Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nők agresszívabbak a párkapc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők agresszívabbak a párkapcsolatokban?

Figyelt kérdés

A családon belüli erőszak témájában a NANE azt írja, hogy 95%-ban férfi az agresszor, de mikor megpróbáltam ennek utánajárni, a Kriminológiai Intézet adatai szerint 30%-ban nő az elkövető. A The Guardian lap szerint Angliában 40% (more than 40% of domestic violence victims are male).

Még érdekesebb azonban a nem fizikai erőszak kérdése, mint pl. kiabálás, tárgyak földhöz vágása, sértegetés stb. Itt 50-60% a nők aránya. A felmérést Tamási Erzsébet kriminológus végezte. Szerinte azért nem ismertebbek ezek az adatok, mert erősebb a nők érdekérvényesítése, könnyebb az áldozatszerepben tetszelegni.

Nektek mik a tapasztalataitok ebben a témában? Elsősorban a verbális agresszióra lennék kíváncsi, a fizikait csak a teljesség miatt említettem.



2015. máj. 17. 19:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehet általánosítani
2015. máj. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
62%

Nem lehet altalanositani. En pl ha nagyon ideges vagyok szoktam kiaballni meg dobalozni de ahhoz mar tenyleg teljesen kikeszultnek kell lennem. Ennelben ha a paromnal szakad a cerna o kimegy lovoldozni a legpisztolyaval. Szoval...50-50.

18/L

2015. máj. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

"Nem lehet általánosítani"

Te most viccelsz? A családon belül9 erőszak a feminizmus egyik legfontosabb témaköre. Az ő adataikra mondjuk azt hogy nem lehet általánosítani? Vagy a Kriminológiai Intézet adataira is mondjuk ezt?

Már hogyne lehetne általánosítani.

2015. máj. 17. 19:39
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted a NANE mennyire objektív? Valójában ha utána nézel kb. 40 százalékban a nők az agresszió elkövetői. Csak ugye náluk ez bocsánatos bűn.

Hát nem!

2015. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

A NANE egy nőket védő és támogató alapítvány, nem pedig egy kutatóintézet, ki tudja, hogy honnan van a 95%-os adatuk.


Nemrég írtam itt valahol, hogy egyszer egy családon belüli erőszakról szóló előadáson egy kutató (nő) beszélt pont arról, hogy a családon belüli erőszaknál mindenki rögtön arra gondol, hogy apuka veri anyukát meg gyerekeket, pedig ez nagyon nem ilyen egyértelmű szituáció. Ha jól emlékszem ő is 30% körüli arányt mondott arra, hogy anyuka veri a gyerekeket, és akár a férjét is.


A verbális agressziót nem tudom, hogy lehet e mérni egyáltalán, és mérik e, szerintem a kutatások, felmérések mind a konkrét fizikai agresszióra vonatkoznak.

2015. máj. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
NA! NE!
2015. máj. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
21%
A 95 % nem a családon belüli erőszak összes formájára, hanem a házastársi bántalmazására vonatkozik, és az OKIT-tól (Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat) származik, 2008-ból.
2015. máj. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekbántalmazásnál 41 %-ban az anya, 39 %-ban az apa az elkövető (2009-es UNICEF jelentés a hazai helyzetről).
2015. máj. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Egy férfi nem nyávoghat?

[link]

2015. máj. 17. 19:59
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenféle erôszakot figyelembe veszünk, kb. 50-50 lehet.

A NANE meg szerintem egy femináci egyesület. A 95% pedig lehet, hogy csak a fizikai erôszakra vonatkozik.

2015. máj. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!