha szereted a párod. Pedig hosszútávon, akár a Ti közös jövőtökben is óriási előnyt jelenthet a sikeres fiatal kor, pl anyagilag is nagy különbség lehet egy fél év külföldön (meg utána még több).


Próbáld kicsit támogatni, és ami a legfontosabb, Te is keresni a lehetőségeid! Véletlenül se az legyen, hogy otthon ülsz és várod. Pont annyira szabadon, boldogan élj, élvezd ki az egyetem előnyeit, jelentkezz áthallgatásra, ösztöndíjakra, utazz, járd be a világot (ha sikerül együtt), és törődj magaddal!:) Ne kettőtökkel, magaddal. És amíg élvezitek ami időtök marad egymásra, használjátok ki boldogan, ne tervezgetve és szomorkodva. Ha esetleg külön is váltok egy időre, ha egy ilyen indok miatt történt újra egymásra találhattok pár év múlva és nagyon boldogok lehettek együtt!:) Ne gondolkozd túl!

2015. máj. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ezaz! Hirtelen rengeteg akadállyal szembesültem, amik ugyan sok lehetőséggel járnak, de megijedtem, hogy mi van ha ezeket nem tudjuk együtt átugorni. Nélküle meg...nem tudom mi lenne velem. Mármint biztos meglennék(nehezen),hisz jelenleg úgy érzem, hogy a másik felem. Minden erőmmel próbálom támogatni és én is úgy vagyok vele, hogy hogyha a sors egymásnak szánt, akkor később úgyis visszatalálnánk egymáshoz. Tisztelem benne, hogy vannak tervei a jövőre nézve és semmi kincsért sem szeretném, hogy lemondjon miattam a lehetőségeiről. Fiatalok vagyunk és most kell élnünk, kihasználnunk a lehetőségeinket... Csak sok ez így nekem. Próbálom én is felfedezni most már az én lehetőségeimet, tudom, hogy 'egy' szerelem miatt nem adhatom fel a terveimet, amik mint kiderült a közeli jövőt tekintve nagyon nem egyeznek... Talán ez fáj.
2015. máj. 2. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!