Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megéri keresni a szerelmet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri keresni a szerelmet húszon évesen vagy maradjak?

Figyelt kérdés

30 éves koromra már szeretnék férjhez menni és gyereket szülni. 23 éves vagyok most, van egy egy éves kapcsolatom. Nem mondanám, hogy ő az igazi, neki se én vagyok, de jól megvagyunk, el tudom vele képzelni a jövőmet. Viszont sokszor mégis úgy gondolom, jobb lenne olyat keresni, aki tényleg szerelmes belém és én is belé, boldogabb lennél. Viszont ha számolgatok, a jelenlegi barátommal úgy még 3-4 év alatt elérnénk oda, hogy saját lakásunk lenne, összeköltözhetnénk és vállalhatnánk gyereket. Addigra ugye 27 környékén leszek. Épp ideális lenne.

De, ott van az a de.

Nem tudom mit tegyek. Szakítsak és merjek kockáztatni, hátha megtalálom azt akivel kölcsönös szerelem alakulhat ki, vagy maradjak? Valaki esetleg, hasonló helyzetben?


2015. máj. 11. 17:01
1 2
 1/11 datass ***** válasza:
Ezek szerint mikor összejöttél vele akkor sem voltál belé szerelmes vagy csak elmúlt a "kezdeti" lelkesedés?
2015. máj. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Interferencia ***** válasza:
Ez alapján azt mondanám, hogy szakíts, de nektek kell tudnotok. Amúgy olyan, hogy igazi, nem létezik.
2015. máj. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az elején az voltam. De ő nem, és nem is igazán mutatja ki, hogy szeret, csak mondja, ha rákérdezek. Emiatt egy idő után már én sem voltam lelkes, és kihalt belőlem az az érzés.
2015. máj. 11. 17:05
 4/11 A kérdező kommentje:
Nincs igazi. De szerelem van. Csak nem tudom hogy mindenkinek jár-e kölcsönös szerelem.
2015. máj. 11. 17:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Nyilván megéri keresni!


Egyáltalán miért vagytok még együtt? Keress olyat, akivel boldogan le tudnád élni az életed, mert még a végén gyerekkel a "nyakadon" jössz rá 30-on felül, hogy hoppá, én nem tudok tovább ezzel a férfivel együtt lenni,.,

2015. máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 datass ***** válasza:

#4


Szerintem igenis jár mindenkinek a kölcsönös szerelem.

Legjobb érzés a világon.


Ha nem érzed már alig 1 év után akkor mi lesz veled 10,20,30 év múlva...

2015. máj. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ebben a kapcsolatban maradsz akkro az csak egy toplista lesz, hogy na akkor ezek a dolgok megvannak ebben a sorrendben, de hogyha a gyereket meg a házat meg homokozót meg a szilvafát meg a lekvárfőzést leszámítod akkor te nem vagy boldog.


Semmivel nem vagy elkésve 23 évesen.

2015. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha már most nem az igazi a kapcsolat, később csak rosszabb lesz. Szerintem inkább keress mást.
2015. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem létezik igazi, már abból a szempontból, hogy olyan ember, akivel tényleg mindenben összeillesz, és még az érzelem is benne van.


De ha mégsincs így, ahogy én gondolom, akkor is, személy szerint- főleg ilyen fiatalon- nem tudnék egy olyan kapcsolatban maradni, ami már 1 év után ilyen gondolatokat kelt bennem. Fontos az, hogy jól meglegyetek, meg megértsétek egymást, de szerintem fiatalon és a kapcsolat elején- ahol most vagytok-, ott bőven az érzelmeknek kellene dominálnia.


Én most vagyok 22, ugyanígy arra vágyom, hogy még 30 alatt feleség és anya legyek. Ez nem akadályozott meg viszont abban, hogy amikor úgy adódott, kilépjek egy évek óta tartó, de már régen döglött kapcsolatból, mert oké, hogy ezek a céljaim, de semmire sem megyek velük, ha közben boldogtalan vagyok. A férjnek és gyereknek - SZERINTEM - akkor van értelme, ha mindennek örülsz, és nem csak "szükségszerűségből" van így, hogy hát ezt szeretnéd, van egy időhatár, amit megszabtál magadnak, és ezt be akarod tartani. Igen, tök jó, hogy az embernek vannak céljai, de szerintem az fontosabb, hogy közben boldog legyél. Most az 1 év alatt sem vagy igazán boldog, simán csak langyos pisiben ülsz és elvagy. Közben meg azt számolgatod, hány év múlva lehetne valami jó dolog az életedben. Sajnos úgy érzem viszont, hogy az ilyen langyos pisi helyzet megmérgezi a legcsodálatosabb dolgokat is az életben, mert én bár régóta álmodozom nagy esküvőről, franc fog olyanhoz hozzámenni, akiről nem gondolja azt, hogy ő Mr. Igazi. Utána sanszos, hogy elválnánk, mert idővel vagy neki, vagy nekem, vagy mindkettőnknek jön valaki az életébe, akiről úgy érzi majd, hogy a fenébe, ezt a 3 évet még igazán megvárhattam volna az esküvővel.


Szóval, összefoglalva: fiatal vagy még ahhoz, hogy ennyire tárgyilagosan és célirányosan maradj benne egy olyan kapcsolatban, ami nem felel meg teljesen az álmaidnak. Én hiszek az igazi létezésében, egyelőre úgy érzem, hogy meg is találtam, de ha véletlenül kiderül, hogy mégsem? 30 után sem áll meg az élet. Vagy csak én vagyok naiv, és 30+ az emberek már következetesen a temetésükre készülnek? :D

2015. máj. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazad van kilences, köszönöm szépen a választ. :) Igazából tudom már régóta, hogy mit kéne tennem, de félek meglépni. Remélem hamarosan lesz hozzá erőm.
2015. máj. 11. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!